Skocz do zawartości

Plecionka Power Strike


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Po praz pierwszy skusiłem się na mało znaną plecionkę Power Strike 10lb w kolorze białym. Linka cieszy się dobrą opinią w sieci, zobaczymy co z niej zostanie pod koniec sezonu :rolleyes:

Kilku znajomych używa tej pletki i są bardzo zadowoleni. Śmiało można polecić. Nie omieszkaj skrobnąć kilku zdań po sezonie :D

Mi dziś przyszło troszkę gumek Relaxa w większych rozmiarach (10-15cm) i komplet główek jigowych Mustada. Jutro testy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się napisać kilka zdań na temat tej plecioneczki pod koniec sezonu. Tak na szybko to mogę napisać że plecionka Power Strike 10lb jest grubsza od PowerPro 10lb :rolleyes: Porównując ją do Spiderwire Stealth 0,20 też wydaje się grubsza. Nie posiadam niestety żadnych specjalistycznych przyrządów pomiarowych dlatego mogę się mylić ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to mogę napisać że plecionka Power Strike 10lb jest grubsza od PowerPro 10lb (0,15) :rolleyes: Porównując ją do Spiderwire Stealth 0,20 też wydaje się grubsza.

Biały kolor optycznie pogrubia, zapytaj kobiety. :cool:

Edytowane przez robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs, jak jest opisana na opakowaniu wytrzymałość PP ? Z tego co się zdążyłem zorientować to PS podaje wytrzymałość testową #TEST LB (na węźle) natomiast PP w produktach na Stany również podaje wytrzymałość na węźle, ale w produktach na Europę podaje wytrzymałość liniową. W poniższym linku użytkownik @psulek dość ciekawie opisał różnice:

http://extreme-fishing.pl/forum/archive/index.php/thread-90-12.html

nie dziwię się zatem, że PS jest przegrubiona (lub jak kto woli PP "przecieniona")

Używam w tym roku PS 4lb i jest pierońsko mocna.

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie plecionki PS i PP mają oznaczenie 10LB Test. PP zakupiona była w stanach, PS jak się domyślam również pochodzi z USA. To 0,15 przy PP dopisałem sobie sam :)

Edit:

A oto dowód ;) Oznaczenia plecionek są identyczne:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez dwie godzinki porzucałem pletką Power Strike i gumkami na główkach 8-10g. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, linka ładnie schodzi z młynka i co najważniejsze nie zaliczyłem żadnej brody :D Nie wiem co takiego w sobie ma Power Pro ale rzucając wcześniej PP tymi samymi przynętami potrafiłem zaliczyć kilka bród w ciągu pół godziny :eek: Mowa oczywiście o stałej szpuli (SPRO BlueArc) bo do multika PP jest fajna, nawet bardzo, męczyłem ją kilkanaście godzin z Abu Revo i nie miałem najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po kilku miesiącach używania mogę napisać coś więcej na temat 10lb Power Strike. Moim zdaniem to bardzo dobra plecionka, super mocna. Przez około 2,5 miesiąca używania nie udało mi się jej zerwać, a zaczepów zaliczyłem sporo. Nie miałem też problemów z brodami, poza jedną powstałą przy temperaturze powietrza około 0 stopni, ale nie było problemu z jej rozplątaniem. Szybkie szarpnięcie i po kłopocie - nawet śladu na plecionce nie było, większość sznurków jakie używałem po takim zabiegu by strzeliło. Linka nie jest gładka ani specjalnie miękka, wyraźnie wyczuwalny jest splot i przy ściąganiu miło "świszczy" po przelotkach. Nie zauważyłem aby zbytnio się strzępiła. Z minusów to zauważalna różnica w grubości w porównaniu do 10lb PP czy Strena SB. Generalnie jestem z tej plecionki bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że plecionka była używane wyłącznie do spinningu nawinięta początkowo na na SPRO BlueARC później na Daiwę GS8, nie miałem problemów z zawijaniem się sznurka pod szpulę czy innymi historiami. W przyszłym sezonie nawinę ją na multik a do spina kupię cieńszą 7lb, mam nadzieję że cieńszej "wersji" będę równie zadowolony. Może ktoś używa(ł) 7lb i napisze coś więcej na jej temat :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
ja również posiadam PS 4lb , i uważam ze jest fajne i niesamowicie mocna ( choć faktycznie raczej jest trochę przegrubiona;/)

ja polecam ;)

Mam zamiar zakupić 4lb Power Strike z przeznaczeniem na okonki. Obecnie używam PP 5lb i jestem z niej w miarę zadowolony. Niestety PP jest już mocno postrzępiona do tego nie do końca pasuje mi jej tasiemkowy przekrój, wolałbym coś bardziej okrągłego. Napisz coś więcej na temat tej link, do jakich przynęt jej używałeś itp. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo używałem PS 4lb pod okonie, przynętami były głównie paprochy i male gumki (do 4g) z biegiem czasu stwierdziłem że ta pletka ogarnia wszystko i leciały blachy, małe obrotówki i wobki (ps latał dobrze i nie robiły się brody nawet przy obrotówkach (no chyba ze przy mocniejszym wietrze;/)), jeszcze pozniej stwierdzilem ze ta pletka ogarnie szczupaki (i tak sie stało, łowiłem nią szczupaki na gumy do 7g(tak na lekko)i większe obrotówki).

dzisiaj ps 4lb robi u mnie za podkład pod nanofila (chociaż pare dni temu posiałem gdzieś tą szpulkę ;/, chyba sprzedałem ją z samochodem;/),

osobiście uważam że PS jest ok, ale... są lepsze plecionki (w tym sezonie na nie trafiłem / używam, jestem zadowolony a więcej powiem jak sezon dobiegnie końca;) ) PS 4lb jest bardzo mocna, jest tez przegrubiona (co jest jej sporym minusem bo jak bym chciał kupić pletke 2xgrubsza to bym po prostu taką zamówił, a tu producent leci w kulki, zresztą większość firm tak robi:mad: ) wedlug mnie PS4lb jest grubszy niz daiwa turnament 0,08.

ja oceniłbym power strike 4lb jako db no moze +db ( za tą cene ciężko znaleźć lepszą pletke)

ale.... pod okonie ja używam nanofila i u mnie spisuje się lepiej ( latają nawet 1g przynęty na fajną odległość, PS nigdy by takiej odległości nie osiągną )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo używałem PS 4lb pod okonie, przynętami były głównie paprochy i male gumki (do 4g) z biegiem czasu stwierdziłem że ta pletka ogarnia wszystko i leciały blachy, małe obrotówki i wobki

Dzięki za obszerną odpowiedź :beer: Nie łowię na paprochy, przeważnie obrotówka 2ka, gumki na główkach od 4g w górę, częstym przyłowem jest szczupaczek do 60cm dlatego myślę że PS 4lb będzie dobrym zakupem. 91m można dostać za 65zł czyli w miarę rozsądne pieniądze.

0,02 czy 0,04 tego Nanofila używasz?

Post dot. Nanofila przeniosę do odpowiedniego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przeniesione z wątku wybór plecionki...

Witam.

Polecam Plecionke Power Pro ale nie polecam tej nowej PowerPro Super 8 Slick bo kupiłem ją na dwa kołowrotki z różnych źródeł i jest po prostu słaba (rozrywa się, pęka, przeciera) od swojego poprzednika PowerPro jest po prostu dużo gorsza - ja mam takie wrażenie.

Właśnie przeglądam internet i szukam plecionek znalazłem plecionkę Power Strike bardzo dużo ludzi ją zachwala i twierdzą że jest lepsza od Power Pro a i troszkę tańsza. Może któryś użytkownik forum takiej używa / używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 10lb, bardzo dobra linka, choć w rzeczywistości bliżej jej do 15lb ;) Mam ją 3ci sezon, mocna jak cholera, jeszcze nie udało mi się jej zerwać, obecnie używam do kogutów. Co do ceny to jest droższa od PP, kosztuje ~90zł za szpulkę 135m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.