Skocz do zawartości

Plecionka PowerPro


Siksa

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na naszym rynku bardzo często znajdują się podróbki tej bardzo popularnej plecionki, zamieszczam tutaj linki do stron umożliwiających odróżnienie oryginału od fałszywki. Zdarzały się sytuacje, że nawet w sklepach wędkarskich były takowe podróbki sprzedawane. Cena PowerPro w sklepie jest nawet 3 krotnie wyższa od ceny i kosztów opłaty celnej za plecionkę kupioną w USA(wiem, że są jeszcze inne koszty ale i tak cena jest dużo za duża) Na allegro są sprawdzeni sprzedawcy, którzy sprzedają oryginalną plecionkę. Są to Zibi, Zbyszek i Salmo_Trutta. Ich polecam z czystym sumieniem. A to linki:

http://www.powerpro.com/press/news/details.asp?PP_PRESS_NEWS_ID=23

http://www.powerpro.com/press/news/details.asp?PP_PRESS_NEWS_ID=24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Są sklepy w których plecionkę można spokojnie kupić bo na pewno jest OK np: Aspius.pl - kupowałem i mogę polecić sklep. Poza tym jest kilku sprzedawców na forum jerkbait.pl którzy handlują sprowadzoną z US-eja.

Zaznaczam od razu że intencją moją nie jest reklamowanie jakiegokolwiek sklepu czy portalu. Ja tylko pomoc niosę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przeniesione z wątku wybór plecionki..

Wątek początkowo dotyczył plecionki do lekkiego spinningu , napiszę może kilka znań na ten temat ;) Na początku sezonu odgrzebałem z szafy dwuletnią PP 5lb (import z USA). Zakupiłem ja z myślą o lekkim łowieniu szczupaków. Plecionka okazała się zbyt słaba, rwała się przy mocniejszym zacięciu i miała tendencję do odstrzeliwania przynęt (10-12g). Odkryłem ją ponownie na nowo do lżejszego łowienia okonków. Plecionka zaskoczyła mnie dość pozytywnie, po pierwsze nie płacze mi się tak jak grubsza 10lb, jest cienka o przekroju raczej tasiemki ale mi to specjalnie nie przeszkadza, nie mogę też narzekać na wytrzymałość, spokojnie radzi sobie z szczupaczkami 50-60cm. Do lekkiego łowienia fajna i dość tania linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem w końcu PP 4lb - import z usa. Jest cienka, bardziej okrągła w przekroju w porównaniu do 5lb, sztywniejsza. Mam nadziejże że nie będę miał problemów z brodami bo 10 funtowa plącze się na moim SPRO BlueArc jak szalona (na multiku nie miałem takich problemów). Mogłem kupić 3lb ta by była jeszcze lepsza na okonki, zobaczymy co z niej zostanie pod koniec roku, jak się nie sprawdzi kupimy cieńszą.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Odgrzebiemy temat. Właśnie dotarła do mnie zakupiona na ebayu najcieńsza z linek Power Pro - 3lb w kolorze Vermilion Red (czerwony), grzechem było nie kupić, z przesyłką ze stanów do polski ~57zł :) Jak zwykle pierwsze wrażenie z plecionką PP bardzo pozytywne, sztywna,cienka z wyczuwalnym splotem, z czasem pewnie zrobi się płaska jak grubsza 4lb. W tym sezonie będzie to moja podstawowa okoniowa linka nawinięta na spinningowy młynek :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strena i Power Pro można dostać w dobrej cenie na ebay`u, wystarczy konto w Paypalu i można śmiało robić zakupy, ja w 90% kupuję plecionki właśnie na tym serwisie, zero problemów i cenowo bardzo przystępnie.

Jedna z ofert cieńszego Strena:

STREN SONIC BRAID Lo Vis Green 300 yards 8lb or 10lb RRP ?34.99 Fishing Braid | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc w końcu w niedziele udało mi się zrobić większe zakupy za dużą wodą i akurat w maju przyjeżdża znajomy do polski i mi to wszystko przywiezie , tak wiec korzystając z okazji zrobiłem zapasy plecionek i przynęt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzejemy temat :) Zakupiłem na ebauy szpulkę 8 funtowej PP w kolorze czerwonym, koszt z przesyłką ze stanów wyniósł 60zł czyli całkiem przystępnie. Swego czasu używałem PP z polskiej dystrybucji 0,13mm to to chyba był odpowiednik tej linki i nie byłem specjalnie zadowolony, z tą łącze większe nadzieje ;) Jak to z PP bywa - poniżej 10lb jest płaska jak tasiemka, bardzo podobna do PP5lb i cieńszych. Zastosuję ją do spinningu w zastępstwie Xzogi 6lb która poszła na multik. Linka prawdopodobnie z nowego wypustu świadczy o tym pudełko, standardowe bez bajeru EZ Spool czy jak to się tam nazywało, z którego w ogóle nie korzystałem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

PP 8lb o której pisałem post wyżej to moim zdaniem dobra linka, płaska zbliżona "dotykowo i wizualnie" do PP 3,4,5lb które miałem okazję używać. Kupiona na ebayu, koszt niecałe 60zł z przesyłką, czyli bardzo korzystnie, zastąpiła mi Varivasa #0,8 (14.5lb) , kosztuje znacznie mniej i w moim przypadku lepiej się sprawdziła (przynęty 5-15g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam drugi sezon PP 40-sto funtowej,zielonej do opadu,na Daiwa Exceler 4000 i żadne brody się nie robia, modlę się tylko żeby nie złapać zaczepu :-) Plecionkę mam z USA. Wiem też, jaka jest różnica pomiędzy Nanofilem z Berkley kupionym w Polsce a kupionym w USA...no chyba że mnie się udała tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam drugi sezon PP 40-sto funtowej,zielonej do opadu,na Daiwa Exceler 4000 i żadne brody się nie robia,

Kiedy pierwszy raz kupiłem PP a było to pewnie w okolicach 2007r bardzo się do niej zraziłem, co kilka rzutów miałem brodę na kołowrotku, była to kupiona w pl 0,15mm, plątała się na młynku SPRO Blue Arc 9300. Inne rozmiary, które później używałem - 3,4,5,8,15lb oraz 0,10mm 0,13mm nie miały tego problemu, podobne nieciekawe historie miałem z PP 10lb która prawdopodobnie jest odpowiednikiem krajowej 0,15mm (na multiku problemów z pp 10lb nie mam żadnych). Po tych kilku latach polubiłem w końcu PP, to dobra plecionka za niewielkie pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używał ktoś plecionki Power pro Super 8 Slick? Jak ona się ma w porównaniu do podstawowej PP? Podejrzewam, że powinna być bardziej cicha i gładko przechodzić przez przelotki.

A tak przy okazji to znalazłem na jakimś innym forum zdjęcie opakowania PP oryginalnej i podróbki z opisem różnic. Nie wiem czy tak jest faktycznie ale jakby ktoś chciał sprawdzać... ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za szybką odpowiedź, zdecydowałem się na PP 10lb w kolorze zielonym (moss green). :) Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór bo testowałem już kilka rodzajów plecionek w podobnej cenie i bez rewelacji. Zawsze miałem opory przed kupnem Power Pro aby nie trafić na podróbkę, których nie brakuje na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.