Skocz do zawartości

Złamana stopka przy kołowrotku


lisses

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po niefortunnym poślizgu walnąłem kołowrotkiem o betonową płytę i mam go w dwóch częściach.:mad:

Kołowrotek to Shimano technium Mgs w wielkości 1500. Moje pytanie czy jest sens próbować to naprawiać (kleić, spawać), ewentualnie jakim sposobem, klejem? Najprawdopodobniej korpus wykonany jest z magnezu.

Może ktoś tym się fachowo zajmuje?

Może ktoś posiada uszkodzony taki kręciołek?

Fotki dodam jutro. Pomocy szkoda mi tego kręćka:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może skleił byś to klejem :Klej AUTO WELD - spawanie na zimno - CX-80 Polska w Budujesz.pl

Ja osobiście jestem pod wrażenie tego produktu, może nie akurat do klejenia kołowrotka ale tworzywa metalo podobnego i narazie się trzyma. Dodam jeszcze, że inne kleje nie chciały sie czepić tego. A jak nie to może jakieś spawanie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem klej odpada, ja bym próbował to jakoś skręcić np: tulejka + śrubki, ewentualnie nawiercić i dać śrubę w środek, ładnie to wyglądać nie będzie ale nie o to chodzi ;)

Pm

Magnez jest metalem więc możliwe że da się pospawać, z tym że pewnie trudno będzie zaleźć kogoś kto będzie dysponował odpowiednim sprzętem, podpytam jutro posiadacza spawarki laserowej o szanse ( i ewentualne koszty )

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejenie to kiepska sprawa, będziesz kiedyś łowił i może ci odpaśc i co w tedy, zapasowy kołowrotek w plecaku nosić trzeba będzie, wdg mnie najlepiej poszukaj takiego samego kołowrotka, co ma np uszkodzone jakieś mechanizmy itp, a korpós jest sprawny, wtedy poprzekładasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować tutaj MefistoFishing jedyny w Polsce sklep wędkarski z pełną ofertą sprzętu wędkarskiego prosto z Japonii. ale na "taniość" bym nie liczył,po prostu sam ocenisz czy Ci się opłaci czy nie.Skontaktuj się na jerbaikt.pl z @zorro,gość ma japońskie kołowrotki w jednym palcu ,może ma "dojścia" do części z używek albo podpowie gdzie szukać obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem się, da się pospawać magnez, koszt spawania laserem dość spory 150 - 250PLN.

Podobno "magicy" spawają magnez tig-iem (węglowa elektroda, cholernie drogi drut magnezowy, dużooo argonu), ta metoda była by zdecydowanie tańsza.

Odnośnie tig-a:

"Prądem AC wartość dobrana doświadczalnie, gaz argon 4.5 i drut do magnezu, osłonięcie wszystkich nagrzewających się powierzchni nadmuchem argonu.

Perfekcyjne oczyszczenie detalu, worek suchego piasku i gaśnica w pobliżu żeby w razie czego zgasić detal i ewentualnie inne rzeczy (tzn. do samego magnezu tylko suchy piasek).

Największą barierą jest zakupienie drutu ok. 2000 PLN za kg Brutto"

Post z 2010 więc cena raczej nie aktualna.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że profesjonalna naprawa będzie kosztowna. Gł. powierzchnia na której trzymała się stopka tj +/- 0,5 na 0,5cm. Nie wiem kto projektował ten kołowrotek ale to jest bardzo słaby pkt. i to w kołowrotku przyzwoitej klasy.Wierzcie mi to nie był jakiś mega wypadek. Dodaję fotki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie niefartowne złamanie (myślałem że trochę wyżej) domowe sposoby odpadają.

Poszukaj jakiegoś spawacza z tigiem w okolicy ( spawają magnezowe części do motocykli to i katuszkę pospawają w miarę tanio),

ewentualnie poszukaj na necie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kolesia z serwisu Shimano w UK od którego kupowałem szpulę i do Zorro na JB. Zobaczę co napiszą. Nie mam pojęcia gdzie szukać kogoś kto spawa takie sprawy. Ile może być warty w takim stanie?

Pewnie czas zacząć rozglądać się za nowym kręciołem, może ma ktoś na sprzedaż coś do UL?

Jeszcze raz dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.