Skocz do zawartości

Plecionka XZOGA


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi w ręce ;) plecionka marki XZOGA TAKA PE 6lb w kolorze zółtym fluo, pierwsze wrażenie pozytywne, w miarę okrągła w przekroju z wyczuwalnym splotem. Nawiniemy ją na spinningowy młynek, posłuży do łowienia szczupaków i sandaczy na lżejsze przynęty, mam nadzieję ze się sprawdzi.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Xzoga Taka PE to bardzo ciekawa plecionka, wytrzymałość 6lb wskazywała by na przeznaczenie raczej do mniejszych przynęt i połowu ryb typu okoń/pstrąg. Używałem jej 5-6 razy z przynętami o masie od 7 - do 20 gram i jak do tej pory sprawuje się bardzo dobrze, nieznacznie tylko straciła podstawowy kolor. Zaliczyła kilka poważnych zaczepów i nie pękła, jest mocna i nie plącze się. Nie jest idealnie okrągła, zrobiła się lekko tasiemkowata, ale to przypadłość większości plecionek <10lb. Do parpochów się średnio nadaje ale jako uniwersalna plecionka do połowu szczupaka czy sandacza na lżejsze przynęty jest w sam raz. Zobaczymy co z niej zostanie pod koniec sezonu, nie mam zamiaru z niej rezygnować bo to naprawdę dobra linka - nie jest to bynajmniej kryptoreklama :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dostałem tą plecionkę do sprawdzenia, wypadało by zrobić małe podsumowanie pod koniec sezonu :) Wrażenia takie same jak na początku, świetna linka - mocna, nie plącze się i nie traci szybko koloru, jak większość <10lb robi się "tasiemkowata", czy jest to wada - niem wiem, raczej nie, mi to przestało przeszkadzać. Czy kupiłbym taką plecionkę w przyszłości ? Zdecydowanie tak, obok Strena Sonic Braid 10lb to obecnie moja ulubiona linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok Strena Sonic Braid 10lb to obecnie moja ulubiona linka.

A ten stren sonic braid nie przegrubiony, 0,16 ma wytrzymałość 15,6kg.

Ostatnio kupiłem dragona HM8X 0,16 wytrzymałość podobna, ale rzeczywista średnica to tak myślę +0,25mm - normalnie jakaś masakra jak można tak przekłamywać parametry linki.

.

No i że by nie było offa jak ze srednica tej ZOGI TAKAiej ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę że u importera pojawiła się w sprzedaży 8 splotowa plecionka - Xzoga A8 :) W związku z tym pytanie do kolegi @robbox4, czy mógłbyś porównać linkę XZOGA TAKA PE 6lb (0.3) do tej najcieńszej 8 splotowej PE 0.4 10lb, chodzi mi o porównanie na oko "grubości", szukam czegoś śliskiego i okrągłego do lżejszego łowienia szczupaków, sandaczy i większych okoni. Pozwoliłem sobie załączyć specyfikację linek ze strony BRC.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta plecionka spełni twoje oczekiwania.

Plecionka 10lb ma bardzo okrągły przekrój, jest bardzo miękka i śliska i faktycznie 5kg.Testy laboratoryjne pokazały że prawie 7kg, z tym że to testy u producenta.

Jest bardzo gęsto pleciona. NIe pije wody. NIe ma jej jak porównać z Taka PE, to całkiem inny wyrób.

Postaram sie zrobić zdjęcia do porównania.

Cały tamten sezon testowałem ja i koledzy rozmiarówkę od 20lb do 40lb.

Na dziś nie widziałem ciekawszej plecionki.

Kolega @rapala będzie miał okazję porównać dziś różne grubości więc może wieczorem on się też wypowie.

Edytowane przez robbox4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapala porównaj 10lb Xzogę z 10lb PP, jeżeli Xzoga będzie cieńsza to poproszę o zarezerwowanie dla mnie szpulki...

[Tapatalk]

No to tak...PP 10lb w przełożeniu na rozmiar żyłki to według ok.0,16mm ,nowa xzoga A8 10lb to według mnie ok.0,12mm a więc w porównaniu z PP zdecydowanie cieńsza.Zaznaczam ,że nie mierzyłem ale do porównania nie trzeba być jakimś specjalistą tym bardziej że przez kilka lat PP 10lb była moją ulubioną pletką.

W obu tych plecionkach od razu można wyczuć różnicę w splocie ( ilość splotów) co przekłada się na gęstość ,"zbicie" splotu oraz "okrągłość". Pod tym względem zdecydowany + dla A8.Poza tym xzoga jest bardziej śliska i wydaje mi się ,że bardziej miękka ,zapewne do jej wykonania użyto innych włókien niż w PP. Co jeszcze da się zauważyć to pamięć kształtu a dokładniej mówiąc jej brak.Nawinąłem na dłoń ok. 10 splotów i pozwoliłem jej swobodnie spadać.Odcinek ,który się odwinął był prawie w 100% prosty ,pozbawiony efektu "sprężyny".

To tak po pobieżnym jej obejrzeniu...Oczywiście jedyną formą miarodajnego testu jest jej użytkowanie ale myślę ,że i ten test zda na przysłowiową piątkę z plusem.Szkoda ,że producent jak na razie nie pokusił się o jakże u nas popularne kolory fluo.Tak czy inaczej,na pewno zanabędę szpulkę to testów na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak...PP 10lb w przełożeniu na rozmiar żyłki to według ok.0,16mm ,nowa xzoga A8 10lb to według mnie ok.0,12mm a więc w porównaniu z PP zdecydowanie cieńsza.

O takie porównanie mi chodziło :) Wiadomo że aby dokładnie ocenić linkę trzeba nią połowić najlepiej cały sezon. Pewnie skuszę się na najcieńszą A8. Linek 10lb u mnie dostatek ale lubię nowości dlatego też chętnie ją nawinę na młynek spinningowy i potrenuję z lżejszym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę wątku na Plecionka Xzoga, tak aby można w niem pisać o wszystkich linkach tej marki.

Pewnie sie skuszę na 10lb do spinningu i moich pierwszych prób z Texas i Carolina Rig. Mam zapas 10lb Strena ale to już grubsza linka, potrzebuję czegoś cieńszego i "cichszego", A8 10lb wydaje się że bedzie dla mnie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze z innego forum mamy pomiary.

Cytuję:

"Witam Otrzymałem dzięki uprzejmości kolegi z BRC próbki plecionek Xzoga A8. Pomiar wykonany na dwa sposoby. Pierwszy transametrem, w tym przypadku następuje bardzo mały nacisk na plecionkę, ale zawsze coś tam jest. stren sonic braid 10 lb - 0,187 mm XZOGA A8 10 lb - 0,135 mm XZOGA A8 15 lb - 0,165 mm XZOGA A8 20 lb - 0,195 mm Drugi pomiar zrobiony za pomocą mikroskopu. W tym wypadku do każdego pomiaru trzeba dodać około 0,015 mm do wartości z pierwszego pomiaru. Czyli np. dla plecionki XZOGA 10 lb grubość rzeczywista znajduje się w przedziale 0,135 do 0,15 mm. Ogólnie plecionki wyglądają bardzo dobrze. Owiele lepiej niż stren. Jak będę miał czas sprawdzę wytrzymałość ......."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A8 10lb wydaje się że bedzie dla mnie w sam raz.

Przy okazji wizyty w pracowni BRC zaopatrzyłem się w szpulkę plecionki Xzoga A8 10lb. Jest to linka 8 splotowa, zupełnie inna od opisywanej poprzednio Taka PE. 8ka jest śliska bez wyczuwalnego splotu, moim zdaniem zbliżona "dotykowo" do Sufixa 832, z tym że w porównaniu do 10lb 832 Xzoga jest znacznie cieńsza. Testy pewnie dopiero jak wyeksploatuje Varivasa #0.8. Przeznaczenie linki będzie podobne, szczupaczki, okonie na gumowe przynęty do max 15g, linka powinna sprawdzić się idealnie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Plecionka Xzoga A8 10lb jest już po pierwszych próbach. Na razie same plusy. Nie plącze się, ładnie ukłąda na kołowrotku, nie straciła koloru po pierwszym wyjeździe jak wspomniany wyżej Sufix 832 ;) Fajnie się nią rzuca, jest śliska i cienka jak na 10lb. Zaliczyłem jeden odstrzał, przypadkowo zamknięty kabłąk przy bardzo mocnym wyrzucie sprawił ze przynęta poleciała nie tam gdzie trzeba, co ciekawe strzelił nowy 6kg przypon spinwala, plecionka wytrzymała próbę. To było dopiero kilkanaście godzin używania ale zapowiada się na dobry produkt. Więcej napiszę pewnie w okolicach października/listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.