Skocz do zawartości

Staw "Wąsik"


GrzechMarcin

Rekomendowane odpowiedzi

To łowisko nie dla Ciebie kolego ;) Nie dasz rady tam nic zrobic ;) znam te łowisko jak wlasna kieszeń i wiem wiele o nim .... karpie sa ogromne, szczupaki i liny tez medalowe tylko trzeba umieć sie dobrać do nich

O proszę, to kolega urodził się tak znakomitym wędkarzem, że tak odradza to łowisko? Miło poznać Pana nadzwyczajnego.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzechMarcin, jeżeli ktoś lubi małe zarośniete oczka z klimatem to jest to łowisko dla niego. Poprzeczka jest tam wysoko zawieszona głównie ze wzglądu na niedostępne brzegi i ogromu roślin pod wodą. Na całym brzegu jest teraz ze 4-5 miejscówek cisza i spokój gwarantowane. Żeby połowić pasowałoby przygotować sobie miejscóweczkę. Z marszu też coś łowią na zestawy spławikowe umieszone na spadach zaraz za trzcinami:) wiecej nie pomogę, bo nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzechMarcin, jeżeli ktoś lubi małe zarośniete oczka z klimatem to jest to łowisko dla niego. Poprzeczka jest tam wysoko zawieszona głównie ze wzglądu na niedostępne brzegi i ogromu roślin pod wodą. Na całym brzegu jest teraz ze 4-5 miejscówek cisza i spokój gwarantowane. Żeby połowić pasowałoby przygotować sobie miejscóweczkę. Z marszu też coś łowią na zestawy spławikowe umieszone na spadach zaraz za trzcinami:) wiecej nie pomogę, bo nie wiem:)

Milan ma racje dlatego mowie to lowisko dla zaawansowanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriko, kto to jest wędkarz zaawansowany? Jeżeli ja sobie znade miejscówke (oczko wsród rośli) i zaczne je necić a potem sie okaże, że miałem szczęście i złowiłem kilka fajniejszych rybek to czy jestem już zaawansowany? Czy moja ładnie wyglądająca ale najtańsza z dostępnych wtedy w sklepie odległościówek ustawia mnie na wyższym szczeblu niż innych wędkarzy? Moja wiedza na temat ryb nie jest zbyt rozległa czasem coś złowię ale mam Ladną kurtkę spodnie moro kamizelke wodery... Ale czy jestem bardziej zaawansowany od starszego pana w wytartych jeansach łowiącego na ,,czerwoną szczytówę'' z bazaru. Nie rozumiem Twojego podejścia do tematu.

Marcin, na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się tylko próbował dobrać się do tamtejszych prosiaczków.

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zachęcić kolegę Marcina do spróbowania swych umiejętności to kolego @kriko podcinasz mu skrzydła i wypaczasz chłopakowi światopogląd o forum i o niektórych użytkownikach. Chyba nie to jest ideą tego forum, aby się tu napinać i wywyższać jakich to się ryb nie łowi. Jest to bardzo skandaliczne zachowanie z Twojej strony, dlatego chciałbym, aby kolega GrzechMarcin złowił takiego karpia, żeby nam wszystkim "zaawansowanym" kopary opadły. Życzę Ci Marcin udanych połowów na tym zbiorniku a kolega @kriko dostaje ode mnie osobiście 5 punktów karnych za niestosowanie się do punktu 2 Regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, finansowo Ci nikt nie pomoże, bo Podkarpacki Serwis Wędkarski to nie fundacja charytatywna. Jeśli chcesz to proponuję, abyś założył osobny wątek w tym dziale: Wędkarska Giełda i może znajdzie się jakaś dobra dusza, która odstąpi za darmo lub za niewielką opłatą jakiś sprzęt. Ja osobiście mam jeden kołowrotek na zbyciu tylko, że nie wiem, czy nie będę go potrzebował. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zachęcić kolegę Marcina do spróbowania swych umiejętności to kolego @kriko podcinasz mu skrzydła i wypaczasz chłopakowi światopogląd o forum i o niektórych użytkownikach. Chyba nie to jest ideą tego forum, aby się tu napinać i wywyższać jakich to się ryb nie łowi. Jest to bardzo skandaliczne zachowanie z Twojej strony, dlatego chciałbym, aby kolega GrzechMarcin złowił takiego karpia, żeby nam wszystkim "zaawansowanym" kopary opadły. Życzę Ci Marcin udanych połowów na tym zbiorniku a kolega @kriko dostaje ode mnie osobiście 5 punktów karnych za niestosowanie się do punktu 2 Regulaminu.

Weź mnie nie rozwalaj ;) Znam te łowisko jak mało kto i stwierdziłem ze tam szkoda czasu i necenia ... rok temu probowalem wszelkich możliwości i tragedia, nawet szczupaki już nie biorą jak dawniej z rana ze 5 minut i odrazu pod wodę spławik sie chowa ..... Z reguły wiem ze przyjedzie jakiś amator i sie mu poszczęści, bo jak inaczej karpiarze dwoja sie i troją i ledwo branie a amatorowi sie uda;) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Kriko jeżeli masz taką obszerną wiedzę to powinieneś się ją podzielic i doradzić "amatorom" jak sie poruszać na łowisku Wąsik:)łowiłem tam kilka razy i rzeczywiscie łowisko trudne, ale jak ktoś sobie zrobi jakąś miejscóweczkę i odpowiedni rekonesans to ma szanse na udane połowy bez względu na to czy jest to "amator" czy zaawansowany łowca! Najważniejsze żeby się nie zniechęcać. Jeszcze raz podkreślam Wąsik to napewno trudne łowisko, ale rekompensuje to klimat, który jest nad wodą. Dlatego zachęcam.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Dojedziesz tam bardzo prosto.Jadąc od strony Nagnajowa na kierunku Rzeszów,około kilometra za stacją CPN-u będziesz miał skręt w prawo.Nie pamiętam czy na znaku kierunku jest Dąbrowica czy Ślęzaki ale jedno z dwóch.Jadąc od strony Rzeszowa za wiaduktem kolejowym w miejscowości Chmielów ,jakieś trzysta merów skręcisz w lewo.Miniesz jedno oczko po prawej stronie ,następnym będzie właśnie "wąsik"Nie mierzyłem odległości od głównej drogi ale będzie ze 2-2.5 km.Zbiornik niewielki,kamieniem przerzucisz, ciężki do połowu,kilka stanowisk,głębokie spady a gdy pada poziom wody szybko się podnosi i utrudnia wędkowanie właśnie z braku stanowisk.Ryba jest,szczególnie duży karp i szczupak lecz woda kapryśna.Próbować możesz lecz jeżeli masz do niego daleko to trzeba się mocno zastanowić nad wyjazdem.Powodzenia

Edytowane przez Józef
zmiana adresata posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Łowili i nic nie złowili :) Zarybieniowy karpik jest już dawno przebrany. Na pewno coś sie uchowało po nagonce. Do tego masz sporych rozmiarów rybki, które były tam wcześniej i bardzo się wycwaniły. Pogoda sie poprawi i mocniej przygrzeje na weekendzie to będzie szansa na brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.