Skocz do zawartości

Plecionka Momoi Takumi Jig Line


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Tak, ja posiadam tą pletke "momoi takumi jigline" 0.12mm moim zdaniem jest "fajna" ( dodać mogę że nie jest gorsza niż daiwa tournament, którą też posiadam w rozmiarze 0.08)

jeśli miałbym wybierać jedną z nich to chyba wziąłbym takumi, ale... obie nie maja skłonnosci do plątania, latają na zadowalające odległości, są okrągłe,obie zachowują podane przez producenta wytrzymałości, a takumi chyba ma nawet zapas, co jest jeszcze ważne nie są przegrubiane tak jak to zwykle bywa np. w berkleyach (takumi trochę traci kolor po kilku/kilkunastu wypadach, ale to każda pletka tak ma, no chyba ze jest biała to wtedy nie traci koloru tylko zmienia na "brudny ;) ) osobiście uważam że obie plecionki są fajne i warte swojej ceny i obie są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dlatego ,ponieważ zaciekawił mnie ten opis :

...Należy dodać w tym miejscu, że firma Momoi opracowała,

a następnie opatentowała rewolucyjną technologię zwijania poszczególnych włókien

(tzw. Cross-Section) tak, aby w 100% wyeliminować możliwość nasiąkania przez nie wodą.

Uzyskany w ten sposób super gęsty zwój powoduje jednocześnie,

że Takumi JigLine niektórymi swymi cechami jest bardziej podobna do włókien typu monofilament niż do klasycznych plecionek.

Pozwala to na stosowanie jej w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych, nawet przy silnym mrozie.

Dzięki temu, że plecionka w czasie łowienia nie chłonie wody,...

Ale,skoro uważasz ,że jest "porównywalna" z plecionką Tourmament to nie ma sensu przepłacać tym bardziej ,że Mamoi jest prawie dwa razy droższa od plecionki Daiwy .Dzięki za odpowiedź.:beer:

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja posiadam tą pletke "momoi takumi jigline" 0.12mm moim zdaniem jest "fajna" ( dodać mogę że nie jest gorsza niż daiwa tournament, którą też posiadam w rozmiarze 0.08)

Do jakich przynęt używasz tej plecionki ? Szukam cienkiej plecionki do lżejszego łowienia szczupaczków i sandałków, chciałbym nieco odchudzić zestaw. Obecnie używam plecionek o wytrzymałości min. 10lb (~0,15-0,17mm), niżej staram się nie schodzić ze względu na złe doświadczenia :D Zastanawiam się nad tą Momoi i jeszcze Varivas Avani Sea Bass Max Power PE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momoi używam głównie go gumek takich od 5 do 12 cm na głowkach od 5g do 15g (ale ta gramatura jest uzależniona od wody na jakiej wędkuje, bo takumi dało by sobie rade z większym ciężarem), wobki, ale do tej pory to nie zauważyłem aby ta momoi się skręcała nawet przy obrotówkach ( wiec jest naprawdę ok), jeśli chodzi o wytrzymałość to moja 0,12 jest naprawdę mocna, rozgina główki gamakatsu nr 3.0 4.0, wydaje mi się że powinna spełnić twoje (a może i każdego) oczekiwania

a teraz powiem dlaczego wziąłem 0,12 i nawiąże do powyższego postu rapali ;).... momoi 0,12 i grubsze można kupić za 160/170 zl(cieńsze np. 0.05-0.08 mm niestety są wiele droższe) przeliczając to na metry nie wychodzi wiele drożej od daiwy :cool: bo takumi na 150m a daiwa 135m i koszt tej pletki zaczyna sie od 120 zl (jeśli weźmiemy pod uwagę 0.12 bądź cieńszą DAIWA Tournament chartreuse plecionka 0,12mm 135m (2330645870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. no niestety z pletkami tak jest im cieńsza tym droższa )

ja sobie to wymyśliłem tak:

wezmę daiwe 0.08 bo za takumi musiałbym zapłacić wiele więcej ;) (chociaż teraz po testach jednej i drugiej chodzi mi po głowie zakup momoi 0.05mm :rolleyes: )

i wziąłem momoi 0.12 bo wychodzi cenowo tak jak daiwa ( a według mnie jest lepsza :rolleyes: )

ot to moja filozofia ;)

ps

tej pletki "Varivas Avani Sea Bass Max Power" nie znam wiec nie będę się wypowiadał

ale...

życzę udanego wyboru:)

Edytowane przez michal85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wytrzymałość to moja 0,12 jest naprawdę mocna, rozgina główki gamakatsu nr 3.0 4.0, wydaje mi się że powinna spełnić twoje (a może i każdego) oczekiwania

Dzięki za informacje. Skoro plecionka jest na tyle mocna aby rozgiąć gamaka to chyba jest dobrze :rolleyes: Nie wykluczone że zakupię na próbę 0,12m choć się mocno zastanawiam bo cena ostatnio dość znacznie skoczyła w górę w porównaniu do tej z zeszłego roku. Jak długo łowisz na tę linkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.