Skocz do zawartości

Łódka czy ponton ?


Emil Kramarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow!

Dlugo sie przymierzalem i rozmyslalem co kupic i w koncu "poszedlem" w pontony...:)

Kupilem: Santa Cruz Air Floor Inflatable Boat 10ft by Newport Vessels | Newport Vessels Inflatable Boat, Dinghy Boat, and Tender Boat Accessories

3 m dlugosci, 45 cm wysokosc burty, mozliwosc zamontowania silnika do 10 KM...

Zeby duzo sie nie rozwodzic zalaczam pare zdjec....

v17c.jpg

znv1.jpg

k65c.jpg

zva1.jpg

Silnik "elektryk" Haswing Osapian 55 lbs

49vj.jpg

f5nx.jpg

60e4.jpg

xwqk.jpg

m2m8.jpg

Jak widzicie "daje" rade na wiosla rowniez i to spokojnie bo "wioslarzem" jest kobieta... :D

4ei1.jpg

Powiem tyle na koniec- silnik elektryczny daje rade na spokojnych akwenach,.... przy fali, silnym pradzie, dwoch osobach i "gratach" na pokladzie optymalny wydaje sie jednak silnik spalinowy 3.5- 6 KM wtedy jest spoko... w sumie na dwie osoby i psa wystarczy na wiecej jest za maly....:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jestem na etapie kupna pontonu.Służyć ma do pływania po pobliskich bajorkach i żwirowniach raczej nie za wielkich.Na zbiorniki zaporowe mamy łódkę:D,ale tachanie i przewożenie na te bajorka mija się z celem.Wybór padł na Kolibri K-240 T.Może któryś z kolegów ma podobny i podzieli się spostrzeżeniami co do użytkowania,bądź może coś zasugerować w podobnym przedziale cenowym??:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 cm ? Na moje oko ciut za mało.Jeżeli miałbym już kupować ponton stricte do wywózki z założeniami przyjętymi przez Ciebie ,to myślałbym o tym K- 280T PONTONY - TOKAREX ,to takie minimum.

Dlaczego ? Po pierwsze.Nawet na małych żwirowniach potrafi solidnie powiać.

Po drugie zdecydowanie więcej miejsca w środku ,co staje się nieocenioną zaleta ,kiedy jesteśmy zmuszeni wypłynąć po rybę w dwie osoby.Takie przypadki wcale nie należą do rzadkości.Jakoś sobie nie mogę wyobrazić dwóch chłopa w pontonie 240 + kij+ podbierak.Może latem pół biedy ale późną jesienią kiedy jesteśmy dość grubo ubrani?...Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu.

Po trzecie.Różnica w cenie a także w ciężarze jest naprawdę niewielka.Nawet po złożeniu wymiary takiej paczki będą podobne.

Po czwarte.Mocno zastanowił bym się nad wersją z twarda podłogą.Oczywiście może i więcej roboty przy rozkładaniu pontonu ale dużo większy komfort w użytkowaniu.Przy twardej podłodze masz już możliwość na hol ryby na stojąco.Ta zaleta jest szczególnie odczuwalna przy końcowej fazie holowaniu amurów.

Może patrząc na wymiary a nie mając pontonu przed oczami jego wielkość wyda Ci się duża ale wierz mi ,że wcale tak nie jest.Idę o zakład ,że z czasem nawet to 280cm wyda Ci się za mało:D.

Co do samej marki to w tym zakresie cena/jakość nic lepszego nie znajdziesz ,no może jeszcze te www.ponton-bark.pl - Pontony na każdš okazję, pontony dla każdego..Ale myślę ,że to bliźniacze konstrukcje a cena i opinie przemawiają jednak za Kolibri.

Możesz pokusić się o szukanie jakiejś okazji z używek ale muszą to być pontony takich sprawdzonych firm jak Honda,Suzuki czy Zodiac.Tylko okazje trafiają się nader rzadko:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić dwóch chłopa w pontonie 240 + kij+ podbierak

No tak,@Manek mały nie jest:D:D a to z nim przyjdzie pływać mi na tym pontonie.Wybór padnie najprawdopodobniej na 280-tkę z twardą podłogą.Jak piszesz różnica w cenie i transporcie niewielka a miejsca o wiele więcej.Dzięki @rapala za cenne wskazówki:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.