Skocz do zawartości

Plecionki Duel


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Warto poświęcić jeden wątek coraz popularniejszym w naszym kraju japońskim plecionkom marki Duel. Za niewielkie pieniądze sprowadziłem z dalekiego wschodu linkę Duel Hardcore x4 #1.2. W opisie 20lb 9kg, którą na pierwszy rzut oka porównał bym do Strena SB 8lb, to cienka chropowata tradycyjna plecionka (w załaczeniu kiepskie foto). Linka jeszcze nie widziała wody, jeżeli macie doświadczenia z linkami tej marki to piszcie.

[Tapatalk]

Zielona Stren SB 8lB

Pomarańcz Duel Hardcore x4

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. półtorej sezonu używałem DUEL X-WIRE 22 i 27 lb i byłem baaardzo zadowolony .Może do cichych nie należała (4 sploty) ale była niesłychanie mocna i w dobrej cenie.Szkoda ,że teraz trudno ją kupić ,być może zaprzestali jej produkcji albo zastąpili ją w/w Duel Hardcore x4 .Ciekawe czy jest już do kupienia w największej hurtowni europy koło Warszawy :D .Zapewne tak ,jak będę w okolicy to nie omieszkam tam zaglądnąć  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Matew napisał:

Można ją gdzieś w Rzeszowie dostać?

Nie mam pojęcia, wątpliwe raczej.  W Polsce 4-splotowego Duela trudniej dostać, teraz na topie są 8splotowe linki tej marki, które kosztują sporo ponad 100zł. Kupiłem ją z ciekawości bo jest to bodajże 3 kolorowa plecionka, co 10m inny kolor. Tak jak pisał @rapala do cichych nie należy, to taka klasyczna "chropowata" plecionka i pewnie będzie jeździć po przelotkach, ale jak lubi ktoś holować rybę z efektem piłowania to linka dla niego ;) Mimo opisu 20lb porównywalna myślę do Strena i PP 8lb jeżeli chodzi o przeznaczenie i wytrzymałość, ale tego nie wiem do końca bo jeszcze jej nie nawiałem, trafi zapewne na multik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na naszym obszarze DUEL'a ma MefistoFishing

DUEL Hardcore X8  200m za 140zł w połowie 100m jest znacznik, można podzielić się  znajomym 100m za 70zł  i zasmakować plecionek wysokiego gatunku ;)

8 splotów chodzi na przelotkach jak żyłeczka ;)

Ja polecam DUEL X-WIRE 8 ale tam jest tylko 150m i cena +30%

Edytowane przez koyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 5.07.2016 at 07:21, rapala napisał:

Ok. półtorej sezonu używałem DUEL X-WIRE 22 i 27 lb i byłem baaardzo zadowolony .Może do cichych nie należała (4 sploty) ale była niesłychanie mocna i w dobrej cenie.Szkoda ,że teraz trudno ją kupić ,być może zaprzestali jej produkcji albo zastąpili ją w/w Duel Hardcore x4.

Zamówiłem sobie na ebayu Duel X-WIRE #1.0 w wersji 8 splotowej, szkoda że nie ma już wersji x4 o której pisał @rapala. Swoją Hardcore x4 sprzedałem, była za  bardzo chropowata i sztywna, pewnie też mocna choć tego nie wiem bo jej nie używałem, nawinąłem tylko na kołowrotek, człowiek przyzwyczaił się jednak do gładszych sznurków, takie czasy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

8 splotowy Duel X-wire #1.0 dość szybko dotarł z Azji. Fajny żółto-oczojebny kolor, cienki sznurek jak przystało na japońskie warunki pewnie coś pomiędzy Sunline Super 8  #0.8 a YGK Upgrade 8 #1.2 czyli tak jak miał być, to się chwali, te oznaczenia w PE dają dość dobre rozeznanie co do grubości i wytrzymałości linki, na oznaczenia w kg czy lb nawet nie patrzę bo to dla mnie sufitologia. Będzie na przyszły sezon do lżejszego jigowania. Używał ktoś 8 splotowej X-Wire ? jeżeli tak to piszcie ;)

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym sezonie zamęczałem 0,6PE, 1PE i 1,5PE DUEL X-WIRE 8

Poprzednio DUEL Hardcore X8 0,6 200m cena ok 130zł

 

X-WIRE jest jeszcze bardziej oczojebna! Minimalnie sztywniejsza /chyba przez ten środek antyścierny/ no i ma tylko 150m, cena ok. 150zł w PL

1,5PE wg. mnie ma około 8-10kg /udaje mi się zerwać 8kg przypon/. Przynęty latają jak rakiety :D 

0,6PE to cudeńko! Na Dunajcu zaliczyłem pstrąga 60+ ograniczeniem nie była plecionka tylko kijek do 8gr :lol: Okonie łapie na główki 1gr-3gr. Wytrzymałość oceniam na max 3kg.

Ogólnie do gumek nie ma nic lepszego! Będąc na Czorsztynie skusiła mnie obrotówka i tu pokazała się wada mimo dobrej klasy krętlika i kołowrotka plecione skręciło! Potem jak już łowiłem na gumki zaczęły się splątania i metry zaczęły uciekać <_<

Na rok 2017 planuje tylko DUEL'e 

Warto się zakręcić na Rybomanii w Lublinie w grudniu br. i pomacać np. Varivas  wystawca ma rozwinięte wszystkie modele.

 

aaaaa jeszcze jedna BARDZO WIELKA WADA! należy nauczyć się nowych węzłów! Zostawiłem na początku sporo przynęt przy szarpaniu na zaczepach - plecionka jest śliska, zmienia średnicę pod obciążeniem i bardzo szybko się wyślizguje z węzła !

Z drugiej strony to zaleta :D lepiej urwać gumkę za 2zł, niż kilkanaście metrów plecionki wartej kopę polskiego złota :P

Edytowane przez koyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W zeszłym sezonie miałem okazję trochę poużywać plecionki Duel X-Wire 8 PE #1.0 w kolorze żółtym , kilkanaście wyjazdów zaliczone, jak na razie najlepsza 8 splotowa plecionka jaką miałem, cienka, okrągła, mocna, na zaczepach pękały 6 kg przypony Spinwala, zero splątań, nawet jak miałem ją nawiniętą pod sam wierzch szpuli, dobrze znosi ujemne temperatury. Jest gładka i wygląda na to ze ma ścisły splot to mimo to łatwo ją rozwarstwić. Poleży do maja w szafie potem ją mocniej ponaciągamy nad wodą, będzie to podstawowa plecionka bo jest niebylejaka :) 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kilka wyjazdów w tym roku i Duel X-Wire #1.0 zawiódł nie dwukrotnie, strzelił przy zacięciu ryby i  wyrzucie główki 7g, linka była przewinięta na druga stronę, czyli nówka nieśmigania ;) Poza tym plecionka fajnie się układa na kołowrotku, nie płacze się ale ma tendencję do rozwarstwiania co widać na zdjęciu powyżej. Szkoda mi tylko straconej ryby :mad:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Plecionka się dotarła i jest teraz bez zarzutów, nie wiem co było przyczyną poprzednich przygód z odstrzeliwaniem ale używałem ją potem kilkanaście razy dość mocno i jest bardzo dobrze, trochę trzeba z nią uważać bo bardzo się rozwastwia, można zahaczyć końcem agrafki o plecionkę  i nieszczęście gotowe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Z ebaya dotarł Duel Hardcore X8 Pro w rozmiarze #1.0, zastąpi w przyszłym sezonie świetną YGK Upgrade X8 #1.0. Oznaczenia na opakowaniu to 20lb,  9kg, cyfry zaczerpnięte z sufitu, spokojnie można podzielić je przez dwa. Szpulka 200m plecionka w kolorze multicolor. Linka śliska, sztywna ale delikatny splot czuć po palcem,  bliżej jej do Varivasa High Grade X8, YGK Upgrade jest chyba bardziej gładka ale to minimalne różnice.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem okazję kilka razu użyć plecionki z posta wyżej czyli Duel Hardcore X8 PRO #1.0, mogę ją porównać do używanej wcześniej też 8 splotowej X-Wire #1.0 i okazuje się że ma tą samą przypadłość, bardzo mocno się rozwarstwia, nie sama z siebie,trzeba jej w tym delikatnie pomóc ale wystarczy zahaczyć  końcówką agrafki i robi się to co na zdjęciach. Obydwie linki podobne robione pewnie w tym samym procesie technologicznym, mocy początkowo im nie brakuje z czasem jest gorzej, tutaj znacznie lepiej zachowuje się YGK Upgrade X8.

 

Duel X8 PRO

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Duel X-Wire

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podsumowując krótką przygodę z Duel Hardcore X8 PRO #1.0, jak dla mnie podobna do 8 splotowej X-Wire #1.0, tak samo szubko się rozwarstwia, moc może początkowo ma duża ale szybko ją traci, szybko strzeliła mi na ładnej rybie w związku z tym poszła do ludzi szkoda mojego zdrowia ;) zdecydowanie lepsza jest YKG Upgrade X8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.