Skocz do zawartości

Rzeki w powiecie kolbuszowskim


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że wędkuję tylko na wodach nizinnych, nie wiem czy w powiecie kolbuszowskim znajdują się jakieś rzeki, na których warto np pospinningować?

Wiem, że płynie kolbuszowski Nil, ale na nim nie ma nic, po za płotkami, przynajmniej w moim rejonie.

Czy ktoś wie coś o jakiś ciekawych rzekach i ew opłatach poza wodami nizinnymi?

Wiem, że bodajże Przyrwa się nazywa rzeka, gdzieś przepływa nie daleko Kolbuszowej, ale nie wiem nic więcej:) Byłby mnie ktoś w stanie oświecić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rzeczka Świerczówka płynącą przez kilka miejscowości, również przez Świerszczów gdzie znajduję się most na drodze do Kolbuszowej.,przy którym jest tabliczka że jest to obwód pstrąga i lipienia.Na pewno biorą tam licznie okonki i kleniki,bo miałem przyjemność spiningować jeden raz w tym miejscu.Rzeczka nie duża płytka,gdzieniegdzie podmyta burta lub drzewo.Co jakiś czas zdarza się bystrzyna za sztucznie zrobionym małym progiem,tam raczej stoją kleniki.Nie spotkałem ryb z rodziny łososiowatych ,może dlatego ze byłem tam tylko raz.Powodzenia.

Edytowane przez geo
Świerczówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem o Świerczówce.

Wiem, że jest tam rzeka, ale nie wiem właśnie jak z opłatami, bo jak sam wiesz, jest to kraina Pstrąga i Lipienia, więc nie wiem czy to nie podchodzi pod rzeczkę górską;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl w karcie tej rzeczki nie ma, jak tam np robić wpisy?

Jeśli chodzi o tę Świerczówke to jest to odnoga rzeki Przyrwy.Więc sprawa nie powinna być skomplikowana.

OBWÓD RYBACKI-ŁĘG 1

RZEKA TO ŚWIERCZÓWKA

MIEJSCOWOŚĆ W ZALEŻNOŚCI W KTÓREJ ŁOWISZ.

Jeśli chodzi o twoje a pierwsza cześć pytania to tak teraz mamy już zakaz spiningowania na odcinkach górskich.Tylko trochę to jest niejasne jak się tak wpatrzyłem.Gdyż odcinek wody górskiej kończy się w miejscowości Mechowiec więc to jakieś kilka km wcześniej idąc rzeczką od Świerszczowa,ale przy moście stoi tabliczka krainy pstrąga i lipienia.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn popytałem trochę kolegów i jeden mieszka nie daleko tej rzeki, ale mówił, że bodajże w Kolbuszowej Dolnej w niektórych miejscach jest woda normalnie nizinna, w niektórych górska, bo łowił tam okonie i że wie mniej więcej gdzie, więc mi pokażę;)

W każdym razie dzięki wielkie!

Więcej rzek chyba nie ma, co nie;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.