Skocz do zawartości

Farby do malowania woblerów


Sławek Dr.

Rekomendowane odpowiedzi

Do aerografu dobre są farbki Pactra, w wersji ekonomicznej dobrze się sprawdzają zwykłe farbki plakatowe rozwadniane propanolem (Alkohol propylowy).

Tu uwaga zabawy z propanolem są cholernie niezdrowe, bezpieczniej rozcieńczać wodą

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakatówki czy nawet akwarelki to bardzo dobra opcja jeśli ktoś z jakiś powodów nie może zainwestować w coś innego. Są tanie, wystarczająca paleta barw, nawet dobrze kryją (akwarelki ciut gorzej), nie śmierdzą, narzędzia łatwo się myją. Wadą jest brak kolorów metalicznych oraz to, że woblerek nie może być zaimpregnowany przed malowaniem bo farba wtedy się nie czepia, a po malowaniu musi schnąć dobę lub dwie przed lakierowaniem - można skrócić czas suszarką do włosów ;). Z farb w aerozolu najlepsze wg mnie to Motipy - ładnie kryją, szybko schną, duża gama kolorów i nie żrą się z domaluxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA początek to prawda, motipy są najlepsze, a zarazem najprostsze w malowaniu. Jednak czasem warto spróbować, gdy już się troche popróbuje innych farb. Ja teraz jestem w fazie prób z akrylami. Pod koniec maja szykuje mi się zakup aero, tak że warto próbować ;)

Każdemu co innego pasuje i czy pasują nam ,,puchy", akryle, lakiery do paznikci czy aero to musimy sami do tego dojść ;)

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzięki za wszelkie informacje! Będę eksperymentować. Na razie maluje akrylami, męczę pędzlem.... efekty są, ale nie takie jak większości użytkowników, ale będę walczyć!;](co najważniejsze woblerki pracują. Na mniej więcej 7 zrobionych 2 nie pracują)

Sambor - Widziałem Twoje woblerki - dzieła sztuki!!

Edytowane przez Monuel
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyrozumiałość. Mam pytanie, otóż zaczynając strugać woblera(ja strugam z gałązek lipy) czy wiecie już na początku, jak już macie korpus, że wobler będzie pracować? Czy dopiero wszystko także u Was okazuje się nad wodą, czy praca poszła na marne czy nie. Ja do kilku się przyłożyłem, cieszyłem z nich jak dziecko, a nad woda okazało się, ze nie pływają, kładą się na boku, lub wyskakują ponad wodę. Zależy to na pewno od ustawienia steru, oczka do którego będziemy mocować agrafkę, i od tego, aby wobler był symetryczny. Jak rozpoznać, aby wobler, który już uformowałem będzie ładnie pracować. Treaz mam kilka fajnych korpusów zrobionych, i nie chciałbym ich zepsuć.

z góry dzięki za odp dla żółtodzioba ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat, jak wklejałem oczka, to zrobiłem jedno zdjęcie, ale chyba nic Ci nie powie. Jak powiesz, to zrobię czymś więcej zdjęć pojedynczych dla każdego wobka i bym Ci podesłał na pw, bo nie mam czym się chwalić na forum ; )

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Odświeżę trochę wątek, bo widzę, że pojawiła się nazwa Pactra.

Powiedzcie mi czy malujecie nimi - bo mi cholery lubią przytkać aerograf.. już nie wiem jak rozcieńczać.. Czy może to wina zbyt niskiego ciśnienia z kompresora (mar mini-1000) - wg producenta wytwarza max 3,3 bar ale pracuje w wartościach około połowę mniejszych. Aerograf z dyszą 0,3.

Jeżeli chodzi o rozcieńczanie to do tej pory zwykłą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżę trochę wątek, bo widzę, że pojawiła się nazwa Pactra.

Powiedzcie mi czy malujecie nimi - bo mi cholery lubią przytkać aerograf.. już nie wiem jak rozcieńczać.. Czy może to wina zbyt niskiego ciśnienia z kompresora (mar mini-1000) - wg producenta wytwarza max 3,3 bar ale pracuje w wartościach około połowę mniejszych. Aerograf z dyszą 0,3.

Jeżeli chodzi o rozcieńczanie to do tej pory zwykłą wodą.

Witam

mam aerograf z dyszą 0,3mm. Kompresor ze zbiornikiem 50l ustawiony na 0,22MPa. Maluję Pactrą ale ją rozcieńczam-2 częsci farby:1 część rozpuszczalnik(czysta wódka :D).

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup pigmentów np. Śnieżka i mieszanie ich z białym akrylem śniezki lub malowanie samym pigmentem.

Pigment 100cm3 kosztuje ok. 4.5 PLN a Pactra 10cm3 kosztuje tez tyle samo. Rachunek jest prosty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup pigmentów np. Śnieżka i mieszanie ich z białym akrylem śniezki lub malowanie samym pigmentem

Hmm, malowanie samym pigmentem? - przyznam że interesujące. Pigmenty Śnieżka np. COLOREX ?

0,22 MPa przyjmijmy że wartość zbliżona do mojej. Więc to raczej nie jest wina ciśnienia - czarna farbka leci jak złoto, gorzej biała perła. Podejrzewam, że albo stare farby, albo źle mieszam i zostają jakieś 'drobinki' (fakt faktem każda pactra inna)

Będę eksperymentował z wódką w takim układzie ;) chociaż przyznam coraz szybciej zaczyna brakować mi cierpliwości..

Jak rozcieńczasz pactry to tuż przed malowaniem? czytałem że konsystencja powinna być mniej więcej jak mleko(może odrobinkę gęstsza) - prawda to?

Edytowane przez frankozola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, malowanie samym pigmentem? - przyznam że interesujące. Pigmenty Śnieżka np. COLOREX ?

0,22 MPa przyjmijmy że wartość zbliżona do mojej. Więc to raczej nie jest wina ciśnienia - czarna farbka leci jak złoto, gorzej biała perła. Podejrzewam, że albo stare farby, albo źle mieszam i zostają jakieś 'drobinki' (fakt faktem każda pactra inna)

Będę eksperymentował z wódką w takim układzie ;) chociaż przyznam coraz szybciej zaczyna brakować mi cierpliwości..

Jak rozcieńczasz pactry to tuż przed malowaniem? czytałem że konsystencja powinna być mniej więcej jak mleko(może odrobinkę gęstsza) - prawda to?

Też czytałem o tym mleku-ja farbę mieszam w strzykawce 5cm3-mam w każdej wrzucony śrut.

Własnie ja używam tego COLOREXa. Nawet jak konsystencja jest nie bardzo to bez żalu wylewam(dobre do nauki).

Aerografy sa czułe na jakieś małe zanieczyszczenia i mi czasem też sie przytyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódka - jednak lek na wszystko - pomogło!

Spróbowałem również malowania pigmentem rozcieńczonym z wódką - maluje się super tylko robi burdel w aerografie. Co do Pactra przy dobrym rozcieńczeniu dają najfajniejszy efekt i po zmieszaniu z wódką bardzo łatwo usuwają się z aero - to na plus

Dzięki za rady! wreszcie będę miał zajęcie po obronie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę eksperymentował z wódką w takim układzie ;) chociaż przyznam coraz szybciej zaczyna brakować mi cierpliwości.

Tylko nie pomyl zbiorniczka w aerografie w gardłem, bo wtedy nie wiele pomalujesz :D

Oczka spróbuj robić kropelką farby np zanurz główkę gwoździa w farbie i delikatnie przyłóż, aby ta kropelka przeszła z gwoździa na korpus. Mi się to sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.