Skocz do zawartości

lukasz0366


Ethical

Rekomendowane odpowiedzi

Na to bym bardzo nie liczył, raczej umorzy ze względu na "małą społeczną szkodliwość czynu", czy jak oni to nazywają. :cool:

Musze cie rozczarować. Oszustwo internetowe jest tak samo traktowane przy kwocie 2 złote jak i 2000 .... I nie olewaja tego. W większości przypadków to oszukani nie chcą zgłaszać bo im się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgłasza bo ja nie mam nic do ukrycia. Ciekawe co powie mu pan policjant jak wyjaśni sprawę.....:) potwierdzenie nadania wyślę dla świętego spokoju kolegów z forum po pracy.

No i jak chłopaki ilu z Was po jego pracy otrzymało to potwierdzenie nadania ? Bo ja po raz trzeci nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to bym bardzo nie liczył, raczej umorzy ze względu na "małą społeczną szkodliwość czynu", czy jak oni to nazywają. :cool:

A co do wypowiedzi kolegi robin, po co piszesz takie bzdury ? Chcesz zachecić oszustów takich jak gość o którym mowa do robienia podobnych akcji ? Założyłem ten temat żeby pokazać innym że wśród nas jest oszust, by inni nie dali sie złapać tak jak złapałem sie ja a nie po to żeby ktoś wypisywal że wolno tak robić bo nie ma za to żadnych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że pochwalam i że wolno tak robić. Po prostu wiem to z autopsji,doświadczenia i pracy, że policja wyłapuje takich oszustów, a prokurator wypuszcza. I to nie są żadne bzdury ! "Jeżeli zapraszasz do poloneza, uważaj z kim tańczysz." :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin - z mojego doświadczenia mogę wywnioskować, że to co napisałeś jednak jest... bzdurą :rolleyes:

Jakoś nie spotkałem się, żeby prokurator olał sprawę. Może miałem szczęście? A może gdyby prokurator się nie "popisał", to ktoś inny na mój wniosek wyciągnął by z tego konsekwencje i prokurator musiał by się grubo tłumaczyć.

Edytowane przez Triple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: Owszem pieniądze wróciły, ale oczywiście nie bez przeszkód. Rzekowmo zostały wysłane w piątek co oczywiście okazało się nie prawdą, a potwierdzenie przelewu było prawdopodbnie zfałszowane. Kiedy zagroziłem mu tym, że fałszowanie takich dokumentów jest ciężkim przestępstwem pieniądze przelał i doszły dziś. Gość twierdzi, że to ten przelew z piątku tyle szedł, tylko że tytuł przelewu wpisał już inny niż na potwierdzeniu. Oczywiście długo upierał się, że to ja kłamie i nie mam racji, powiedział nawet, że dziś wieczorem napisze dużo na mój temat na tym forum, a po długiej wymienie zdań rzekł: "masz kasę to się zamknij i daj mi spokój. Dzięki ża dałeś mi zarobić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etihcal czemu nie dajesz znać że dostałeś zwrot.????

Czy ty gościu nie jesteś w stanie zrozumieć, że tu już nawet o żaden zwrot nie chodzi??? Oczywiście - łaski nie robisz, że chłopakowi oddasz kasę.:cool: Ale poza pieniędzmi jest tu jeszcze inny - ŚMIERDZĄCY - wątek. Nie potrafiłeś się wytłumaczyć z "pożyczki" zdjęć, nie potrafiłeś przedstawić potwierdzenia nadania przesyłki mimo odgrażania się że "po pracy". A teraz masz czelność wymuszać na chłopaku, który ci tak po prostu, po koleżeńsku zaufał, żeby potwierdził na forum jaka to z ciebie "fura gościa" bo mu hajs odesłałeś???? :eek::eek:

Weź się nie kompromituj i ciesz się, jeśli Koleżka nie złoży zawiadomienia na komendzie. Tak dla zasady, bo pewnie kwota nie była zawrotna. Ale zasady są zasadami.

Tyle. i żegnam bez pozdrawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kierujcie sprawę na policję. Ja już to zrobiłem. Koleś ma postawione zarzuty fałszowania dokumentów bankowych oraz oszustwa internetowego. Policja trochę się z tym grzebie ale wszystko idzie powoli do przodu. Koleś zastrasza nękaniem i ogólnie ma tupet. A na drugi dzień potrafi dzwonić i przepraszać. Dzwoni też jego matka że biednie że mają problemy przez niego. Zgłaszać, zgłaszać, zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.