Skocz do zawartości

Pellet w wędkarstwie gruntowym


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia co to za pellet, brany na wagę. Pewnie kolega @mapet77 będzie wiedział coś więcej :)

Pellet jak pellet, nie licz na to że ten zapakowany w różowe opakowanie w cenie 18zł za 400gr będzie lepszy, od tego na wagę. Bynajmniej ja nie widzę żadnej różnicy po tym jak przerzuciłem trochę $ kupując ładnie zapakowane pellety :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego jak to nie tajemnica, co to za pelecik ochotkowy, znaczy jaka firma? Też zamierzam takowy zakupić ale nie bardzo się orientuje jaki jest w miarę sprawdzony.

Dla mnie nie ma znaczenia jakiej jest firmy ten pellet. Jedno jest pewne: zapach jaki się unosi po jego otwarciu jest niesamowity. Polecam, gdybym wcześniej nie zamówił innego to na pewno bym ten kupił dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić bo za sam worek karpiowy + pop-upy wg. ceny sklepowej wyszło 100zł a w ogólnym rozrachunku razem z pelletem cena spadła do 90 + gratis + rabat na kolejne zakupy:) a ceny na wiadrach nie widziałem.

Wpadł mi w nos jeszcze zapach Kraba, ciekawy zapach moim zdaniem mało krabowy a bardziej rybny, coś jak white fish starbaitsa :)

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również oglądałem ten pellet i moim zdaniem to szału nie ma a cena...to już sprawa dyskusyjna :rolleyes: .Pytałem o producenta ,dystrybutora,odpowiedź uzyskałem ale nie będę pisał jaką.To już sprawa właściciela .Jak ktoś zapyta na pewno sprzedawca udzieli informacji:)Pellet jest dość mocno sprasowany i według mnie nadaje się na cieplejsze pory roku niż na wiosnę.Dla tego teraz kiedy woda jest jeszcze zimna ,dobrze by było przed pierwszym łowieniem przeprowadzic test w dom i zmierzyć czas rozpuszczania się.Pellet jest dostępny w kilku smakach i rozmiarach,wariant owocowy na pewno warty do zastosowania przy obfitym nęceniu "amurowym" .O ile będzie jeszcze dostępny latem w tej cenie to z pewnością z niego skorzystam .Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellety które sprzedajemy w Karinie są bardzo dobrej jakości,są to pellety kture sprzedają różne firmy karpiowe

pod swoimi nazwami.Z jednej takiej firmy dostakiśmy namiary na fabrykę.Cena tego pelletu w opakowaniach była

16zł za kg,my sprzedajemy po 9zł.Odnośnie jakości pelletu chciałem dodać ważna jest świerzość bo pellet to nić

innego jak mączki rybne,mączki zbożowe,aromaty i oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellety które sprzedajemy w Karinie są bardzo dobrej jakości, są to pellety, które sprzedają różne firmy karpiowe pod swoimi nazwami. Z jednej takiej firmy dostaliśmy namiary na fabrykę. Cena tego pelletu w opakowaniach była 16zł za kg, my sprzedajemy po 9zł. Odnośnie jakości pelletu chciałem dodać ważną jest świeżość bo pellet to nic innego jak mączki rybne, mączki zbożowe, aromaty i oleje.

e

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Pellet 2mm firmy MC Karp. Kupiłem go ta na próbę. Ile powinienem ten pellet moczyć? 2min starczą?

Zależy jak chcesz łowić, jeżeli chcesz łowić z koszyczkiem do metody to trzeba go namoczyć , jeżeli zwykłym koszykiem to wystarczy zmieszać z zanętą, możesz też strzelić procę suchy pelet jeżeli łowisko nie jest zbyt daleko od brzegu, ponieważ 2 mm daleko nie poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego określić jednoznacznie. Ja swój pellet namaczam 30 sekund jeden rodzaj a drugi około 2 minuty. To wszystko zależy od czasu jego "nasiąkania". Najlepiej to zrobić w ten sposób: wsypać suchy pellet do sitka o drobnych oczkach (tak, aby nie wylatywał) i przelać go wodą dokładnie przez około 10-15 sekund i odstawić na bok. W tym czasie gdy pellet dochodzi można sobie zorganizować łowisko i po ustawieniu wędzisk i przygotowaniu zestawów zrobić próbę pelletu, czyli załadować formę pelletem, docisnąć koszyk i najlepiej gdy dysponujesz jakimś przezroczystym pojemnikiem pełnym czystej wody. Wrzucasz koszyk do wody i liczysz czas "rozsypywania" się pelletu. Jeśli łowisz w głębszym niż 1,5 - 2m miejscu to fajnie jak proces obsypywania się pelletu będzie nieco dłuższy (nawet do minuty), gdy głębokość łowiska nie przekracza 1,5m można uznać, że czas rozpadu ładunku w Twoim koszyku w granicach 20-30 sekund jest optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty sobie robisz czy poważnie chcesz rozebrać ten temat na czynniki pierwsze:cool:

Obejrzyj sobie ten filmik od 34:00 minuty, z tym, że to nie jest pellet w tym koszyku tylko zwykła zanęta. Ale tam zamiast pelletu jest zanęta. Pellet będzie troszkę inaczej odklejał się od siebie http://www.fishing.org.pl/f17/lowienie-ryb-metoda-angielska-method-feeder-4187/index5.html#post59551

Poza tym proponuje lekturę na wieczory w postaci tematu http://www.fishing.org.pl/f17/lowienie-ryb-metoda-angielska-method-feeder-4187/

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy pellet 4mm Trapera nada się do methody?

Może polecicie mi jeszcze jakieś dobre pelleciki innych firm?

Wszystko znajdziesz tutaj

http://www.fishing.org.pl/f17/lowienie-ryb-metoda-angielska-method-feeder-4187/index29.html#post75241

a jeżeli chodzi o pellet trapera to sprawdź czy po namoczeniu będzie się kleił, jeżeli nie to się nie nadaje ale sprawę możesz uratować dosypując zanęty, może całość będzie się kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.