Skocz do zawartości

Wobler- Podzespoły do budowy, które dostane w Rzeszowie


Dawid Bukała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam spróbować swoich sił z budową woblerów i chciał bym żebyście mi napisali gdzie mogę dostać w Rzeszowie/okolica dane rzeczy do budowy:

- narzędzia: aerograf, multiszlifierka itp.

- deska lipowa, balsa itp.

- drut nierdzewny lub dental

- szpachla

- farba

- lakier 

 

Dziękuje za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery i szpachle szukaj w jakiś sklepach budowlanych. Możesz poszukać np. w Multifarbie na ul. Handlowej.
Jeżeli chodzi o deski, druty, farby do areo, najlepiej szukać na portalach wysyłkowych. Na predator-fishing.pl mają wszystko, bądź allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2016 o 14:39, Dawid Bukała napisał:

Witam

 

Zamierzam spróbować swoich sił z budową woblerów i chciał bym żebyście mi napisali gdzie mogę dostać w Rzeszowie/okolica dane rzeczy do budowy:

- narzędzia: aerograf, multiszlifierka itp.

- deska lipowa, balsa itp.

- drut nierdzewny lub dental

- szpachla

- farba

- lakier 

 

Dziękuje za podpowiedzi :)

Ja takie rzeczy jak: farby, balsa, kleje kupuje w sklepie stacjonarnym w Krośnie, nie wiem czy oni też nie posiadają sklepu w Rzeszowie ;)

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=13586354

Multiszlifierkę jaką ja używam to Dremel 3000:

Drut polecam Ci tego sprzedającego bo sam u niego zamawiam od samego pocztąku:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=19844875

Szpachle kupuje w Castoramie jak jestem w Rzeszowie:

http://www.hirsch-pol.com.pl/pl/products/show/26/SUPERPROFI-masa-szpachlowa-do-drewna

Lakier ja stosuje tylko i wyłącznie Hartz Lack w połysku. Na początku możesz mieć problem z przechowywaniem bo jak będziesz lakierował woblery  z puszki to szybko z lakieru zrobi Ci się kisiel ;) bo jest to lakier poliuretanowy i utwardza się wilgocią ;) Ja robię tak, że przebijam wieczko gwoździem i lakier nabieram strzykawką do mniejszego szczelnego słoiczka, wtedy jednie zmarnuje Ci się trochę lakieru a nie np. połowa puszki.

Do impregnacji woblerów oczywiście Capon:

Jak farbę białą podkładową używam Śnieżki Nitro:

Stery na początku wycinałem sam ostrymi nożyczkami chirurgicznymi ze sklepu medycznego. Teraz zamawiam wycinane na CNC. 

Co do nożyków to u mnie są dwa rodzaje:

1. Olfa z wymiennymi ostrzami:

2. Skalpel chirurgiczny tylko i wyłącznie angielskiej firmy Swann Morton!! Nr 10 lub 11 i do tego rączka ze stali nierdzewnej:

Swann_Morton_No_11_Scalpel_Blade.jpg

Swann_Morton_No_10_Scalpel_Blade.jpg

Uchwyt do skalpel nr 3 (pasuje do ostrza nr 10 i 11)

 

Mam nadzieje, że troche pomogłem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.