Skocz do zawartości

Kołowrotek do UL DAM Microflex 1 - 7g


P@wel

Rekomendowane odpowiedzi

Emblem 2500 jest trochę za ciężki do tego kija. Waży ponad 300g. Z tego co piszesz wynika, że Ninja nie chodziła super fajnie, a konstrukcja ninja LT jest w zasadzie identyczna z Exceler LT ( różnice w ilości łożysk i materiału rotora ). Mam starego Zaubera FD 3000 w innym kiju i chodzi 4 lata bez zastrzeżeń. Z tad mój pomysł na Zaubera LT w UL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy ninjy nie miałem zastrzeżeń. Jedynie wydawało mi się że kij trochę leci na pysk. Ale to moje sugestywne odczucie było. 

Emblem jest w rozmiarze 2000 i dla mnie w tej chwili jest ok. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka długość.kija masz ? Ja mam 230 i trochę boję się że Exceler który waży 188 g nie będzie go dobrze wyważał. Zauber 2000LT waży 220g więc powinien lepiej wyważyć mikroflexa 230. Może gdyby kij miał 198cm Daiwa była by lepsza ale przy dłuższym kiju mógłby lecieć na pysk a tego też nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1 godzinę temu, krs napisał:

 

A ja wręcz przeciwnie, w porównaniu do pracy ze "zwykłym" zuberem jest moim zdaniem znacznie gorzej a kosztuje od niego więcej, jedyny plus to ze jest lżejszy.

Co do ceny - zależy gdzie kupujesz w jednym sklepie drożej, w drugim taniej. Co do pracy, różnic nie widzę ( bo mam też starego zaubera 2000 w innym kiju 3-14g). Przy takich ciężarach wyrzutowych 7g / 14g łowiąc główkami max 6g czy woblerami od 1 - 5cm jeden i drugi będzie chodził. Przy holu kleni czy pstrągów tak 40-45cm nic nie ząbkuje i nie puka. Waga na plus dla LT m. innymi dlatego go kupiłem bo do tego kija zwykły zauber2000 to trochę kloc. Rozważałem Daiwę Exceller 2500 ale stanęło na Zauberze LT. Mam Daiwę model BG2500Magseald w szczupakowo sandaczowym kiju, no ale to trochę inna liga niż Exceller czy Ninja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 19:08, krs napisał:

Ja za swojego LT 2000 zapłaciłem jakieś 300zł czyli nie najgorzej ale moim zdaniem praca w porównaniu ze zwykłym zauberem jest zdecydowanie na korzyść tego tańszego, możliwe że trafiłem na taki felerny egzemplarz choć widziałem opinie w necie podobne do mojej. 

Cena dobra za Zaubera i w tej cenie wolę Zaubera LT jak Daiwę Exceller, Legalis czy Ninję. Wielu wędkarzy też niezbyt pochlebne opinie ma o Daiwach serii LT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, P@wel napisał:

Cena dobra za Zaubera i w tej cenie wolę Zaubera LT jak Daiwę Exceller, Legalis czy Ninję. Wielu wędkarzy też niezbyt pochlebne opinie ma o Daiwach serii LT.

 

Zauber, o którym Ty piszesz ( ten czerwony ) to inny model niż mój Zauber LT ( taki ciemno stalowo niebieski ze złotą szpulą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.