Skocz do zawartości

lukasz0366


Ethical

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.02.2015 na wędkarskiej giełdzie pojawiła się oferta przynęt spiningowych wystawiona przez lukasz0366 zamówiłem ten zestaw, zgodnie z prośbą dokonałem przelewu pieniędzy, a do dziś zestaw nie dotarł "kolega" lukasz0366 upierał się, że wysłał twierdząc że może przesłać potwierdzenie nadania przesyłki kiedy o to poprosiłem kontakt się urwał. Póki co wygląda to na zwykła kradzież, oczywiście zdaża się że Poczta Polska przesyłkę zgubi jednak urwany kontakt świedczy o tym że w tym przypadku nie jest to przyczyną nie otrzymania przeze mnie zamówionego zestawu.

Jesli się mylę a Ty lukasz0366 masz coś na swoją obronę proszę o natychmiastowy kontakt bądź zwrot piniędzy. Tak się nie robi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2015...

Witam.

O ile dobrze kojarzę, to z tym ogłoszeniem był jakiś wałek. Gość wystawiał zestaw wobków w dobrej cenie, później okazywało się że te same przynęty wystawione są na allegro czy tam innym olx'ie za inne pieniądze, przez kogoś innego. Kilku Kolegów zadawało sprzedającemu ciężkie pytania, na które nie bardzo umiał odpowiedzieć. Nawet Siksa w swoim stylu chciał kupić i opisać ;) Już widzę tego posta :D:D

Na końcu odezwał się sprzedający z allegro i napisał żeby się nie dawać robić w chukonia. Później temat ustał.

Powtarzam, nie wiem czy to ten sam gościu o którym piszesz Ty. Ale dziwnym jest, że na forum gdzie userzy myślę, powinni się szanować i mieć jako takie "zaufanie" do siebie, coraz częściej trafiają się niejasności.

I dla Twojej wiedzy - nie jest to kradzież tylko oszustwo. To akurat lepiej dla Ciebie, gorzej dla sprzedającego. Kradzież do iluśset tam złociszy jest wykroczeniem, a oszustwo zawsze przestępstwem... Więc jak coś to po dupie może dostać z grubszej rury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to ogłoszenie http://www.fishing.org.pl/f45/dzisiejsza-promoacja-zestaw-przynet-6351/...Również i w tym http://www.fishing.org.pl/f45/dzisiejszy-zestaw-woblerow-rapala-i-salmo-6352/ ,ten sprzedający chciał opchnąć kilka woblerów.Dzięki czujności jednego z kolegów do transakcji prawdopodobnie nie doszło.Uczulam kolegów aby podchodzili ostrożnie do tego typu ogłoszeń ,gdzie cena jest bardzo atrakcyjna, a przykładem jest sprzedaż kilku firmowych woblerów w cenie ...jednego nowego.

Na szczęście przypadki "wałków" , "opóźnień w dostawie" czy sporów między userami na naszym portalu są marginalne ale jak widać czasami się zdarzają.Można by było dodać zapis do regulaminu Giełdy ,że zamieszczane ogłoszenia muszą posiadać ORYGINALNE zdjecie przedmiotu sprzedaży ,wykonane przez sprzedającego ...Nie skopiowane z sieci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś sprawę na Policję. To próba wyłudzenia, więc nieważne jaka kwota. Oprócz zwrotu wyłudzonej kwoty, możesz zażądać rekompensaty np za stracony czas na posterunku Policji itp. Miałem raz taki przypadek. Pieniążki wpłacone i na tym koniec. Zero kontaktu, nie odbierał telefonu, na maile nie odpisywał. Po około pół roku od zgłoszenia na Policji pieniążki przyniósł listonosz do mnie do domu a po jakimś czasie nawet Pan Policjant (ten który zajmował się moją sprawą) zadzwonił z zapytaniem czy pieniążki już są z powrotem u mnie :) W Twoim przypadku jeśli gostek myśli, że jest cwany i ujdzie mu to na sucho, to pewnie za niedługo mocno się rozczaruje. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po interwencji na forum gość chyba przypomniał sobie jak używa się telefonui odpisał, że wcale nie jest żadnym oszustem i paczkę dostanę do środy a jak nie to pieniądze na konto bo rzekomo zgłosił reklamacje na poczcie. Kiedy jednak poprosiłem o jakiś dowód na to że jaka kolwiek reklamacja jest oczywiście rozmowa została przerwana i przestał się odzywać, a pieniędzy i paczki jak nie było tak nie ma. Dziś po pracy zgłaszam sprawe na policje bo cierpliwość moja się skończyła. Dziękuje wszystkim za wskazówki a temat założony przeze mnie niech będzie przesłaniem dla wszystkich innych którzy postanowili pobawić się w wyłudzenia, że nie przejdzie to bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś sprawę na Policję. To próba wyłudzenia, więc nieważne jaka kwota. Oprócz zwrotu wyłudzonej kwoty, możesz zażądać rekompensaty np za stracony czas na posterunku Policji itp. Miałem raz taki przypadek. Pieniążki wpłacone i na tym koniec. Zero kontaktu, nie odbierał telefonu, na maile nie odpisywał. Po około pół roku od zgłoszenia na Policji pieniążki przyniósł listonosz do mnie do domu a po jakimś czasie nawet Pan Policjant (ten który zajmował się moją sprawą) zadzwonił z zapytaniem czy pieniążki już są z powrotem u mnie :) W Twoim przypadku jeśli gostek myśli, że jest cwany i ujdzie mu to na sucho, to pewnie za niedługo mocno się rozczaruje. Powodzenia.

Ciekawi mnie w jaki sposób udowodniłeś, że kupiłeś towar, zapłaciłeś za niego i później go nie dostałeś. Przecież kupując tutaj na forum czy olx.pl często ugadujesz się na telefon, PW czy też mailu w sprawie co i za ile. Dochodzisz do porozumienia, dostajesz nr konta i przelewasz pieniądze. W ten sposób nie ma jakiegoś dowodu transakcji jak np. na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w jaki sposób...

Masz rację. Nie jest to najszczęśliwsza z sytuacji, choć i z tymi z allegro bywa różnie. Jest jednak kilka śladów z tego co Kolega tu przedstawia i jeśli nikt tego nie zleje to jest szansa utrzeć nosa cwaniaczkowi...

Kolego Ethical odbierz pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie w jaki sposób udowodniłeś, że kupiłeś towar, zapłaciłeś za niego i później go nie dostałeś. Przecież kupując tutaj na forum czy olx.pl często ugadujesz się na telefon, PW czy też mailu w sprawie co i za ile. Dochodzisz do porozumienia, dostajesz nr konta i przelewasz pieniądze. W ten sposób nie ma jakiegoś dowodu transakcji jak np. na allegro.

Komentując w ten sposób napewno pomagasz. Tak trzymać.

A kolego Manek ogromne dzięki raz jeszcze za wiadomość napewno dużo pomoże bo nie zamierzam odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupuję nie raz coś na olx.pl i chciałbym się dowiedzieć co mam robić w razie oszustwa. To że koledze udało się odzyskać pieniądze i ukarać oszusta bardzo mnie cieszy.

Od siebie proponuję dodanie do tematu numeru konta naciągacza, gdyż zawsze przed wykonaniem przelewu możemy numer konta wkleić do przeglądarki i sprawdzić czy podane konto bankowe nie jest kontem oszusta.

Edytowane przez LordG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak co... pieniędzy przecież nie wysyłasz gołębiem. Masz potwierdzenie przelewu jak dowód. Plus wydruk z oferty na forum. Plus nick kolesia i dane z przelewu. Numer telefonu....

Mam imie, nazwisko, dokładny adres, całą korespondencje i kilka jeszcze innych dowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak żenującej sytuacji nie widziałem w swoim życiu. Nie będę się tłumaczył ale to jest żałosne co kolega Etihcat i inni użytkownicy wypisują na mój temat. Paczkę wysłałem zgodnie z umową. To nie jest moja wina że paczka zaginęła na poczcie. Nie jestem żadnym oszustem na dowód czego przesyłam potwierdzenie zwrotu pieniędzy a jak tylko otrzymam zwrot z poczty za reklamacje to równie prześle.

Kolego TomaszEs nazywanie kogoś "baranem"też jest karalne więc zastanów się zanim coś napiszesz zwłaszcza że nie znasz sprawy a jesteś tylko gościem co czyta posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast potwierdzenia zwrotu pieniędzy było by lepiej abyś zamieścił skan z potwierdzenia nadania przesyłki. Skoro twierdzisz że paczkę wysłałaś takie potwierdzenie musisz mieć , choćby po to aby teraz dochodzić roszczeń wobec PP.

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego oferta sprzedaży tych samych przynęty oraz identyczne zdjecie je przedstawiające pojawiło się na allegro oraz naszym portalu? Sprzedający z portalu aukcyjnego stanowczo zaprzecza jakoby miał coś wspólnego z ogloszeniem na naszej giełdzie.

Kolega , który kupił od Ciebie przynety nic nie musi zamieszczać tylko zgłosić sprawę na policję celem jej wyjaśnienia...Ma takie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgłasza bo ja nie mam nic do ukrycia. Ciekawe co powie mu pan policjant jak wyjaśni sprawę.....:) potwierdzenie nadania wyślę dla świętego spokoju kolegów z forum po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak żenującej sytuacji nie widziałem w swoim życiu. Nie będę się tłumaczył ale to jest żałosne co kolega Etihcat i inni użytkownicy wypisują na mój temat. Paczkę wysłałem zgodnie z umową. To nie jest moja wina że paczka zaginęła na poczcie. Nie jestem żadnym oszustem na dowód czego przesyłam potwierdzenie zwrotu pieniędzy a jak tylko otrzymam zwrot z poczty za reklamacje to równie prześle.

Kolego TomaszEs nazywanie kogoś "baranem"też jest karalne więc zastanów się zanim coś napiszesz zwłaszcza że nie znasz sprawy a jesteś tylko gościem co czyta posty.

Kolego pożyczyłeś sobie poprostu kasę na imprezę i tyle... teraz oddajesz bo strach koło du*y jak ktoś wspomniał o policji.... dobry patent sobie wymyśliłeś. Po ci iść do Providenta i brać na procent skoro można pożyczyć w taki sposób.

Czekamy na potwierdzenie nadania... a w zasadzie numer przesyłki wystarczy... jerki do drugiego kolegi wysłałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej paczki nigdy nie było i taka jest prawda, zdjęcie wzięte z identycznej aukcji na allegro a kiedy usłyszałeś o policji po prostu się "zesrałeś" myślisz że oddanie pieniędzy po 3 tygodniach wykrętów sprawi że wszyscy uwierzą że poczta zgubiła twoją paczkę ? Dwa tygodnie temu po raz pierwszy pisałeś, że prześlesz potwierdzenie nadania po pracy i dalej tego nie zrobiłeś, tydzień później mówiłeś że po pracy wyślesz i dalej nic. Prawda jest taka że liczyłeś na to że trafisz jelenia który stwierdzi że to niewielka kwota i dla świętego spokoju odpuści ale masz pecha że trafiłeś na mnie. Nie pogrążaj się już. Gdy by prawdą było to co mówisz to nr przesyłki miał bym dawno temu (bo do podania tego nie potrzebujesz nawet skanera w przeciwieństwie do potwierdzenia nadania) a poza tym oddał byś kasę zaraz po zgłoszeniu rzekomej reklamacji na poczcie.

I tak otrzymałem potwierdzenie zwrotu pieniędzy ale póki co pieniążki nie dotarły więc czekam chyba że bank też je zgubił.

Dzięki wszystkim za zaangażowanie w moją sprawę bo wiele pomogliście jak któregoś spotkam na wodą stawiam zimne :beer:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powie mu pan policjant jak wyjaśni sprawę.....:)

Pan Policjant powie mu, że skierował sprawę do prokuratury a dalej pan/pani prokurator będzie "maglować" delikwenta :) Próba wyłudzenia, naruszenie praw autorskich (wykorzystanie zdjęć bez zgody właściciela) itd. Od razu widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z sądami. Pewnie nawet nie wiesz co ci za to grozi. No cóż, człowiek uczy się na swoich błędach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.