Skocz do zawartości

Jezioro Rogóżno k. Łańcuta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomasz,czegoś tu nie rozumiem,w temacie podałeś "Jezioro Rogóżno Na Podkarpaciu" a z linku poniżej wynika że jest to jezioro w okręgu lubelskim.Jeziorko bardzo ciekawe,niemniej jednak ponad 200km od Rzeszowa.

no dokładnie pisałem to już w poście Tama + Rajszula - Żołynia że to jezioro to woj. lubelskie, w rogóżnie koło Łańcuta jest jezioro zwane "święte" które co roku w okresie letnim wysycha, tu jest parę zdjęć http://www.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=6&katalog=gl_zalewy&tytul=Zalewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a myślałem że to jezioro znajduje się koło Rogóżna na Podkarpaciu mam na myśli te jezioro w woj. Lubelskim (chyba dobrze napisałem) szkoda... Kamil a masz jakieś informacje na temat tego jeziora u nas na Podkarpaciu czy jest tam jakaś ryba ?? Aby móc tam powędkować wystarczy tylko karta ??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam ostatnio sprawdzić jak tam jest .Żeby tam powędkować trzeba zapłacić 20 zł od wędki. Można łowić tylko w dzień. Nie wiem jak tam z ryba jest. Ale byłem u wędkarzy którzy tam łowili to złowili kila karpi i karasi. (nie wiem jakie duże) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam ostatnio sprawdzić jak tam jest .Żeby tam powędkować trzeba zapłacić 20 zł od wędki. Można łowić tylko w dzień. Nie wiem jak tam z ryba jest. Ale byłem u wędkarzy którzy tam łowili to złowili kila karpi i karasi. (nie wiem jakie duże) .

które jezioro masz na myśli? to w Rogóźnie koło Łańcuta czy to w woj. lubelskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil a masz jakieś informacje na temat tego jeziora u nas na Podkarpaciu czy jest tam jakaś ryba ?? Czy warto tam jechać ??

no właśnie nie wiem nic o tym jeziorku, bliżej weekendu tam zaglądnę i popytam co tam jest, dam znać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam ostatnio sprawdzić jak tam jest .Żeby tam powędkować trzeba zapłacić 20 zł od wędki. Można łowić tylko w dzień. Nie wiem jak tam z ryba jest. Ale byłem u wędkarzy którzy tam łowili to złowili kila karpi i karasi. (nie wiem jakie duże) .

20 zł.od wedki:eek:To wolałbym już wyskoczyć do np.Rudy Różanieckiej

http://www.lowiska.pl/index.php?pokaz=dodaj_lowisko&id_lowiska=51,przepiękna okolica,cisza i spokój,

albo do Grębowa

http://www.przystanek-stawy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem nic o tym jeziorku, bliżej weekendu tam zaglądnę i popytam co tam jest, dam znać na forum

Witam no i co Kamil byłeś nad tym jeziorkiem?? Ja tam byłem co wiedziałem to wiedziałem i nic się nie dowiedziałem jest tylko postawiona tabliczka z wiadomościami dla wędkarzy.A co do wysychania to kiedyś robili tam ispy dla wędkarzy i po zatykało źródełka i trochę poziom wody spad a co do wysychania to prędzej Wisłok wyschnie niż te jeziorko ;p Daj znać jak się czegoś dowiesz... bo mam ochotę tam powędkować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no i co Kamil byłeś nad tym jeziorkiem?? Ja tam byłem co wiedziałem to wiedziałem i nic się nie dowiedziałem jest tylko postawiona tabliczka z wiadomościami dla wędkarzy.A co do wysychania to kiedyś robili tam ispy dla wędkarzy i po zatykało źródełka i trochę poziom wody spad a co do wysychania to prędzej Wisłok wyschnie niż te jeziorko ;p Daj znać jak się czegoś dowiesz... bo mam ochotę tam powędkować ;]

tak jak pisał ZinmeR jest tam karp ale jak duży to nie wiem, karaś, szczupak, podobno też amur ale z tego co rozmawiałem z mieszkańcem wsi to nikt go tam jeszcze nie złapał, jeziorko nie jest za duże wiec chyba dużych potworów tam niema no ale może warto się tam wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się coś więcej na temat tego jeziorka w Rogóżnie więc tak:

Święte Jezioro w Rogóżnie - akwen o powierzchni 10ha, opiekunem jeziora jest Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska Naturalnego Św. Jeziora w Rogóżnie, zarybiane jest karpiem, amurem, szczupakiem, sumem i karasiem, można zabrać stamtąd dziennie dwie ryby obojętnie jakie, opłata wynosi 20 zł od wędki, zapłacić można w sklepie przy E4 w Rogóżnie sklep czynny od 7-18, zakaz połowu na spinning

Edytowane przez kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , lada dzień jadę tam na rybki i mam zamiar łapać na żywca odnośnie tej metody mam pytanie (co innego rzeka). Jak głęboko grunt ustawić i czy daleko trzeba zarzucać od brzegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj byłem na jeziorku od 17 do 21 złapałem 7 linów i 2 karasie dwóch rybek nie udało mi się wyholować spadły z haczyka parę metrów od brzegu...widziałem że jacyś goście mieli ładna sztukę w sadzyku...polowałem na szczupaka ale skubany nie chciał współpracować ;( ogólnie to wyjazd uważam za udany dodam jeszcze że wszystkie liny były wymiarowe lina to tam jest od groma łowisko bardzo fajne wszystkiego nie zdradzę ;p

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie porobiłem nie przyszło mi to na myśl ;p Zresztą nie mam odpowiedniego sprzętu do robienia fotek...

PS. Mógł by ktoś dodać mapkę dojazdu dla zainteresowanych bo ja nie wiem jak , ciężko tam dojechać ;(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.