Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po południu woda nadawała się do łowienia (lekko zmącona, ale już zaczęła "prześwitywać") - ale niestety po wczorajszej burzy uzyskała kolor kawy z mlekiem i na chwilę obecną nie nadaje się do spinningu.

PS.

Nie polecam jak na razie odwiedzin "dzikich" odcinków - po tej ulewie skarpy stały się masakrycznie śliskie :eek: - jakimś cudem nie udało mi się złamać wędki - wąsy zaczepiły o wiklinę, co wyhamowało poślizg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południu woda nadawała się do łowienia (lekko zmącona, ale już zaczęła "prześwitywać") - ale niestety po wczorajszej burzy uzyskała kolor kawy z mlekiem i na chwilę obecną nie nadaje się do spinningu.

PS.

Nie polecam jak na razie odwiedzin "dzikich" odcinków - po tej ulewie skarpy stały się masakrycznie śliskie :eek: - jakimś cudem nie udało mi się złamać wędki - wąsy zaczepiły o wiklinę, co wyhamowało poślizg :D

Wiem coś o tym, ostatnio byłem bez wędek wpadłem w poślizg i jedno co wyhamowałem o drzewo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj krótko nad Wisłoką - na "Blagiera" siadła mi niezła brzana, ale po ok. 25 min. holu ( żyłka 0,20 mm) się spięła :rolleyes: - prawdopodobnie była podhaczona, albo "najechana" za grzbiet... - szkoda, bo mogła być niezła.

Generalnie woda nie nadaje się do spinningowania - można coś popróbować z gruntu.

PS.

Ważne, że namierzyłem wreszcie brzanową miejscówkę, w której rybki te są do złowienia również przy wyższym stanie wody - niestety nie da się tam postawić gruntówki - ale może to i dobrze (mięsiarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

PS.

Ważne, że namierzyłem wreszcie brzanową miejscówkę, w której rybki te są do złowienia również przy wyższym stanie wody - niestety nie da się tam postawić gruntówki - ale może to i dobrze (mięsiarze).

Uważasz że wszyscy co łowią z gruntu to mięsiarze:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że wszyscy co łowią z gruntu to mięsiarze:confused:

Nie kolego - sam często łowię z gruntu (częściej niż na spinning), ale na tym odcinku zabieranie ryb np. niewymiarowych, będących w okresie ochronnym itp. - to niestety norma - tym lepiej, że te brzany są w tym miejscu raczej niedostępne dla mięsiarzy.

A tak na przyszłość - nie oburzaj się "na zapas" ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie Wisłoka niebawem zaszaleje dosyć mocno i ze spina na razie zrezygnuję a jak ta sytuacja długo potrwa ?kto to wie?:cool:Ja już tęsknię za spinem dobrze ze na wiosnę udało mi się często chodzić nad Wisłokę, przynajmniej gula zabiłem.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś burza była niesamowita. Stawiam że ten miesiąc na Wisłoce można już sobie odpuścić. Zostaje Rzemień na którym jest żenada i Otałęż 30km od Mielca na której też szału nie ma. Dramat mieleckiego wędkarza pełną gębą :(

Nie tylko Mieleckiego wędkarza:( Pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno... Coś mnie podkusiło i pojechałem na tamę z kolegą i jego ojcem ;/ Wędki na żywca, rosówkę zarzucone i nic.. 0 brań. A wieczorem ładnie sandacz się tłukł.. Na jakiś tydzień lub 2 odpuszczam Wisłokę, nie ma co. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie źródła Wisłoki, okolice Krempnej polało okropnie kontroluję wszystko na pogodynce w zakładce odnośnie opadów godzinowych i hydro i wygląda na to że tam Wisłoka zrobiła spustoszenia bo stan alarmowy przekroczyła o ok.25 cm a wody płynie tyle co 3 razy tyle co aktualnie płynie przez Mielec a to są pierwsze kilometry rzeki gdzie w czasie suszy to można suchą nogą przejść koryto więc jest tej wody co niemiara i gdzie to się mieści?

DLA PORÓWNANIA dodam fotki jak tam wygląda Wisłoka przy normalnym stanie a teraz płynie tam ok 125 metrów sześciennych na sekundę!!!!!!!!:eek:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale załączniki chciałem dołączyć jeszcze a brakło miejsca:o

Oto wykresy z dzisiaj zlewnia górnej Wisłoki 146 kilometr.Okolice Krempnej nieźle polało!!!!!!!!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez RICARDO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.