Skocz do zawartości

Kołowrotek z wolnym biegiem za rozsądną cene


Rekomendowane odpowiedzi

szukam 2 kołowrotków typowo karpiowych , oczywiście odpowiednia jakość do ceny

maksymalnie jestem skłonny wydać około 300-400 zł za sztuke

natknołem się na taki,

http://www.wychwood-carp.co.uk/productinfo.aspx?catref=C0900

jakie jest wasze zdanie

i proszę o podanier swoich propozycji, mile widziane linki,

kołowrotki które mają rączke składaną poprzez przyciśnięcie odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi nie ma wolnego :(

Ma, widzisz w szpuli takie drugie małe pokrętło? To jest właśnie wolny bieg w tym młynku. Jak wędkowałem w Irlandii to miałem okazję pokręcić tym kręciołkiem, bo znajomy Irlandczyk miał dwa takie i nawet rybkę dał mi poholować, nieźle to chodziło. Zwłaszcza, że rybka to był około 5-cio kilogramowy szczupak, o którym Irlandczycy mówią "jack pike" na nasze to w dosłownym tłumaczeniu "WALET" czyli rybka rozmiarowo przeciętna. Dał mi wtedy popalić, a kołowrotek spisywał się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, nawet nie wiedziałem, że wolny bieg może być z przodu, byłem przekonany że tylko z tyłu jest, a jak nie ma to znaczy że kołowrotek nie ma wolnego

mugłbyś kilka innych podobnym modeli przedstawić

poczytałem trochę o Shimano, i wywnioskowałem że serie XT są bardzo dobre

przykładowy link, cieżko coś taniego znaleść z tej seri

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-SHIMANO-Baitrunner-XT-6000-RA-Fishing-Reel-FREE-P-P-/190559831218?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item2c5e4044b2

jeszcze pyt, czy się różni oznaczenie FA od RA w przypadku Shimano ?

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić te kołowrotki http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220819840233&clk_rvr_id=252111456644&item=220819840233&lgeo=1&vectorid=229508 używałem ich trzy sezony i są naprawdę dobre.W przypadku, kiedy karpie mogłyby się znudzić ,można je świetnie wykorzystać do ciężkiej gruntówki;).Kołowrotki w ostatnich latach ,trudne do kupienia:(,może dla tego że "wyparła" je wersja XTE-A:rolleyes:.Oraz te http://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-Big-Baitrunner-Long-Cast-/110723126160?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item19c79cd390 klasyka kołowrotków karpiowych;) ,mocne i niezawodne.Zakup dla zdecydowanych i na wiele lat.Ze względu że są to BigPity,rozmiar i wagę ,raczej dla karpiarzy i łowców sumów.Nowe czy używane?Sporo klamotów karpiowych kupowałem używanych (np.kije),jeżeli cena jest dobra to czasami warto zaryzykować.Oczywiście jeżeli dobrze się wie czego człowiek szuka;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapet77 tylko jest to licytacja i myślę że cena jednak jeszcze troszkę podskoczy;).Jak by co to łykam jeden:D.Tu są do zgarnięcia od razu http://www.ebay.co.uk/itm/3-X-SHIMANO-SUPER-10000-XTE-BAITRUNNER-REEL-CARP-SET-UP-/200636561736?pt=UK_SportsLeisure_Fishing_Reels_JN&hash=item2eb6def948,wychodzi ok 370 za szt.+ewentualne koszty przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym 400PLN na młynek to chyba wybrałbym ten http://www.ravenfishing.pl/pl/produc...sa_b/btr4500b/ ......

Odnośnie sklepu ,który podał w linku @mapet77 to trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do zakupów on-line.Mogą być "lekkie" problemy z towarem;).To co mają na stronie i jakie ceny na niej są, nijak ma się do tego jaką kwotę w końcu zapłacimy;).Na forach wędkarskich, zbiera nie zbyt przychylne opinie:(.No chyba że ktoś jest w okolicy Warszawy,można wstąpić ale to już inne zakupy,po prostu jest towar albo go nie ma:D.

P.S.Tego Baitrunnera USA 4500B za te pieniążki brał bym w ciemno;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie zdanie co do czołowych marek

tz Shimano Daiwa Okuma , może Konger Jaxson Mikado lub Dragon ?

jakie firma wdg was jest najlepsza z tych czołowych marek w produkci kołowrotków z wolnym biegiem

interesuje mnie jakość i trwałość w stosunku do ceny

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można cos tańszego wyczaić, ale trzeba siedzieć codziennie na necie i patrzeć w nowe ogłoszenia

bo takie fajne sprzęty rzeczywiście są naprawde drogie, mi samemu szkoda wydać 400zł na kołowrotek, a co dopiero kupić profesjonalny za przykładowego 1000ca, do tego drugi i jeszcze 2 dobre wędziska i uzbiera sie sumka około 3-4 tyś , za taką kase można już kupić przyzwoite auto

i naprawde warto się zastanowić, co jest bardziej potrzebne zanim coś drogiego kupimy

pozatym nie ma u nas aż tak wielkich ryb aby kupować sprzęt na który łowi się 15-25kg okazy

niestety takie są reali naszego kraju, i trzeba szukać coś tańszego lub jakomś używke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo takie fajne sprzęty rzeczywiście są naprawde drogie, mi samemu szkoda wydać 400zł na kołowrotek, a co dopiero kupić profesjonalny za przykładowego 1000ca, do tego drugi i jeszcze 2 dobre wędziska i uzbiera sie sumka około 3-4 tyś , za taką kase można już kupić przyzwoite auto

@Pittseed nikt nie powiedział że będzie tanio i przyjemnie a "szkoda to jak krowa nas..a do studni bo ani wody ani gó..na:D.Moja zasada,którą kieruję sie przy zakupie sprzętu wędkarskiego jest taka że "co tanie to drogie i szkłem d...py nie wytrze".Każdy zakup powinien być dobrze przemyślany. Przede wszystkim musimy wiedzieć co i do czego chcemy kupić.Kierujmy się zawsze jakością a nie ceną,będzie to nam procentować przez wiele lat i nie narazi nas na kolejne wydatki!Wiadomo że jednorazowy wydatek kilku tys.złotych to dla większości z nas jest problemem i można stracić płynność finansową ale rozłożony w czasie jest do ogarnięcia;).Najlepszym czasem na zakupy jak wiadomo jest zima,masę promocji czy wyprzedaży.Niestety żyjemy w takim kraju gdzie nasze dochody nie są za wysokie dla tego w wielu przypadkach,sprzętu wędkarskiego musimy szukać za granicą albo na ebayu a jeżeli uda nam się "coś" fajnego trafić za dobre pieniądze to trzeba to brać ponieważ następna okazja może się szybko nie powtórzyć;).Również nie należy się bać sprzętu używanego! Pod jednym warunkiem że jest to sprzęt renomowanych firm,cieszący się dobrą opinią i z górnej półki.Prawdopodobieństwo że kupimy coś "zajeżdżonego" jest na prawdę niewielkie.Takie fanty na zagranicznych portalach aukcyjnych rzadko osiągają ceny 50-60% ceny nowego produktu ponieważ jednak jest to produkt używany.Wędka,kołowrotek,żyłka...jest to sprzęt,który ma bezpośredni kontakt z rybkami więc musi być pewny!I na tym nie powinniśmy oszczędzać.Możemy siedzieć na gorszej jakości fotelu czy spać w namiocie mniej znanej firmy a klamoty nosić w torbie za kilkadziesiąt złotych.Kierowanie się zasadą że "nie nastawiam się na duże ryby" jest błędne i już nie jeden się na tym przejechał tracąc rybę życia!W szczególności ma się to do takich ryb jak karpie,amury czy sumy.Kij nie wytrzymał czy rozleciała się przekładnia w kołowrotku.W naszych przełowionych wodach,coraz trudniej o duże ryby ale one jednak jeszcze są!Tylko że dużych okazów ryb nie łowi się ot tak na każdej zasiadce i niejednokrotnie trzeba im poświęcić sporo czasu aby się do nich dobrać a "czas to też pieniądz"!Wydatki jakie musimy ponieść ,wybierając się na kilkudniowe wędkowanie są też nie małe!Ktoś z kolegów złowił dużego karpia to ja też zostanę "karpiarzem", więc co?A no cyk do sklepu,zakupy a potem nad wodę.Euforia szybko mija a sprzęt ląduje na jakiejś giełdzie albo portalu aukcyjnym!Realna cena sprzedaży to 50-60% ceny nowego sprzętu!Dla tego,jak już kiedyś pisałem,chcąc skutecznie łowić karpie trzeba mieć przede wszystkim sporo wolnego czasu aby im poświęcić. Decydując się na taką czy inną metodę połowu trzeba się dobrze zastanowić zanim którąś z nich wybierzemy.Nie narazi nas to na niepotrzebne wydatki związane z zakupem odpowiedniego sprzętu i uchroni przed byciem przez 2-3 sezony "karpiarzem":D.Ale się rozpędziłem...:D

No to widzę, że nie ma innej możliwości tylko trzeba coś swojego zacząć rozkręcać. Przy obecnej sytuacji na rynku pracy nie ma możliwości żeby taki sprzęt kupić :P

@Gochu chcąc rozkręcić jakiś własny interes ,robisz to przede wszystkim dla SIEBIE I RODZINY;).Sprzęt wędkarski też można kupić w rozsądnych pieniądzach tylko trzeba wiedzieć czego się szuka i gdzie tego szukać;).Raczej nie koncentrował bym się na sklepach wędkarskich bo można szybko stracić płynność finansową:D.

P.S.Kolega nie tak dawno zakupił w UK 2x shimano BBLC (nowe) w cenie ok.480zł za szt. u nas najtaniej znalazłem po 680 czyli rachunek jest prosty takie kijaszki ma praktycznie za free ;)http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-Chub-s-plus-carp-rod-12-foot-carp-fishing-3-5tc-/110676668593?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item19c4d7f0b1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad tymi dwoma kołowrotkami:

Okuma Silvara Pro Baitfeeder 40

http://allegro.pl/kolowro...1718424979.html

Okuma Dynadrag Pro Baitfeeder 40

http://allegro.pl/okuma-d...1748583948.html

chciałbym usłyszeć jakieś opinie, czy warto kupić okume w tej cenie.

Zazwyczaj będę łowił karpie 1-3 kg, i większe jeśli wpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.