Skocz do zawartości

Łódeczka


jon987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie spotkałem ostatnio kumpla który zrobił sam sobie łódeczkę jest to mała łódka jedno osobowa o dł 2,10.I tu moje pytanie do was czy ktoś już sie zetkną z takim domowym wynalazkiem,po obliczeniu wyszło mi ze koszt zrobienia takiej łódki to 300zł i trochę poświęconego czasu.Co o tym myślicie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie spotkałem ostatnio kumpla który zrobił sam sobie łódeczkę jest to mała łódka jedno osobowa o dł 2,10.I tu moje pytanie do was czy ktoś już sie zetkną z takim domowym wynalazkiem,po obliczeniu wyszło mi ze koszt zrobienia takiej łódki to 300zł i trochę poświęconego czasu.Co o tym myślicie:confused:

Jeżeli masz gdzie ją wykonać, znasz się na tym i masz te 300zł to nie ma się nad czym zastanawiać. No należy pamiętać jeszcze o transporcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jon987 a z jakich materiałów kolega zrobił sobie tę łódeczkę?300 zł?To naprawdę koszt niewielki.Miałem kiedyś do czynienia z podobnej długości łódeczką z tym tylko że była to łódka "firmowa".Kilka razy pływałem nią przy okazji zasiadek karpiowych przy wywożeniu zestawów.Powiem tak do wywózki może być ale do spiningu to już nie bardzo.Bardzo ważnym mankamentem tej długości łódek jest mała stabilność co wiąże się z bezpieczeństwem.Przy silnym wietrze to już całkiem odpada.Według mnie łódka powinna mieć min.270cm dla jednej osoby a powyżej 300cm dla dwóch aby móc bezpiecznie i komfortowo wędkować.Do tego dochodzi jeszcze,tak jak napisał @LukaszZ, aspekt transportu czyli konieczna przyczepka pod łodziowa.Koszty zrobienia przyczepki opisał @Miko w innym wątku.Jeżeli masz czas i środki na samodzielne zrobienie łódki to kombinuj,zimę tego roku zapowiadają długą.W necie znajdziesz masę stron poświęconych samodzielnemu wykonaniu łódki,nieraz łącznie z kosztorysem.Z alledrogo masz dwa przykłady cen używanych łódeczek

http://allegro.pl/lodka-wedkkarska-i1263898765.html

http://allegro.pl/lodka-wedkarska-gosia-310cm-i1255111057.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doczytałem już co nieco o długości łódek tak wiec kolego Rapala dł 2,10 odpada miałeś rację a i sam miałem dzis okazje przetestować łódkę kolegi strasznie wywrotna a wiatr prawie nie wiał tak ze zostaje mi 2,70 lub 3 metrowa łajba.Materiał to sklejeczka i wata szklana mam do tego dostęp bez żadnych kosztów,popisałem z pewnym kolesiem na necie który robi takie cacka troszkę mnie zniechęcił bo powidział ze pierwsza łódka nie zawsze wyjdzie mimo to chce spróbować.Transport mam zwykła przyczepke samochodową która ma zdejmowane burty wszystkie, mam zamiar zrobić taką konstrukcję jak wy macie pod swoje pontoniki tylko że będzie ona zdejmowana na razie zbieram materiał na tym będę się bazował http://instrukcja.pl/i/jak_zrobic_lodke pozdrawiam dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie mącić na forum chciałem zapytać w tym temacie . Co jest lepsze łódka czy ponton ? Jak poczytałem wasze posty w temacie pontonik doszedłem do wniosku że koszty zakupu dobrego pontonu przy optymalnej cenie wychodzą w granicach naście do 2 tys. zł. A jak polookałem w allegro w tej kasie są dosyć przyzwoite łodzie. Obecnie mamy ten plus ,że narobiło się wiele warsztatów szkutniczych ,które robią naprawdę fajne wyroby i wydaje mi się ,że ceny są wiele atrakcyjniejsze niż dawniej.

A ceny kształtują się od takiej przykładowo aukcji i w górę:

http://allegro.onet.pl/lodka-wedkarska-gosia-310cm-nowa-producent-i1339905626.html

Nie biorę pod uwagę sytuacji w których łódka jest deklasowana na rzecz pontonu:

(problem z transportem ,brak przyczepki pod łodziowej, brak miejsca w domu)

Lecz obserwując tematy użytkowników pontonów widzę ,że przez cały sezon są w całości u niektórych. Poza sezonem też? Czyli odnoszę wrażenie ,że ponton ma jakąś przewagę... Czy kilka lat wstecz nie było tak dobrze z łodziami?

Proszę o uwagi ludzi co mają obycie z łodziami i pontonami. Planuje w przyszłości zakup środka pływającego i na pewno do niego będę posiadał przyczepkę jeszcze nie wiem czy kupię czy będę robił jak np. rapala

PS. Widziałem gdzieś na aukcji taką za 1500 zł. to umywała się do twojej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze łódka czy ponton ?

@Dzach,zadałeś pytanie na które trudno dać jednoznaczną odpowiedź i tak myślę że takiej odpowiedzi raczej nie uzyskasz.Tyle samo zwolenników co przeciwników tych dwóch typów pływadełek,każde ma swoje zalety jak i wady.Ja posiadam taki ponton

http://www.pontony.net.pl/bush.php

a wszystkie spostrzeżenia odnośnie pontonu zawarłem w tym temacie

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=449&page=1

i chyba nic innego nie wymyślę i nie pomogę,na pewno go czytałeś planując zakup pływadełka.

Nie biorę pod uwagę sytuacji w których łódka jest deklasowana na rzecz pontonu:

(problem z transportem ,brak przyczepki pod łodziowej, brak miejsca w domu)

Odnośnie czynników,które podałeś to są właśnie ważne czynniki,które każdy bierze pod uwagę planując zakup czy to łódki czy pontonu.

Lecz obserwując tematy użytkowników pontonów widzę ,że przez cały sezon są w całości u niektórych. Poza sezonem też? Czyli odnoszę wrażenie ,że ponton ma jakąś przewagę...

....i mam nadzieje że jeszcze przez wiele sezonów będą nam dobrze służyły (odpukać):D.Dobrej klasy pontony,nie jakaś chińszczyzna,przy właściwym ich eksploatowaniu i konserwacji powinny posłużyć ok.20 lat takie są wskazania producentów.Jeżeli ktoś dobrze dba o sprzęt,którego używa i nie mam na myśli tylko pontonu czy łodzi to posłuży mu na pewno wiele,wiele lat.Mam kolegę,który posiada ponton polskiej firmy,która robiła dawniej świetne wyroby.Ponton ma już ponad 20 lat,nie ma żadnych uszkodzeń, nie przepuszcza powietrza a stan PCV jest nadal bardzo dobry!Pewnie dobije 30-stki-słowa kumpla:D.Przewaga pontonów wynika właśnie z ich mobilności, ci którzy nie posiadają przyczepki,miejsca do jej zaparkowani itp. na pewno wybierają pontony.

Proponuję prosty sposób kalkulacji a mianowicie wziąć kartkę papieru,podzielić na dwie rubryki i zapisywać Za i Przeciw.Trzeba wziąć pod uwagę;

-Koszty zakupu (w przypadku pontonu osprzęt,pompka itp.)

-Mobilność (czynniki,które podałeś)

-Awaryjność (ewentualne naprawy itp.)

-Stabilność na wodzie

-Możliwość samodzielnego zwodowania

Do następnego sezonu pozostało kilka miesięcy,sporo czasu na przemyślenia i podjęcia decyzji o zakupie a więc powodzenia;).

Edytowane przez rapala
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.onet.pl/lodka-wedkars...339905626.html własnie taką łódkę zakupiłem z kumplem za 600zł tylko była do pomalowania miałem robic ale po obgadaniu tematu z kolesiem co robi łódki zrezygnowałem bo pewnie by nie wyszła, i powiem ze strasznie wywrotna ponton wydaje mi sie stabilniejszy ale na pontonie pływałem tylko raz w życiu i nie mam takiego doświadczenia wiem jedno ze pewnie w nowym sezonie będzie zmiana i zakupimy jakiś pontonik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódka jest identyczna jak ta która podałeś w linku tylko ze nasza ma na imię Basia:D i ma szerokość 1,30cm 3,0dł jak łowiliśmy w dwie osoby to było ok a jak troszke zawiało to nie było ciekawie nie wiem może jakaś felerna ,miejsca jest dużo i fajnie wykonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,może kompromisem była by taka:

http://allegro.onet.pl/lodz-lodka-wedkarska-polport-335-nowa-i1342573786.html

lub ta sama używka ze silnikiem:

http://allegro.onet.pl/lodka-wedkarska-polport-335-silnik-minn-kota-i1357564927.html

Dno jest w tej łodzi ciekawie zaprojektowane chyba pod ten problem co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj kumpel dał mi telefon do znajomego, który sprzedaje łódke i to za fajne pieniądze. Napalilem się jak diabli i już widziałem ją na wodzie a ja w środku z uśmiechem na ustach i pianą na brodzie. 4-ro osobowa łajba ok 3m długości i ok 1,3m szerokości i ....ok 150 kg wagi. Krypa zrobiona z blachy 2mm. Nawet nie pojechałem jej oglądać, bo troche nie praktyczna. Ponoć solidnie zrobiona i stabilna, ale jak tym się poruszać. A może warto takie cuś zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem coś takiego:eek:stabilna to ona jest i ciężko ją rozwalić stoi sobie taka w okolicach Grabin na Wisłoce całą wielka wodę stała przywiązana do drzewa i nic z tego sobie nie robiła i masz pewność że nikt ci jej nie ukradnie no chyba że w czterech:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.