Skocz do zawartości

Wędkarskie HITY


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Red Arc, Blue Arc i jeszcze kilka kołowrotków innych firm są klonami Ryobi Zaubera.

Dokładnie tak, Spro Blue Arc 9xx to klon Ryobi Zauber`a, ma jedną przewagę nad Zauberem - jego korbka wykonana jest z jednego kawałka metalu a nie jak w Ryobi jest składana przez co ta ostatnia szybciej łapie luzy. Zastanawiałem się nad zakupem zaubera, jednak duża ilość postów na forach na temat jego korbki skłoniła mnie do zakupu SPRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ryobi Zauber ma jak na razie zbyt mały przebieg bym mógł pokusic się o jakieś wnioski. Mogę wypowiedzieć sie na temat jednego z jego klonów tj.kołowrotka Team Dragon.Trzeci sezon nim kręce i nie dzieje się z nim nic niedobrego, a uzywam go do najcięższego zestawu. Wymienione zostało w nim łożysko na rolce bo po 2 sezonach odmówiło posłuszeństwa. Duży plus za pięcioletnia gwarancję. Odstawiłem kołowrotek do sklepu i poza wymienionym łożyskiem został przesmarowany.Wygląda na to że do marca 2011 roku mogę nim spoko łowić bo wtedy kończy sie gwarancja.

O Ryobi będę mógł coś napisać dopiero po sezonie, a lepiej po dwóch:).Minusem jest brak zapasowej szpuli, a jej koszt to około 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje sprawdzone akcesoria ;) :

Plecionka STREN SONIC BRAID - mocna , nie plącząca się, wg. mnie lepsza od PP.

Żyłka SUFIX TRITANIUM HI-TECH - świetna żyłka, bardzo wytrzymała bije na głowę produkty firm typu Jaxon

Żyłka STROFT GTM podobnie jak Tritanium XP bardzo wytrzymała, w porównaniu z Sufixem ma drobną tendencje do plątania , ale mimo to doskonała żyłka.

Tak wygląda nieplączący się Stren po drugim łowieniu. Pół plecionki poszło się... Nie wiem co o tym myśleć ale zwalę to na pech jaki ostatnio mnie dopadł (opiłek metalu w oku, 4 wyłamane stery w bardzo dobrych boleniowych woblerach, orzeł na bobrowej jamie i spadek 2 boleni) Generalnie plecionka bardzo dobra chodź jak na mój gust lubi się pokiełbasić. Kupię następną jak ta resztka co pozostała na szpuli się zużyje bądź popląta ale nawinę ją już na nowy kołowrotek. Po dwóch wypadach nie będę się wypowiadał czy faktycznie jest lepsza od PP ale coś w tym może być.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po sezonie zaniosę go do przesmarowania i ogólnej konserwacji i jeszcze jeden sezon przekręci jak złoto.

Sorki niejako za Off Topa ale nie chce zakładać osobnego tematu,jeśli ktoś z administracji uzna,że post tu nie pasuje może śmiało przenieść czy skasować (byle po odpowiedzi) ;).

Jest w Rzeszowie jakiś magik który zajmuję się przesmarowywaniem i konserwacją kołowrotów?O ile już jest,czy zajmuje się tylko jakimiś wybranymi modelami-firmami czy bierze wszytko?No i jak z jego opinią ? Oczywiście w razie możliwości namiary mile widziane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do woderów i spodniobutów.Jest firma w Nowej Dębie o nazwie PATMA super wodery mogę załatwić namiar ja swoje kupiłem u siebie w miejskim sklepie za 89zł ,a wiem ,że bezpośrednio od producenta można wyhaczyć taniej dla chętnych mogę zdobyć namiar tel.Pozdrawiam

Beret- masz jakąś wiedzę na temat spodniobutów z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre z tego co wiem wykonanie praktycznie takie samo jak woderów tylko wyższe ;).Oczywiście nie oddychają bo śpiochy to nie są.Wiem,że gość może uszyć idealnie na miarę.Niestety nie posiadam spodniobutów tej firmy jeśli chodzi o wedery dalej podtrzymuje swoje zdanie -są ok po całym sezonie.Jeśli chcesz to mogę dopytać dokładniej o te spodniobuty kolegów którzy na pewno je mieli/mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem więc pisze.Wykonanie spodniobutów jest takie samo jak woderów,zgrzewy robione na tych samych maszynach i na pewno bardzo dobre,jeden kolega ma je 7 lat i dopiero w tym sezonie się posypały,wcześniej sprawowały się super,natomiast drugiemu urwała się tylko szelka po dość długim użytkowaniu (nie pamięta ile je ma ale i nie obchodził się z nimi jak z jajkiem i urwana szelka może być przyczyną zbyt mocnego pociągnięcia przy ubieraniu),dodatkowo jeden sprzedawał wyroby PATMA przez 3 lata i miał jedną reklamację z woderami-rozkleiły się.Oczywiście z serwisem nie ma problemu.Cyt."wiesz dla mnie z woderów tradycyjnych to patmy są jednymi z najlepszych na rynku"-dodam,że kolega który to pisał nie jestem niedzielnym wędkarzem i przewalił sporą ilość różnego rodzaju sprzętu wędkarskiego.Nie będę pisał z imienia i nazwiska kto to jest bo nie o to tu chodzi.Tak jak pisałem wcześniej jest możliwość zrobienia na zamówienie-wymiary typowo pod nas i nie jest to dużo droższe (niestety nie wiem ile),namiar mam jak coś ;).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Beret. wygląda na to ,że jak za tą kasę to naprawdę hit. Po moich przygodach z woderami ucieszę się gdy posłużą z trzy sezony.

Namiary znalazłem w necie. Przed chwilą do nich dzwoniłem. Kosztują u nich 135 zł. Dopłata za niestandardowy rozmiar około 20- 30 zł. Sympatyczna pani mówiła że " można się dogadać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie ja akurat mam namiar do właściciela i założyciela firmy ale możliwe,że rozmawiałeś z jego żoną.Jeśli się zdecydujesz możesz opisać pierwsze wrażenia no i oczywiście po jakimś czasie skrobnąć jak się sprawują.W razie jakiś problemów dawaj znać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w Karinie i oglądałem wodery Patma. Oglądałem, oglądałem i kupiłem. Zapłaciłem 85zł, spodniobuty natomiast kosztują 120zł. Wodery robią wrażenie solidnych, materiał jest fajny, nie za gruby nie za cienki, co najważniejsze jest elastyczny. Same gumiaki są na grubej podeszwie, zdecydowanie lepszej niż w woderach Jaxona. Szwy przyzwoicie poklejone. Jedyną wadą jest ich szerokość na wysokości ud. Do kolan są wąskie i dobrze oplatają nogę, powyżej zaczynają się rozszerzać i na końcu robią się trochę workowate. Wolałbym aby były węższe ale to moja subiektywna opinia. Natomiast spodniobuty są tak szerokie, że naraz połowa userów PSW by się w nie zmieściła:) Jeżeli znajdę węższe to sobie sprawie bo za 120zł raczej nie znajdzie się nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam cen producenta więc nie podpowiem gdzie lepiej kupić ale skoro tak piszecie to coś w tym jest,ja na pewno bym powoływał się na kolegę więc pewnie rabat by był ;)-mniejsza o to.Powiem Ci Siksa,że tą szerokością mnie trochę zdziwiłeś bo nie jestem gruby a moje wodery nawet spoko mi leża na udach i nie są strasznie szerokie,oczywiście wszystko zależy od upodobań.Spodniobutów nie widziałem ale ciężko jest dobrać pod siebie coś z seryjnych produkcji więc alternatywa na zamówienie wydaje się ok :).Oby długo służyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Karinie na Warszawskiej. Przymierzałem spodniobuty. Te już są normalne, bardzo dobrze się w nich chodzi i nawet przy kucaniu nie ma najmniejszych problemów. Wezmę wypłatę i je kupuję. Z tego co zauważyłem to producent robi je z różnego rodzaju gumiaków. Jedne są czarne a drugie zielone. Na szczęście są podobnej jakości. Ciekawym dodatkiem jest kartka informująca o dacie powstania woderów czy spodniobutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym dodatkiem jest kartka informująca o dacie powstania woderów czy spodniobutów.

Ciekawym i bardzo dobrym moim zdaniem przecież guma parcieje i traci swoje właściwości.Zleżane wodery,a tym bardziej przechowywane w nieodpowiednich warunkach na pewno wytrzymają mniej niż "nowe" czyt. prosto z pod maszyny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od siebie mogę polecić małe niepozorne gumeczki firmy Relax - Banjo. Dla mnie i znajomych odkrycie zeszłego sezonu. Dostepne chyba w trzech rozmiarach, największy 7,5cm (przydał by się większy :P). Skuteczny na wszystko od okoni poprzez szczupłe na sandałach skończywszy. Można jigować albo zwyczajnie prowadzić jak blaszkę. Polecam!

Link do allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.