Skocz do zawartości

Spławik na wodach górskich PZW KROSNO


ZDZISŁAW CZEKAŁA

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nową wiadomość jako, że nie mogę znaleźć postu jednego z kolegów pytającego się o możliwość łowienia metodą spławikową z użyciem przynęty sztucznej na rzece San w okolicach Leska. I tak na wodach górskich PZW Krosno gdzie dopuszczona jest sztuczna muszka lub sztuczna muszka i przynęty sztuczne Uchwałą ZO zabronione jest łowienie przy pomocy kuli wodnej lub innej rzeczy mogącej ją zastąpić (np. spławik),a na wodach gdzie można łowić na przynęty sztuczne i roślinne można stosować spławik łowiąc tylko na przynęty ROŚLINNE w innym przypadku nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się doszukać gdzie jest zapis ograniczający używania dwóch wędek na wodach górskich O. Krosno. Mam na myśli oczywiście odc. na których dozwolone są przynęty roślinne a metoda połowu to spławikowo-gruntowa.

Panie Zdzisławie czy mógł by Pan pokazać link do dokumentu w którym zawarty jest takowy zapis?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie łowiłem w ten sposób łamiąc zapisy w regulaminie ale tak ciekawy byłem bo kiedyś widziałem kolesi w Hłomczy którzy legalnie po dwie wędki za brzaną zarzucone, teraz mnie Pan uświadomił, że łamali regulamin PZW. Ja osobiście łowiłem w okolicy Mrzygłodu, Dobrej ale na przepływankę z jedną wędką w ręku:D

Dziękuję raz jeszcze za rzetelne info.

Jeśli dwie wędki na wodach górskich w O. Krosno to tylko dolny odc. Zalewu Myczkowce zgodnie z wykazem i oczywiście metodą gruntowo-spławikową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli dwie wędki na wodach górskich w O. Krosno to tylko dolny odc. Zalewu Myczkowce zgodnie z wykazem i oczywiście metodą gruntowo-spławikową

Zbiornik Myczkowce też jest wodą GÓRSKĄ (CAŁY) poniżej Andrzejówki można łowić na wszystkie przynęty ale tylko JEDNĄ wędką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co te sprzeczki? ;)

Skoro na rzekach górskich można łowić tylko na przynęty sztuczne, to ja życzę wam powodzenia jeśli będziecie chcieli łowić na 2 spinningi, 2 muchówki, albo na spinning i muche jednocześnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że ta Uchwała straciła ważność?

Uchwała nr 2/10/10

Zarządu Okręgu PZW w Krośnie z dnia 15 października 2010 r.

w sprawie zasad połowu ryb w wodach okręgu krośnieńskiego od 2011 r.

Od 1 stycznia 2011 roku obowiązują następujące uregulowania zasad połowu ryb w wodach okręgu krośnieńskiego:

....

6. Wprowadza się możliwość połowu na 2 wędki na zb. Myczkowce przy zastosowaniu innych metod połowu niż sztuczna przynęta, na części zalewu od końca miejscowości Bóbrka do tamy w Myczkowcach.

...

A tak w ogóle to gdzie można przeczytać, zobaczyć wszystkie uchwały Zarządu?

Okręg PZW Krosno

Panowie, po co te sprzeczki? ;)

Skoro na rzekach górskich można łowić tylko na przynęty sztuczne...:D

Tu się mylisz kolego, z powodzeniem łowiłem klenie na wisnię na wodach górskich rzecz jasna na odc. na których jest to dozwolone.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzynka PZW O. Krosno chyba nie funkcjonuje prawidłowo bo wg. mnie to jedyne wytłumaczenie.

Napisałem tam 06-04 i bez odzewu do tej pory, także panowie może nie wiedzą jak email napisać? A może nie maja czasu? Choć jest także możliwość, że nie znają odpowiedzi na zadane pytanie?

Dodam tylko, że pisząc do Rzeszowa w ciągu jednego czy dwóch dni dostałem zadowalająca odpowiedź.

Pozdrawiam Zarząd O. Krosno i ludzi którzy tam pracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka PZW O. Krosno chyba nie funkcjonuje prawidłowo bo wg. mnie to jedyne wytłumaczenie.

Dużo pracy mało ludzi. Można też zadzwonić i wyjaśnić temat. Okazuje się, że zgodnie z Uchwałą ZO można na dolnym odcinku łowić na dwie wędki i wszystkie przynęty pozostałe zasady wód górskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot co Krosno odpisało i faktycznie:

Obowiązuje uchwała nr 2/10/2010;

Okręg PZW Krosno

Dodano jednak przeprosiny i słowa P. Zdzisława. Najważniejsze że skrzynka jednak działa, lepiej później niż wcale.:D

Dużo pracy mało ludzi...

Tak się zastanawiam, co oni tam mają do roboty że taki nawał pracy?

Może się nasz Zarząd na lepsze zmienia i zaczęli coś robić skoro tak zapracowani?

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.