Skocz do zawartości

Nowy RAPR na stronie PZW


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Moim daniem to nie zaszaleli.Co mi się rzuciło w oczy to

5. Metoda podlodowa

5.1. Łowienie ryb spod lodu na przynętę sztuczną - inną niż mormyszka - dozwolone

jest na jedną wędkę, a w przypadku połowu na przynętę naturalną lub mormyszkę na

dwie wędki. Za mormyszkę uważa się przynętę, w postaci jednolitego korpusu –

dowolnego kształtu i koloru, o długości nie większej niż 15 mm, z wtopionym lub

wlutowanym haczykiem o pojedynczym ostrzu.

czyli dozwolone wędkowanie na dwie wędki (mormyszka,przynęta naturalna).

Poza tym,podniesienie wymiaru i wprowadzenie limitu ilościowego do 2szt. łącznie dla sandacza ,szczupaka ... jest jak najbardziej właściwe:).Drażniące jest natomiast to że jak zwykle mają w d...ie górny wymiar ochronny:mad:.Jak dla mnie to kolejny bublowaty produkt made in PZW!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Znalazłem jedną nieśćisłość w regulaminie...

c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części. W

przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być użyte tylko ryby wymiarowe lub nie

objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie ochronnym.

W dzisiejszym regulaminie jaki dostałem ten punkt wygląda następująco:

c) Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części. W przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być użyte tylko ryby pochodzące z tego samego łowiska, wymiarowe lub nie objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie ochronny.

Jeżeli ten temat był już poruszany to przepraszam, ale nie znalazłem. Dla mnie używanie ryb na żywca wyłącznie z tego samego łowiska to trochę nie trafiony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem jedną nieśćisłość w regulaminie...

c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części. W

przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być użyte tylko ryby wymiarowe lub nie

objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie ochronnym.

W dzisiejszym regulaminie jaki dostałem ten punkt wygląda następująco:

c) Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich części. W przypadku stosowania ryb jako przynęt, mogą być użyte tylko ryby pochodzące z tego samego łowiska, wymiarowe lub nie objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie ochronny.

Jeżeli ten temat był już poruszany to przepraszam, ale nie znalazłem. Dla mnie używanie ryb na żywca wyłącznie z tego samego łowiska to trochę nie trafiony pomysł.

Teraz to mnie na śmiech wzięło 1. ciekawe jak pan ze straży może to sprawdzić 2. nie wiem jaki mądry to wymyślił

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już spotkałem się z takim przepisem w Irlandii i ma on na celu nieprzenoszenie pasożytów i innych chorób, poprzez odławianie z jednego zbiornika ryb mogących być "nosicielami" i transportowanie ich i "niechcące" wpuszczanie ich do drugiego zbiornika. Np podczas zarzutu rybka spada z haka i zostaje nieumyślnie wprowadzona do zbiornika. Czyli w sklepach nie będziemy mogli kupić karasi jako przynęt na szczupaka. Jak znam życie to po jednym roku stosowania tego zapisu ustawy zostanie on zniesiony w roku następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.