Skocz do zawartości

obuwie w góry


Piotrek10

Rekomendowane odpowiedzi

miałem  już za 480 ,za 400 ze  skóry licowej  i z nabuku ,i  dałem sobie po latach  na luz, teraz  mam quechua forcolaz z decacthlonu  za 200 zeta i też się wyrabiam w Bieszczadzie......nie są idealne ale dają radę..

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, buty podejściowe to co innego jak trekingowe.

Chcesz w tym biegać po Bieszczadach, Tatrach ( bardziej doliny, czy coś w stylu Kościelec albo Orla?) czy szukasz czegoś w Alpy?

Proponuje odwiedzić Rzeszów - Decathlon i Martessport nad Decathlonem , albo w MilleniumHAll Intersport, Regatte i SportDirect. W tych 5 sklepach będziesz miał naprawdę szeroki wybór w cenach od ekonomicznych po całkiem wysokie modele dobrych firm.

 

Załóż kilka par na nogi, przejść przez kładkę z kamieniami, podejście, zejście (takie mostki sa w Decu i w Intersporcie) i zobaczysz co i jak. A różnice w komforcie potrafią być naprawdę spore. I czasem 20pln w cenie robi dużą różnice.

Ja swojego czasu napaliłem sie na Salewy -buty piękne :), parametry ok, cena ok - ale tak wąskie (nie ciasne, wąskie w pięcie i śródstopiu!)że po 3 minutach na nogach miałem dość.

Przymierzyłem Meindle, wszystko ok poza cena, wygladłąy prawie identycznie jak Salewy a jednak o niebo wygodniejsze dla mnie.

Mój brat wziął Salewy bo w moich Meindlach noga mu latała tak, ze nie był jej w stanie usztywnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info:)Podobno włoskie firmy robia buty na wąski stopy a niemieckie firmy na szersze platfusy:).

Buty mają służyć na wejścia w górach np.rysy czy w Bieszczadach Tarnica.Ale takich wypadów będzie mało.

Najlepiej założyć i pochodzić tak jak piszesz.Odwiedzę te sklepy.

Widziałem takie Salewy, piękny bucik ale i ceny tez piękne;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli potrzebujesz uniwersalne trekingowe buty.

Ja długo miałem trezety i to były chyba najszersze buty jakie kiedykolwiek nosiłem. A to włoska firma.

Dobrze żeby miały vibram na podeszwie i membrane -nalepiej goretex.

Ja osobiście odradzał bym salomony. Mam wysokie buty na ich podeszwie i na skały, kamienie i śliskie nawierzchni sie kompletnie nie nadają. Jeździsz jak na łyżwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje butów czy odzieży w góry polecam zaglądnąć do sklepu turystycznego Trekmondo ( https://trekmondo.pl/)  - To fakt, że dobre buty w góry w budżecie 200-300 PLN trudno znaleźć, ale tam da się znaleźć podejściówki jak Zen Pro czy Epic Scarpy albo Intrepid Zamberlana  do 500 PLN  - w bardzo dobrych cenach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gabriel dobrze pisze, ja na początku przygody wybrałem się w kiepskich butach w dość długą trasę. Tak nad wyrężyłem stopę, przez nie odpowiednie buty, że trzy miesiące mnie bolała. Wtedy zrozumiałem że nie ma co oszczędzać bo to zdrowie jednak, a chodzi się dla przyjemności. Kupiłem buty choć nie myślałem że kiedy kolwiek wydam na buty tyle kasy. Przymierzając sporo marek modeli, gdy ubrałem tego buta, mówię to jest to. Mam je do dzisiaj chyba z 4 lata mają, ale są super. Do 50 km chodziłem w nich i nigdy nie miałem odciska lub obtarcia i są uniwersalne. Buty mają leżeć na nodze, jak ubierzesz dobrego buta to czuć, goretex jest dobrym rozwiązaniem, to da pewność że nie będziesz się obawiał kiepskiej pogody. Mam salewy mi leżą i to był dla mnie bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.