Skocz do zawartości

Zalew "ZEK" Radymno


Miko

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przejeżdżałem przez Radymno i wstąpiłem nad zalew „ZEK” żeby zrobić parę fotek. „ZEK” – to dawne wyrobisko po poborze żwiru, obecnie zagospodarowane na ośrodek wypoczynkowy. Zbiornik wodny o powierzchni około 70 ha mający wodę w pierwszej klasie czystości. Średnia głębokość od 1,5 do 8 m. Występujące gatunki ryb: płoć,wzdręga,leszcz,jaź,kleń,karp,karaś,lin,amur, szczupak,okoń,sandacz czyli wszystko co umie pływać w jeziorze. Teren niezagospodarowany, bez problemów możemy dojechać samochodem lub rozbić się z namiotem. Dojazd bardzo prosty, na rondzie w Radymnie jedziemy w kierunku Korczowej i po około 500m po lewej stronie widzimy już zalew.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Miko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam,

czy mając opłacone składki w Rzeszowie, możemy bez dodatkowych opłat wędkować na tym zbiorniku? jeżeli nie, to ile się płaci od doby? Czy jest tam dużo białej ryby, którą można było by połapać na federka? chętnie w tym roku wybrał bym się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kolego na Zek-u nie brakuje białej ryby, niestety musiałbyś wykupić dodatkowe składki ponieważ zbiornik w Radymnie to PZW Okręg Przemyski, więcej znajdziesz tutaj :

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=691&page=13

A co do połowu na feedera, to musisz znaleźć takie miejsce- górki, nie zarośnięte , na Zeku jest ich kilkanaście, ogólnie cały zbiornik ma zielony dywan na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wybrałem się z kolegą nad ZEK-a. Ogólnie "kiszka" połapaliśmy kilka szczupaków około wymiarowych i jednego okonia. Brzegi dość gęsto obstawione przez karpiarzy, ale oni też narzekali, że ryba jeszcze nie bierze. Zdziwiło mnie, że na wodzie pływa dość dużo padniętych ryb różnego gatunku. Jeden Karp miał na "moje oko" z 80 cm:eek:, a okoń z 45-50 cm:eek:.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że szczupaka łowimy od 1 maja czyli od jutra.

Coś mi się wydaje, że albo ja, źle interpretuje RAPR, albo ktoś, tu nie do końca zna regulamin. Według regulaminu "Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb

przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten

dzień. To po pierwsze, a po drugie szczupaki mogły być przyłowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy więc nie można. Nawet na zawodach w tą sobotę 30kwietnia nam kazali wypuszczać szczupaki. co nie zmienia faktu że jest to śmieszne czy my założymy teraz czy za 10h jak już będzie 1 maja przynętę szczupakową a poza tym szczupaki biorą na dużo innych rzeczy ;)

Edytowane przez justfilied233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Miko, często łowisz na ZEKu? Z wody z brzegu? i jaką metodą.

Większość stawów pokryta jest taflą lodu, ale widać że już nie długo bo przy brzegu lód odpuszcza ;] Może po tym gorącym weekendzie sytuacja się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja też spinning tyle że z brzegu choć w tym roku przymierzam się do łódki. Stan wody był na tyle wysoki że większość pomostów była zalana. Miejsca mocno ograniczone no i ta zazdrość do kolegów wędkarzy pływających po akwenie. Nie mogę się doczekać kiedy zejdzie lód. Nowa wędka i kołowrotek do lekkiego spinningu czekają... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, więc przede wszystkim która część zbiornika jest w miarę płytka i nadawała by się na wiosenną zasiadkę.

Następnie jak wygląda sytuacja z dnem tzn. twardo czy raczej miękko ?

Jak wygląda dojazd na tzw. Cypel ZHP ? Bez problemu dojadę nad wodę ?

No i w sumie najważniejsze pytanie czy wszędzie dam rade rozbić 2 namioty ?

Myślę że na razie to wszystko...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zbiornik ZEK można podzielić na dwie części zarośniętą i czystą, znam tylko część zarośniętą i tylko na niej łowię. Dno zbiornika jak każdej żwirowni bardzo zróżnicowane od metrowej płycizny do 7 metrowych dołków. Dno prawie całkowicie zarośnięte co trochę utrudnia łowienie. Na cypel ZHP dojedziesz bez problemu, problem jest jednak z miejscem na namioty. Brzegi prawie całkowicie zarośnięte trzciną, większość łowi tam z pomostów. Jest kilka miejsc gdzie można sie rozbić łącznie z wyspą, ale wszystko zależy od aktualnej presji na łowisku, w lecie jest to praktycznie nie możliwe zwłaszcza na weekendach. Jedno jest pewne można tam trafić ładne rybki zwłaszcza amury.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.