Skocz do zawartości

Kącik rowerowy


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje wyników. Ja jeździłem z endomondo sporo czasu potem przesiadłem się na runtastic a następnie na stravę, przy okazji wyszła wersja runtastic bike pro dla cyklistów i niej najczęściej korzystam wersja pro ma to czego mi potrzeba monitoring tętna na bieżąco, darmowa strava podaje tętno średnie a wersja płatna która podaje tętno aktualne kosztuje za dużo, 20 parę złotych na miesiąc trochę za drogo. Strava ma jedną przewagę nad resztą, segmenty które są fenomenalne ale też i niebezpieczne, można się przetrenować, rywalizacja rzecz fajna ale w granicach rozsądku :D Pulsometr rzecz obowiązkowa, ja staram się jeździć w granicach ustalonej strefy i jej nie przekraczać - serce ma się tylko jedno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku po 5 latach przerwy wróciłem na poważniej do roweru. Oczywiście czas na rowerze kosztem czasu nad wodą no ale jakoś 2 hobby trzeba pogodzić. Przez pierwszy miesiąc udało się wykręcić 800 km, teraz czas na 1000-1200 km na miesiąc i trzymanie tego poziomu.  Chciałbym też pójść w jakość i nadzorowanie treningu i  pytanie do kolegów jaki pulsometr kupić w cenie 100-150 zł ? Myślałem nad czymś z Sigmy, a może dołożyć około 100 i zakupić jakiś "komputerek" z pulsometrem i kadencją ?

A w niedzielę taka piękna widokowo i przyrodniczo trasa wzdłuż Sanu była Mapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krs napisał:

 Strava ma jedną przewagę nad resztą, segmenty które są fenomenalne ale też i niebezpieczne, można się przetrenować, rywalizacja rzecz fajna ale w granicach rozsądku :D Pulsometr rzecz obowiązkowa, ja staram się jeździć w granicach ustalonej strefy i jej nie przekraczać - serce ma się tylko jedno :)

To prawda ,segmenty potrafią nieżle zmotywować -a mi tego czasem potrzeba .

Ostatnia trasa:

https://www.endomondo.com/users/26160219/workouts/744833081

 

Edytowane przez Robertoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do wyjadaczy.

Mamy kolarza który będzie obchodził okrągłe urodziny i chcemy zamówić mu koszulkę z nadrukiem (nazwiskiem, cyfrą itp). Ma to być produkt dobrej jakości raczej na lato.

Może ktoś miał styczność z firmami obsługującymi takie tematy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne trasy kręcisz Roberto zazdroszczę.Co do pytania lisses to powiem ci tak ze ostatnio szukałem firmy co uszyła by dwa takie same komplety i żadna firma sie nie podjeła uszycia tak małego zamówienia tak ze będziesz miał problem z zamówieniem jednej koszulki.Co do firm to ciężko powiedzieć jest tego sporo.Z koszulkami jest mniejszy problem gorzej jest ze spodenkami.Mam komplet  BCM Nowatex i spodenki  dmtex reszta to koszulki 4f i Lidl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2016 at 07:27, Trish napisał:

 Chciałbym też pójść w jakość i nadzorowanie treningu i  pytanie do kolegów jaki pulsometr kupić w cenie 100-150 zł ? Myślałem nad czymś z Sigmy, a może dołożyć około 100 i zakupić jakiś "komputerek" z pulsometrem i kadencją ?

Też się zastanawiałem nad licznikiem z pulsometrem i kadencją, zrezygnowałem, pulsometr przydaje się również podczas biegania, licznika raczej z kierownicy nie ściągniesz :) Dodatkowe urządzenie na kierownicy nie zajmuje wiele miejsca, ale wiadomo co kto lubi.

Samych pulsometrów przerobiłem kilka, obecnie posiadam 3 sztuki, dla mnie pulsometr musi miecz czytelny ekran bez zbędnych pierdół na ekranie, ma wskazywać tętno i powiadamiać alarmem jak wychodzę ze strefy. Obecnie mam Sigmę BC 1200 mam go pewnie z 12 lat, świetny ma wszystko co potrzeba jest też podświetlenie ekranu co przydaje się o zmroku i w nocy ma czytelne duże cyferki pokazujące tętno, obecnie go nie używam bo przestał wydawać z siebie dźwięki ale działa do dzisiaj :) Wygląda on tak, w zestawie miał tez uchwyt do mocowania na kierownicy roweru

bc12001.jpg

 

Z sigmy miałem tez BC 12 kupiony ok. 2 lata temu, sprzedałem choć zły nie był, drażniło mnie w nim że miał małe cyfry tętna na ekranie, może dobiegania dobra rzecz ale na rowerze nie ma czasu na wpatrywanie się w ekran.

06_pc1511.jpg

 

Miałem tez Polara FT2, najtańszy model tej marki, z kodowanym paskiem, najprostszy pulsometr jaki miałem i jeden z najtańszym pulsometrów Polara, dla mnie był zupełności wystarczający, miał kodowaną transmisję, sprzedałem bo miał zbyt delikatny pasek na rękę, ale generalnie pulsometr godny polecenia może niekoniczne do zakładania na keirownicę.

polar.jpg

 

Teraz śmigam na pulsometrze kupionym w Decathlonie, za coś ok 130zł  i muszę powiedzieć że jestem z niego zadowolony, ma wszstko to co jest potrzebne, czytelny ekran, dźwiękowe alarmy, podświetlenie, kodowaną transmisję czego nie ma w w.w Sigmach. Sprzet naprawdę godny polecenia.

https://www.decathlon.pl/zegarek-cardio-onrhythm-310-id_8349299.html

Mam jeszcze pasek Bluetooth do łączenia się ze smartfonem i korzystania z niego w programach typu Strava czy Endomonfo, również z Decathlonu, tanie dobre narzędzie, działa u mnie na wszystkim smartfonach jakie mam/miałem. To ten model albo podobny:

https://www.decathlon.pl/pulsometr-ant-bluetooth-smart-id_8334795.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krs :beer:. Wiem teraz na co zwrócić uwagę:), prawdopodobnie będzie coś na rękę z czytelnym wyświetlaczem i podświetleniem, choć po głowie chodzi też taki model komputerka na kierownicę atech-mcx-438

 

Będę zamawiał strój kolarski (spodenki+koszulka i być może koszulka z długim rękawem na jesień), a że jest tu spore grono jeżdżących  to wpadła mi myśl by podsunąć temat zapytania czy byli by chętni i co myślicie o wspólnym złożeniu zamówienia na odzież kolarską forumową ;) PSW Cycling Team :D. Jak na taki pomysł zaopatruje się władza PSW, i użytkownicy ?

Dużo wędkarzy jeździ, może akurat by powstała mała sekcja rowerowa PSW;)

Edytowane przez Trish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój nowy nabytek,  Giant Defy 3 2016, osprzęt podobny jak miałem w poprzedniej szosówce Shimano Sora do tego karbonowy widelec. Miała być Orbea na Tiagrze ale cena Gianta zrobiła swoje. Na razie bez zastrzeżeń, śmiga się miło i przyjemnie. Wmienione zostały opony na Micheliny Pro4,  zastanawiam się nad wyminą hamulców np 105 ale to może w niedalekiej przyszłości.

tmp_15158-20160913_151606783415367.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały pewnie dokupię, jeździłem jakiś czas na SPD w szosie, czas na coś typowo szosowego. Te które mam teraz przełożyłem z poprzedniego roweru, w zestawie z Giantem co prawda były ale jakościowo porażka. Siodełko faktycznie przesunięte do przodu, też pewnie do wymiany choć tragedii nie ma.

[Tapatalk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję temat, sezon rowerowy w pełni w związku z tym zakup nowych "całosezonowych" gum do szosówki - Pirelli PZero Velo 4S. Po udanych GPrix 4000S II od Conti i Michelinach Pro4/Endurance czas na inną znaną markę. Koszt zakupu niemały, na polskim amazonie 180zł/sztuka ale są to jedne z lepiej trzymających sie asfaltu opon na czym mi najbardziej zależy.

 

3DDBB605-8FEB-484E-A4C7-882F6EDA2649.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.