Skocz do zawartości

Breń


evolution4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że chodzi o dopływ Wisłoki?

W tym roku byłem kilka razy na tej malutkiej rzecce. Najczęściej łowilem w okolicach Ostrówka, Glin Małych i Sadkowej Górze. Dno rzeczki jest zamulone czasami piaszczyste i często zarasta dlatego koryto jest czyszczone co jakiś czas. Woda raczej nie przekracza 1m głebokosci ale są miejsca głębsze powstałe wskutek powodzi czy przerwania wałów i w tych miejscach SB rozrasta sie nawet do 10m szerokosci i nawet 2.5m głebokości. Brzeg w miarę dostępny, czasami wieksze krzaczyska. Występuja zwalone gałezie i drzewa.

Najcześciej spinninguje więc łowie tam głównie klenia, jazia, szczupaka i okonia. Ostatnio ładnie mi brały tylko jazie okolo 30cm, a od miejscowego dowiedziałem się o złowionym "ładnym" karpiu i szczupaku, biora także karasie. Na pewno wystepuje płoć, ukleja i kiełb. Na wiosne widziałe snięte 2 amury okolo 50-siatki. Były na rozlewisku przypuszczam, że wyszły na łąkę na tarło i nie wróciły.

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Brniem to trzeba uważać bo Breń sam w sobie jest w małopolskim jako dopływ Wisły. My mamy tutaj Stary Breń jako dopływ Wisłoki. Na SB łowiłem w okolicach Ostrówka przy drewnianym moście. Na wczesną wiosnę było tam bardzo dużo kleni. Udało się też wyjąć wymiarowego szczubełka i ładnego okonia. Potem z racji coraz słabszych brań i naporu miejscowych odpuściłem sobie to łowisko. A na Brniu w małopolskim byłem 2 razy w miejscowości Otałęż oraz Zabrnie. W 1wszym przypadku parę małych okonków, w drugim ładne klenie max 45cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Brniem to trzeba uważać bo Breń sam w sobie jest w małopolskim jako dopływ Wisły. My mamy tutaj Stary Breń jako dopływ Wisłoki. Na SB łowiłem w okolicach Ostrówka przy drewnianym moście. Na wczesną wiosnę było tam bardzo dużo kleni. Udało się też wyjąć wymiarowego szczubełka i ładnego okonia. Potem z racji coraz słabszych brań i naporu miejscowych odpuściłem sobie to łowisko. A na Brniu w małopolskim byłem 2 razy w miejscowości Otałęż oraz Zabrnie. W 1wszym przypadku parę małych okonków, w drugim ładne klenie max 45cm.

Faktycznie @Łukasz... masz rację z tym Małopolskim. To w takim razie zostaje temat o Starym Brniu wpadającym do Wisłoki.

Chociaż Breń u ujścia przechodzi też przez woj. Podkarpackie

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF8&ll=50.329135,21.215458&spn=0.085038,0.264187&z=13

Edytowane przez evolution4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Stary Breń w Ostrówku pod mostem to chyba łowisko nr 1 jesli chodzi o tą pore roku (łowienie podlodowe) w okolicach Mielca. Niesety tłok na lodzie :( Jeszcze można połowić ładne rybki ale ich populacja się zmniejsza szybko w tym miejscu z wiadomych powodów :( Można złowić: klenie, certy, krąpiki, płocie, leszczyki i jazgarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Breń w Ostrówku pod mostem to chyba łowisko nr 1 jesli chodzi o tą pore roku (łowienie podlodowe) w okolicach Mielca. Niesety tłok na lodzie :( Jeszcze można połowić ładne rybki ale ich populacja się zmniejsza szybko w tym miejscu z wiadomych powodów :( Można złowić: klenie, certy, krąpiki, płocie, leszczyki i jazgarze.

Siema

Daj znać jak byś mógł jak lód zacznie schodzić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałem troche "pomęczyć" klenie ale pod mostem było tłoczno, a w innych miejscach rzeczki rybek na razie chyba nie ma.

W czasie odwilży i po zejściu wysokiej wody pod mostem poszalałem z kleniami bo brały chyba co drugi rzut i nawet bolek sie skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś z Michałem badaliśmy Stary Breń w Ostrówku. Zaczęło się fajnie bo wyjąłem dwa klonki jeden za drugim takie ok 30cm. Niestety potem brania ustały (pozdrowienia dla Pana ścinającego drzewa nad samym brzegiem) i mimo chęci na tym się skończyło. Jutro jak pogoda pozwoli lecimy na Breń właściwy w okolice Zabrnia :) Najbardziej cieszą pierwsze rybki w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
LukaszZ

na jakie przynęty łowiłeś ;>

ja ( w tamtym sezonie) najlepsze efekty miałem na małe obrotówki :) (okonie i kleniki )

Tam akurat łowię tylko na woblerki do 4cm, najlepsze w odcieniach złotego i brązowego. Ogólnie to nie przepadam za tą miejscówką bo jestem łazikiem i lubie szukać rybki a tam to albo pod mostem albo nigdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam odpowiedziałem sobie na pytanie. W wykazie wód okręgu tarnowskiego napisane jest:

Obwód rybacki rzeki Breń - nr 1: Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Breń od jej źródeł do ujścia do rzeki Wisła.

No to pomachałem :(

Skocz do Szczucina albo Tarnowa do jakiegoś sklepu po zezwolenie i po kłopocie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się akurat sprawa rypie bo robię odwiedziny weekendowe t.j. sobota-niedziela.

Chyba muszę wziąć ze trzy dni urlopu, zrobić 500 km po interesujących mnie województwach i będę pewny że sąd koleżeński (w najlepszym przypadku) mnie nie spotka za brak pozwolenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Wybrałem się na szczupaki ale najwidoczniej dzisiej nie był ich dzień albo ktoś "wyczyścił" moją miejscówkę. Trzeba było wybrać jakąś alternatywę, więc padło na klenie i Breń. Rybki spisały się bo największy mierzył 37 centów. Przy wyczepianiu haka u jedniej rybki zobaczyłem, że ma cos w pyszczku co okazało sie żabą. To teraz wiadome na co kusić kabany :rolleyes:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W poprzednim tygodniu znów "pobawiłem" się z kleniami. Trzeba się troche ochodzić ale jak trafimy na stadko to ryby wszysko wynagrodzą :D Największą rybą był prawie wymiarowy szczupak, a klenie zamknęły się w 40-dziestce.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim tygodniu znów "pobawiłem" się z kleniami. Trzeba się troche ochodzić ale jak trafimy na stadko to ryby wszysko wynagrodzą :D Największą rybą był prawie wymiarowy szczupak, a klenie zamknęły się w 40-dziestce.

To jest info na które czekałem zważywszy jutrzejszy atak na tą rzeczkę :) podziękował!! :D

Edytowane przez LukaszZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.