Skocz do zawartości

Ponton wędkarski


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Karpioooooooooooooowka!!!:D:beer: A ten ROSYJSKI WĘDKARSKI PONTON CZAJKA MEWA RZESZÓW NOW (4816231482) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ? O tych pontonach legendy krążyły a przy okazi ponton z Rzeszowa :D:beer: lub ten http://allegro.pl/rosyjski-ponton-wojskowy-delfin-2-i4909870981.html :D

Edytowane przez Laskovik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy mam takie pytanie, czy ktoś z was może łowi w Rzeszowie lub okolicach na pontonie w obecnym czasie? Stoje wlasnie przed zakupem pontonu i chciałbym zobaczyc jak to jest od strony praktycznej na nim. Ktoś mógłby udustępnić miejsca na kilka chwil podczas wędkowania ? Przymierzam się do Kolibri/ProMarine/Bark ok 3m długości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinningowanie w 2 osoby, będzie składany co wyjazd, używany raz na trzy tygodnie, sprawny fizycznie jestem ;) Mój typ to juz Kolibri KM300PP/KM330PP lub tanszy a identyczny BARK. Silnik w przyszłości spalinówka max 6-8kM na początki silnikowe. Zalewy, jeziora, rzeki o srednim uciągu(San na wys. Stalowej Woli). Byłby to mój pierwszy środek pływający, na którym będe pływać dlatego chce zobaczyc jak to w ogóle wygląda od strony praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz składać go przed łowieniem i rozkładać po to podłoga całkowicie sztywna będzie problemowa.Nie będzie to łatwe i szybkie . Wciskanie profili w podłogę jest dosyć uciążliwe. Poza tym kupując ponton z całą sztywna podłogą bez kila praktycznie nie ma sterowności. Przy dwóch osobach będzie ciężko popłynąć w ślizgu nawet na 9,9 km.Twój budżet to powiedzmy 2 tyś +.Lecz spróbuj poszukać np Busha kaimana k 300.Maszyna nie do zdarcia.Pływa się na nim wspaniale.Ponton lekko wchodzi w ślizg jest dobrze wyważony.Zapinasz 7-8 km i lecisz.Co do kolibrusa miałem dwa.Jestem zadowolony z każdego.Jednak do gustu przypadła mi rolowana podłoga.Jej sztywność mi wystarcza,a logistycznie wspaniała sprawa. Rozpompowuje i zwijam jak materac.Z deskami i podłogą. Ostatnio gość w Opatowie sprzedawał kaimana za 900 zł. Poszedł od ręki.

Edytowane przez geo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz spiningować z pontonu w dwie osoby to minimum 330 + sztywna podłoga .Optymalnym rozwiazaniem jest 350 .Osobiście ,wielokrotnie próbowałem łowić na siedząco ale jak do tej pory nie mogę się do tego przekonać.Łowię głównie z opadu więc dla mnie twarda podłoga to podstawa.Tak jak napisał @geo coś za coś. Twarda podłoga to przede wszystkim większa stabilność oraz lepsza pływalność.Podłoga panelowa to lepsza logistyka oraz mniejsza waga pontonu....No i koniecznie kil.Zwróć również uwagę na średnice balonów - im większe tym lepsze. Jeżeli zamierzasz w przyszłości pływać na silniku spalinowym to warunki jakie w/w musowo muszą być spełnione.Rozkładanie i składanie pontonu ze sztywną podłogą jest trochę uciążliwe ale można przywyknąć.Gorzej w miesiącach późnojesiennych kiedy temp. spada w okolice zera ,PCV twardniej i już tak zgrabnie to nie idzie.Do kosztów należy doliczyć również DOBRĄ pompkę elektryczną a to wydatek rzędu 500zł.Oczywiście można napompować pompką nożną ale to już mordęga.

Jeżeli chciałbyś zapoznać się ze stroną praktyczną łowienia lub pływania pontonem ,to możemy się kiedyś umówić na Wilczej Woli.Po ostatnich "przygodach" jakie spotkały ten zbiornik, łowić zapewne tam nie ma co ( może oprócz okoni) ale do rekreacji (pływanie,kociołek ,melanżyk itp.) to miejsce idealne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczesniej celuje w 3m lub cos delikatnie wiekszego (3.1/3.3) ze sztywna podłoga - tez jestem za i pisalem to wczesniej, ale kil to juz wiekszy wydatek a nie mam zamiaru plywac niewiadomo jakimi predkosciami, czysta rekreacja, wiec go sobie daruje. Rozglądnąłem się po sieci i firma Aviks równiez z ukrainy proponuje blizniacze pontony w mniejszych cenach, nawet 300-400zl mniej na tym samym odpowiedniku innej firmy. Na forach czytałem dobre opinie o tej marce, takze tego producenta biore pod uwagę. Kolego rapala bardzo chętnie, tylko póki co dwa lub trzy kolejne weekendy nie ma mnie w kraju, a pewnie jak większośc ludzi na weekendzie masz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega planuje zakup spaliny 6-8 kM, to "gumiakiem" 3,3 m już się można trochę rozpędzić :), a wtedy na pewno sztywna podłoga i kil jest niezbędna dla komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą kilu jest też to, że ponton:

  • podczas walki z rybą nie ma tendencji do aż takiego obracania się;
  • spokojniej pokonuje fale, delikatnie je podcinając;
  • jest mniej podatny na podmuchy wiatru.

Biorąc też pod uwagę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a do pontonów 3,3m można podpiąć spaliny do 15 kM .... to jednostka z kilem jest .. rozwojowa:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział ,że będzie tanio :D .Jak każde hobby wymaga określonego wkładu.Zasada jest prosta - Kupujesz raz a dobrze, na kilka lat:) . W innym wypadku dopiero wychodzi drogo.Takie sprawy jak zakup dobrego pontonu najlepiej zorganizować sobie w miesiącach zimowych ,za nowe można wynegocjować przyzwoitą cenę a i z używek trafiają się "strzały". Teraz ,kiedy za kilka tyg. sezon wodniacki zacznie się na dobre trudno coś wyrwać poniżej oferty z cennika ,no może jakiś symboliczny rabacik.

Podałeś kilka firm zajmujących się produkcją pontonów ...Osobiście stawiał bym na Kolibri ,ponieważ jest najdłużej na naszym rynku i sporo osób ma te pontony .Co ProMarine/Bark nie będę się wypowiadał ,ponieważ nie miałem z nimi styczności . AVIKS? Świeża firma na naszym rynku ,może i bliźniacze produkty do Kolibri/Bark ale to nie znaczy takie same.Jak dla mnie to tylko linia " Horse" http://www.pontony-aviks.pl/horse.html.

Prześledź ten wątek jeszcze raz ,ja już nic więcej nowego nie wymyślę bo było by to tylko powtarzanie tego co już pisałem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem sobie pod choinkę ponton ukraińskiej Firmy Elling rodem z Mariupola jesli Wam coś to mówi... 310 cm,z kilem z podłogą pełną typu książka tz szybkiego rozkładania, bez bocznych profili ,które tylko utrudniają i spowalniają rozkładanie pontonu,miałem parę lat do tyłu busha którym pływałem po Solinie to przeklinałem nie raz tą jego ściśle spasowaną podłogą z profilami z alu nigdy więcej , a tego złożyłem sam szybko bez żadnego problemu , stoi teraz na środku pokoju ,do tego dokupię Osapiana Haswinga 55lbs i jakieś DOBRE aku i byle do maja...;)

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rejestracji łódki podajesz wymiary - dł. szer.

przeznaczenie - wędkarsko turystyczne

płacisz 17 zł

odbierasz dowód

laminujesz papier

zamawiasz numery w jakieś firmie reklamowej lub sam bazgrolisz pędzlem

umowy,paragonu faktury - nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Już od jakiegoś czasu myślę o własnym pontonie i szukałem w związku z tym tu i ówdzie informacji. Jest kwestia która dość mocno mnie zastanawia: pontony marek Kolibri, Bark i Storm (może jeszcze jakieś) są produkowane na Ukrainie, w jednym mieście, na jednej ulicy. Sprawia to wrażenie, jakoby mogły one schodzić z jednej taśmy, a różniło je jedynie logo... wiele osób wysuwa podobne podejrzenia, ale są i tacy, którzy twierdzą, że Bark to budżetowa wersja Kolibri, zrobiona z gorszych materiałów itp. Może ktoś jest w temacie na tyle żeby rozwiać wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.