Skocz do zawartości

Plecionka UNITIKA Shore Game PE X8


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Łowił ktoś na 8 splotową plecionkę UNITIKA x8 ? Nie miałem jeszcze do czynienia z linkami tej marki, chętni bym ją wypróbował, po dobrych doświadczeniach z 8 splotowymi japońskimi YGK i Sunline wypadało by na ten sezon spróbować czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko o opinię, bo ten produkt jest nowością na 2017.

Plecionka jest bardzo śliska, co się przekłada na dalekie rzuty. Bardzo gładka, zwłaszcza w rozmiarach PE 0,6-1,2.

Kolor Super Biały i ciężko przyjmujący przebarwienia. Znacznik Fioletowy w połowie długości. Po sezonie napiszę coś więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś porównał UNITIKE x8 #1.2 z YGK Upgrade PE #1.2, chodzi mi o sztywność, YGK nie była specjalnie miękka, taka mi właśnie pasowała, nie lubię zbyt miękkich plecionek wolę sztywniejsze  i jak na oko z grubością, teoretycznie powinny być podobne ale rożnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitika jest minimalnie cieńsza i minimalnie mniej sztywna. Sztywność taka jak YGK G-Soul Upgrade po pierwszym łowieniu.

Producent bardzo poleca ją do dalekich rzutów castingowych więc z tej racji jest też sztywniejsza niż te uniwersalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy sezon, nowa linka, miała być sprawdzona Power Pro 8lb ale z ciekawości zaopatrzyłem się w Unitikę Shore Game x8 PE #0.7, która będzie służyła do lekkiego castingu - kijek Kyuing Teton 2-10g i Chronarch 50e, przynęty lekkie 3 do 7g + 4" Keitech ES. Na pierwszy rzut oka bardzo przyjemna plecionka, śliska, cienka, w kolorze białym z fioletowymi wstawkami. Nie zauważyłem żeby się rozwarstwiała jak to ma miejsce np w Duelu X-Wire, jest mocno spleciona. Wygląda zacnie, zobaczymy jak się sprawdzi w warunkach łowiska, obecnie mam nawinięte dwie inne ośmiosplotowe linki Sunline i Duel,które do tej pory sprawdziły się bardzo dobrze, po jakimś czasie porównam do niech Unitikę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dopiero teraz miałem okazję dłużej połowić na tą mało znaną u nas plecionkę. Jest to bardzo sympatyczna linka do lżejszego łowienia (PE#0.7),  może nie jest idealnie gładka jak inne 8 splotowe i delikatnie szumi na przelotkach ale nie ma z nią większych problemów, wabiki lecą daleko, nie plącze się nawinięta na Stradica CI4+ 2500. Jak na razie jestem z niej zadowolony, to dobra alternatywa dla chociażby Sunline Super PE8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Plecionka już dość sporo razy nad wodą, mam PE 0.7, używam do lekkiego łowienia, mogę ją porównać do Sunline Super PE8 która nie jest już produkowana i porównanie jak najbardziej pozytywne dla Unitiki, może nie jest tak super gładka jak Sunline ale to nie problem, leci z niej daleko, nie plącze się , nie zaobserwowałem ani jednej brody, może do paproszków średni się nadaje bo jest ciut za gruba, lepsza by była 0.6 ale takowej nie posiadam, 2" kopytka na 3g główkach lecą aż miło, bardzo udana plecionka moim zdaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Unitika PE #0.7 powoli zbliża się do dna szpuli, w związku z tym że to bardzo udana 8 splotowa plecionka na tapecie mam teraz najcieńszą Shore Game X8 czyli PE #0.6, będzie na grubszego okonka i spokojnie przyłów szczupakowy obskoczy. Linka w kolorze białym z fioletowymi wstawkami co ileś tam metrów. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.