Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzetu na spining


ultronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po kiju

Od dluzszego juz czasu nachodzi mnie aby przesiasc sie z nudy jaka niezadko funduje drgajaca szczytowka na spining polaczony z aktywnym zwiedzaniem lowiska.

Glownym moim lowiskiem zapewne bedzie znany niektorym z was zbiornik powstaly na skutek dzialalnosci zwirowni w okolicach mostu kolejowego w Debicy (niedaleko Firmy Oponiarskiej) wlasciwie to sa to Grabiny.

Dno zbiornika bardzo ciekawe bo z metrowej wody po kilku krokach mozna znalezc sie i kilka metrow pod woda(uroki dzialalnosci zwirowni) no ale do celu tematu:

Jako ze jeszcze nie probowalem takiego rodzaju rozrywki na sprzet przewidzialem max 250PLNow (wedzisko + kreciol). Na koncu przyponu raczej pojawia sie woblery i gumy. Mam na oku nastepujacy sprzet:

-wedzisko

SPRO PRION POWER SPIN 25 2.40m

http://www.allegro.pl/item1088010367_spro_spinning_uniwersalny_2_40m_5_25g_cork.html

lub

Mikado SENSEI Spin 240/25

http://www.allegro.pl/item1090383164_mikado_sensei_spin_240_25_gratis.html

240 dlatego ze moze uda sie wsiasc na pontonik

Jako kreciolek do tego:

CORMORAN CORCAST 4Pi SPIN 2500

http://www.allegro.pl/item1098942721_nowosc_2010_cormoran_corcast_4pi_spin_2500.html

Zakupilem juz kilka woblerkow chyba po okazyjnej cenie na wypadek ich utraty podczas nauki :D:

http://allegro.pl/item1087984674_wobler.html

No i na koniec moje pytanie czy w tej cenie jest to w miare przyzwoity sprzet do nauki a jesli nie to co mozecie polecic.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, te wobki to kiszka de lux. Kupowane przez sprzedawczyków z allegro w dużych blisterach po 30sztuk za ok 30zł lecą potem w świat po wyśrubowanych cenach. Na początek jak nie masz dużo kaski kup sobie polskie wahadłóweczki na gnomie/aldze, obrotóweczki np abc, wobki Erka i duuużo gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady a sprzecik zakupilem w sklepie poniewaz stwierdzilem ze jak sobie zobacze i wezme w lapke to bedzie znacznie lepiej. I tak oto padlo na :

-Mitchell Premium 2 Spin 2.10m 8-25g

-Mistrall Olympic RSX 1000

-HM 69

wobki dzis do mnie dotarly bo kupilem 10 sztuk tak zeby miec na czym sie pouczyc chodzby no i zdaje sie ze mieliscie racje bo na 10 to moze z 2 ladnie pracowaly(bylem nad woda niestety zaden drapieznik sie nie polakomil)

Jesli mozna to mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy zalozylem obrotoweczke strasznie zaczela sie mi skrecac zylka. Zestaw zmontowany mam nastepujaco: zylka glowna, przypon wolframowy zakonczony agrafka, obrotowka (badz wobler)

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o woblery to możesz spróbować je ustawić jeśli się wykładają i powinno być ok.

Moje zdanie co do obrotówek jest takie,że żaden krętlik nie wyeliminuje na 100% skręcanie się żyłki i musimy się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna to mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy zalozylem obrotoweczke strasznie zaczela sie mi skrecac zylka. Zestaw zmontowany mam nastepujaco: zylka glowna, przypon wolframowy zakonczony agrafka, obrotowka (badz wobler)

Dużo zależy od tego czy żyłka ma tendencję do skręcania. Taki Stroft GTM kręci się bardzo, datgo nie używam już tych żyłek, znacznie lepiej pod tym względem sprawują się Siglony Balzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.