Skocz do zawartości

Szafka wędkarska jak damska torebka


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewnym forum zauważyłem taki oto temat :Ile macie wędek?" pytanie niby proste ale czy wiecie ile macie wędzisk w swoich szafkach? Potraficie je wymienić?

W każdym razie jedna z odpowiedzi spodobała mi się najbardziej: Ile by ich nie było zawsze będzie o jedną za mało :)

Kurcze, prawdę mówiąc to sam nie wiem ile ich mam ???

Zacznę od najdłuższych:

1. Daiwa 6m

2. Cormoran Euro Cor 5m

3. Chyba 3 bazarówki 3-4m

4. Germina pierońsko ciężka 270cm - trenowałem tym wszystko od blachy do sprężyny - nadawała się, do tej pory nie do zdarcia :)

6. DAM Megalite spin carbon 40-80g 270cm też sumowy,

7. OSKO BANDIT Jig Spin 8-35g 275 cm

8. Mistrall Aero Star 5-25g

9. Daiwa Apollo 15-40g 240cm

10. Clipper Stingray 10-30g - najstarsza i pewnie najtańsza moja węglówka 100 razy przerabiana, służy już wiele lat i nie mogę znaleźć nic lepszego w sklepach, pewnie mnie przeżyje,

11. ze 2 czeskie Tokozy szklanne które już dawno straciły oryginalny wygląd. Dodałem do tego markowe przelotki. Były to najlepsze wędki na sanowe sumy. Lżejsze od Germiny ale i tak po pierwszych wypadach w roku dostawało się zakwasów i ręce mdlały :)

Pewnie jeszcze coś bym doszukał w jakiś zakamarkach bo przypominam sobie że powinny jeszcze być jakieś bambusy. Ciekaw jestem czy pamiętacie takie kije.

Trochę tego jest ale bez wątpienia, zupełnie nie mam co zabrać na ryby. Trzeba będzie coś jeszcze dokupić :-\

A jak jest w Waszych szafkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja w swojej torebce mam większy porządekniż wifer w swojej wędkarskiej szafie;-) I zdecydowanie znam swoje wędkarskie zasoby dokładnie (fakt, że nie jest ich wiele;-) sprawia, że nie mam problemów z wybraniem odpowiednich rzeczy nad wodę;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że każdy facet to duże dziecko, a każde dziecko musi miec zabawki.

Generalnie staram się pozbywać (sprzedawać) niepotrzebnego sprzętu.Pewnie dlatego nie posiadam aż tyle zabawek co Wifer (może wszystko przede mną).

A więc:

- Dragon Infinity 2,75 m 3-18 gr

- Mistrall Shogun 2,75 m do 10 gr

- Mikado Square Carbon 2,7 do 28 gr

Poza tym mam jeszcze bata Jaxon uzywanego 1-2 razy w roku oraz teleskopowy Carbo Star Kongera 3,30 m do 80 gr nie używany juz pewnie z dwa sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Wiślak cyt."Każdy facet to duże dziecko" wszystko się zgadza tyle tylko ,że ceny zabawek się zmieniają :).

Ja w tej chwili posiadam:

-Konger Champion Impulse 2,70m 5-18gr

-Kushiro Sharan Jig 2,72m 2-12gr

-Mikado Archer UL Spin 270m do 17gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wariuje z wędkami i nie mam zamiaru jak na razie ulec takowej mani. Cały sezon obskakuje dwoma kijami:

do maja: Konger WD Dancer 2,70 3-14 (jeszcze dziewica)

od maja: Dragon Millenium Super Fast 2,70 5-25

Z wędek mam jeszcze 3 teleskopy i pierwszy swój spinning Konger Tiger Max czy jakoś tak teoretycznie do 18 a w rzeczywistości do 12g. Było tego więcej ale dwie wędki wyrzuciłem i jedną oddałem.

Moją prawdziwą manią są woblery. Mam tego ok 200 sztuk i przeglądam je kilka razy dziennie. Nawet teraz za plecami mam 3 pudełka z wobami boleniowymi i jestem już po jednym przeglądaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wiślak nie kolekcjonuję sprzętu , zbędny sprzęt sprzedaję lub rozdaję znajomym , szkoda mi miejsca w szafie ;)

Obecnie posiadam :

- St Croix Premier`a - 3,5-14,2g , 2,13m

- Team Dragon`a 5-18g , 2,70m ;

- Talona - VI+ 9,0" MF-2 10-21g ;

- Daiwa PowerMesh`a - 5-25g 2,70m ;

Do tego dwa wiekowe teleskopy , 3 kołowrotki - 2 Spro BlueARC i jakąś tanią Okumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dopiero teraz zauważyłem ten wątek, nie wiem jak to się mogło stać, że go przeoczyłem.

W swojej kolekcji mam już kilka egzemplarzy:

1. Konger World Champion Tango 3,0m. c.w. 1-10g.

2. Dragon Silver Edition Spin 2,7m. c.w. 10-28g.

Te dwie wędki są w użytku, kolejne pozycje to kije, które trzymam chyba z przyzwyczajenia.

3. Jaxon Adventure Spin 2,4m. c.w. 10-30g. posiadam też wersję teleskopową tej wędki, której nigdy nie używałem.

4. Cormoran Black Bull Tipmaster 2,7m. c.w. 2-15g. poprzednik Tango, szczerzę powiedziawszy, rozważam powrót do tej wędki, jest według mnie bardziej czuła.

5. Robinson Montana Perch 2,4m. c.w. 1-6g. obecnie złamana.

Oprócz tego posiadam ruski teleskop, ale kupiony w Polsce oraz kilkudziesięcioletni długi i strasznie ciężki teleskop rosyjski(kupiony w Rosji).

W najbliższej przyszłości do mojej kolekcji dołączy muchówka, no chyba, że dotknie mnie kryzys finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 25 lat wędkowania trochę się tego zgromadziło,tak pokrótce co pamiętam:

-Karpiowanie

2 x shimano dia flash The Bug 13f 3,5 lb

1 x rod hytchinson inquite 13f 3,5 lb

3 x shimano long cast

+ cały ekwipunek (namiot,bagaże itp)będzie tego parędziesiąt kilo

-Spining

Batson RX7 2.30 7-21g

Batson IMB844 2.13 7-28

Composite Developments BLRBR2108ML 2,75 5-21

Seeker 7"6

2 x daiwa TDR 3012 i 2508

-Grunt

2 x bayron 50-110g

1 x bayron feeder 60-120g

kilka starych teleskopów,spiningów,dwie bolonki,kilka podlodówek

Ponton Bush Kaiman 3.30,silnik,aku.

Planuję zakup:

Batson Hot Shot - RX7 2.30

Daiwa Infinity-Q XP

Po Nowym Roku planuję porządki,trochę się "luzów" uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.