Skocz do zawartości

Żyłka do połowów gruntowych (rzeka)


Rekomendowane odpowiedzi

Tego roku planuję więcej czasu poświęcić na łowienie w rzekach (cięższa gruntówka ,trupek) .Kołowrotki już zakupione i pasowało by nawinąć na szpulki jakąś dobrą żyłkę.I tutaj moje pytanie : Jaką żyłkę? Żyłka powinna być mocna a zarazem dość "miękka" - ponieważ na takie właśnie lubię łowić.Potrzebuję ok.600m. o średnicy w granicach 0,26 - 0,28 mm ze wskazaniem na tą grubszą. Cena nie gra roli byle była adekwatna do wysokiej jakości żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam żyłke Dragon Mega Baits mono . Łowię na tę żyłki 3 sezon i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. (Podczas pobytu na Janowie Lubelskim zahaczyła żaglówka o mój zestaw i próbowaliśmy rwać żyłke na różne sposoby i dopiero uległa zniszczeniu przy przecięciu nożem). Akurat jest na szpuli 600m . Są różne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić żyłeczkę Dragona, ma ją nawiniętą mój ojciec. Bardzo fajna żyłeczka, miękka i duża wytrzymałość na węźle, jak za tą cenę to naprawdę bardzo fajna żyła. Sam posiadam Prologica XLNT Camo 0,33; jak na rzekę trochę przegrubiona, wytrzymałość 8,5kg ale testowałem na 1 metrze utrzymała 11kg, przy 12 puściła na węźle. Również bardzo miękka i elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z tą żyłką? Żyłka Momoi BLACK SHADOW 0,28mm 700m CZARNA (2324866260) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I jeszcze jedno pytanko a mianowicie czy ktoś z Was ,serfując po stronach internetowych,spotkał się z żyłką D.A.M Tectan?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek od 2 lat bodajże stosuje do ciężkiego feedera Maver Smart Dual Band, podobno rewelacja.

Gładka, miękka, mało pamiętliwa, wytrzymała (niestety nie jest tania), jedyny minus to 150m motki.

Sam o niej myślałem tym bardziej że jest to żyłka stricte spinningowa.

Momoi musi być niezła, marka zobowiązuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maver Smart Dual Band, jak dotąd moja ulubiona z żyłek do feedera. Problemem faktycznie jest 150m, jednak przy naszych warunkach jakie oferuje nam Wisłok to można uznać, że dodając 100m podkładu też będziemy dysponowali "zapasem" gdyby "coś" miało nam tyle żyłki wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,150m to troszkę za mało.Lubię mieć nawiniętą żyłkę na szpulach po rant a zakładając ,że 0,28 wejdzie na szpule ponad 300m ,to podkład będzie większy od linki głównej.Zaletą dużej pojemności szpuli jest również możliwość przewinięcia żyłki na "drugą strone" po sezonie używania.Trzeba będzie na którąś się szybko zdecydować bo za kilka dni zaczynam ostro sypać:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.