Skocz do zawartości

Jakie kulasy na ten sezon


Rekomendowane odpowiedzi

witam

tak jak w temacie. jakie kuleczki bedziecie serwowac miska w tym sezonie??? u mnie beda krolowac smierdziuchy, choc w tym sezonie bede probowal laczyc je z owocowkami. jezeli chodzi o firmy o nr1 to DB! napewno w tym sezonie wyprobuje kuleczki innych firm! macie jakies dobre typy??? no i w tym sezonie zaczynam sam KULAC:D:D zobaczymy jakie wyjda?? dzielmy sie opiniami:)

pozdrawiam:)

polamania wedek:D ale nie...na kolanie:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sezonu tradycyjnie śmierdziuszki StarBaits SK 30 14 mm i sprawdzone Dynamite Baits Squid & Octopus oraz nęcenie punktowe.Jak słoneczko nagrzeje wodę to w ruch idą kuleczki wykonane z Mainline Cell Mix 18 i 22 mm oraz na amury kuleczki pływające Mainline The Pro-Active Pop-Up Range Ananas i Truskawka oraz "nieśmiertelny" Rod Hutchinson Mulberry Florentine (morwa)-ach ten zapach:p!Zamierzam również powrócić do sprawdzonego miksu Jet Fish Żółty Impuls na bazie którego kilka lat temu robiłem kulasy,które przyniosły mi wiele ładnych amurów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sezonu tradycyjnie śmierdziuszki StarBaits SK 30 14 mm i sprawdzone Dynamite Baits Squid & Octopus oraz nęcenie punktowe.Jak słoneczko nagrzeje wodę to w ruch idą kuleczki wykonane z Mainline Cell Mix 18 i 22 mm oraz na amury kuleczki pływające Mainline The Pro-Active Pop-Up Range Ananas i Truskawka oraz "nieśmiertelny" Rod Hutchinson Mulberry Florentine (morwa)-ach ten zapach:p!Zamierzam również powrócić do sprawdzonego miksu Jet Fish Żółty Impuls na bazie którego kilka lat temu robiłem kulasy,które przyniosły mi wiele ładnych amurów.:)

:eek::eek::eek: Chyba dlatego nie zostanę rasowym karpiarzem:eek::eek::eek: Za dużo tego...:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapett77,śmiało możesz zostać rasowym karpiarzem:D.Wybór kulasów jest przeogromny ale najlepiej skoncentrować się na 2-3 wybranych markach i tego się trzymać;) a reszta to pikuś,Pan Pikuś:D.80% sukcesu to znalezienie karpi ,20% to odpowiedni dobór zestawu końcowego a to jakie kulki wtedy zastosujesz to już nie ma znaczenia byle były w miarę dobrej jakości;).Karp należy do ryb ciekawskich i jak nawet większość towarzystwa nie będzie miała ochoty do współpracy to z tego grona na pewno jakiś "element" się wyrwie i będzie chciał skosztować.Sugerowanie się reklamami znanych firm czy opiniami "znanych" karpiarzy odnośnie smaków czy zapachów kulek jest tylko wyrzucaniem pieniędzy w błoto i nie ma najmniejszego sensu.Dobra reklama potrafi czynić cuda:D.Wiem to z swojego doświadczenia bo sam stosuję kulki albo miksy do ich wyrobu od kilku dobrych lat tych samych firm;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rapala dobrze gada- polac mu!!:D

ja na swoim lowisku mam sprawdzone kulasy,ktorych sie trzymam i zawsze mam na nie efekty:) nie mniej w tym sezonie chce wyprobowac 2rodzaje nowych kulek! to dopiero poznie! pytanie do kolegow ktorzy sami kulaja! mam pare komponentow i chcialbym z tego zrobic 1 lub 2 mixy i prosze o podpowiedzi. oto surowce:

-mix maxbird jetfish

-maczka losiosiowa

-maczka sardynkowa

-maczka krylowa

-enzym fish maczka jetfish

-suszone glony morskie jetfish

-spanish pepper

-suszone dafnie

-mielone muszle

-betaina

-aromat losos-krewetka

bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi:)

panowie pogoda na wekend ma byc kiepska,ale pewnie wybiore sie na miski,bo juz nie moge wytrzymac!!:D jak ktos bedzie ciekaw to po powrocie opisze co i jak! myslalem zeby zalozyc nowy temat dla nas KARPIARZY w ktorym bedziemy mogli opisywac nasze karpiowe zasiadki i pokazywac zlowione miski!! co wy na to?? mysle ze to dobry temat,wiec zaraz go wrzuce,tytul bedzie taki- "sezon karpiowy 2011",kto juz byl to zapraszam do opisywania:)

pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim lowisku mam sprawdzone kulasy,ktorych sie trzymam i zawsze mam na nie efekty

A można wiedzieć jakie?:D

Co do podanych przez ciebie komponentów to dość dobrze znam tę markę i moim zdaniem Czesi robią bardzo dobre produkty;).Kilka razy u nich zamawiałem komponenty i nigdy nie było problemu z jakimś brakiem w zamówieniu czy terminem dostawy.Robiłem zamówienie i po 2-3 dniach listonosz targał paczkę.Dużym plusem jest także to że firma podaje na swoich produktach termin przydatności produktu co w innych firmach jest różnie i między innymi za to mają u mnie duży plus.Kiedy byłem na targach dwa lata temu sporo rozmawiałem z właścicielami i moje odczucia odnośnie podejścia do klienta tylko się potwierdziły.Tak jak już pisałem stosowałem i teraz z powrotem wracam do niektórych ich produktów (kombinowanie nie ma sensu) .Wkrótce robię zamówienie np. mixy Żółty Impuls,wspomniany przez Ciebie Maxbird (oba mixy mieszam) z myślą o letnich zasiadkach i ukierunkowaniu na amury (ilościowo i ekonomicznie) oraz płynny pokarm Bioamino.Podałeś produkty,które posiadasz i szczerze powiem że dość tego sporo.Odnośnie Maxbirda to mix raczej na ciepłą wodę niż na wiosnę ale to tylko moje zdanie.Ale skoro już go posiadasz to dodał bym do niego (na wczesną wiosnę) mączkę łososiową,enzym fish mączka jetfish,mielone muszle,betaina (według dawkowania zalecanego przez producenta)oraz na pewno Bioamino lub CSL Cornmino Monster Crab a także atraktor Cavior albo Squid & Octopus tylko na bazie alkoholu!Atraktory alkoholowe szybciej uwalniają zapachy w zimnej wodzie i są lepsze od atraktorów opartych na olejach.Oczywiście nęcenie punktowe drobnym pelletem albo sprawdzona Methoda.

Jak już pisałem wczesną wiosną raczej nie kombinuję z robieniem kulek,pozostawiam sobie to na cieplejszą wodę.Wolę sprawdzone "śmierdziuszki" choć ich cena jest wysoka to i tak przy nęceniu punktowym nie wychodzi tak źle.:D Ważne żeby nie stracić płynności finansowej:D.

P.S.W poście wyżej napisałem o pop-upach Mainline The Pro-Active i coś mi tu nie pasiło,aż byłem sprawdzić i jest to seria High-Visual to dla ścisłości;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rapala co do moich sprawdzonych kulek to nr1 to Dynamite Baits!:) na moim lowisku sa zaj.....te!:D ale tylko smierdziuchy!tj:fresh fish,kalamarnica&osmiornica,krewetka(ktora dla mnie pachnie jak makrele)uwielbiam ten zapach:D moglbym wachac caly dzien:D:eek: ,probowalem tunczyka i red fish ale jakos sie nie sprawdzily:mad: choc na tunczyka niezle leszcze mi braly! moze jak sie wybiore na soline to ich sprobuje:D

dzieki za podpowiedz w sprawie mixu:) czekam jeszcze na odpowiedz Libora,cos na wydumac w tej sprawie!

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wszystko to "czarna magia". Często kolega namawia mnie na "gruntowy" wyjazd i przeważnie na włosy zakładam kulki i pellet. Mam kilka różnych zapaszków i zawsze mam dylemat który założyć. Totalnie się nie znam i może dlatego mało łowie. W tym sezonie kolega ma więcej czasu, więc i ja więcej poświecę czasu na "włosowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziencioł najlepiej nad wodę zabieraj tylko jedne sprawdzone kulki a pozbędziesz się dylematu:D.A tak na serio to może dwa!Ja tak robię i ten system mi się sprawdza;).Śmierdziuchy praktycznie są dobre na cały rok i na każdą wodę.Do tego ze 2-3 dipy jakieś owocowe plus 2-3 smaki kulek pływających i to wszystko.90% sukcesu to odpowiednia miejscówka i dobrze dobrany zestaw końcowy:).Jak dobrze ją wytypujesz i dobrze dobierzesz przypon to nie ma znaczenia na jakie kulasy będziesz łowił,ciekawość karpia jest duża i na pewno któryś w końcu łyknie;).Jeżeli tego nie zrobisz i umieścisz zestaw nie tam gdzie trzeba (duża warstwa mułu,podwodna roślinność itp.)to choćbyś im zapodał kulkę "pozłacaną" to i tak nic z tego nie będzie;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie się okazało, że kulki i trochę pelletu zostało na Hłomczy pod ławką:mad: . W domu zostały mi kulki tutti-frutti i scopex i pellet kukurydza-konopie, czarny halibut i magiczny owoc. Na ten ostatni miałem najwięcej brań. Pasuje coś dokupić innych zapachów kulek i połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc @Dziencioł to teraz kierunek Karina a potem nad wodę:D.Bylem ostatnio na Warszawskiej i ostro weszli w Star Baitsa i Dynamite Baitsa jakiś smrodek i lekko zadipowany w jakimś zapachu owocowym np.truskawka.Kulasy nie należą do najtańszych ale na pewno do jednych z najlepszych;).Przy wiosennej taktyce nęcenia punktowego (10-20 kulek na zestaw i do tego drobny pelet do PVA) jeszcze do ogarnięcia.Na wiosnę ,polecam kulki o rozmiarze 14-16mm na włos i hak 6-8;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o kulasach Tandem Baits-ryba koncentrat(fisch concentrate) bo zakupiłem ostatnio i ciekaw jestem czy ktoś może łowił na nie, no i jakie były efekty :confused:

Dobre śmierdziuchy na wiosnę.

Ja właściwie używałem ich podczas jesieni, ale na wiosnę też powinieneś mieć efekty :)

Na Amura bym nie liczył, no ale karp jak najbardziej :)

@rapala napisał:

"Bylem ostatnio na Warszawskiej i ostro weszli w Star Baitsa i Dynamite Baitsa"

Ja z kolei dostałem info że wycofują się z Addera i Tandem Baits'a, tylko jestem ciekaw czy chodzi tu o chodliwość tych produktów, czy jednak o opłacalność :rolleyes:

Trochę mnie to zdziwiło, bo moim zdaniem kulaski Tandem Baits są jednymi z lepszych jeśli chodzi o mnie i troszkę żałuję że nie będzie można ich kupić, no ale co zrobić. Zostaje tylko internet...

Edytowane przez Mateusz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na ten sezon na pewno ciąg dalszy kulek swojej kuchni na miksach Essential Baits,no i do testowania produkty naszych południowych sąsiadów LK i Karela.Na amury słodycze z LK:zielony banan, kompot N.H.D.C i wild strawberry a na karpiki Nikl: 3XL,C4 i Kill Krill.:D

Miał któryś z kolegów styczność z produktami południowych sąsiadów??

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten sezon tradycyjnie Jet Fish i sprawdzone mixy Robin Red,Żółty Impuls oraz własne kombinacje na bazie tych mixów.Od kilku lat używam produktów tej firmy i moim zdaniem mają bardzo dobre produkty.Druga sprawa,która przemawia że wybrałem właśnie tą markę to podejście do klienta.Nigdy mi się nie zdarzyło aby były jakieś problemy z kontaktem,korespondencją czy samą dostawą.Dziwnym trafem paczka z Czech,dochodzi szybciej niż wysłana z Polski:eek:.Dwa ,trzy dni i listonosz targa przesyłkę.Drugą firmą jaka według mnie robi dobre produkty to MassiveCarp Baits & Tackle - www.massivecarp.pl

Szeroka oferta kulek ,mixów a także świetnej jakości komponentów do samodzielnego komponowania i dopalania mixów.Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują produkty HAITH'S.Oprócz wcześniej wspomnianych produktów ,zaopatruje się u nich w kilka rodzajów pelletu.Bezproblemowy kontakt oraz możliwość telefonicznej informacji o interesujących produktach.Tego roku na wiosnę ,planuję wypróbować ich nowy Voodoo Mix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kilka razy kulek z dodatkiem Robin Red (DB,SB) i okoliczne karpie maja gdzieś papryczkę.Nie wiem,może pora roku była nie odpowiednia (okres lata),a z tego co słyszałem to dobry dodatek na wiosenne zasiadki i pobudzenie ryb do żerowania.

@Rapala kulasz na Robin Redzie cały rok i czy faktycznie wiosna jest lepsza dla Robina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenox nie tak dokładnie, że przez cały rok.Są dwa typy zbiorników na których wędkuję: żwirownie i zbiorniki przepływowe.Tak jak Tobie i mi nie wszędzie sprawdza się Robin Red,może inaczej ,na niektórych wodach jego obecność w mixie z którego robię kulki jest neutralna i nie zauważyłem jakiejś zasadniczej różnicy w ilości brań.Ale jest pewna prawidłowość odnośnie typu zbiornika i pory roku.Zbiornik zaporowy na którym wędkuję należy do "czystych" czyli z małą ilością roślinności podwodnej.W tym wypadku ilość Robin Reda w kulkach jest taka sama czyli około 15% (mix Robin Red to baza) .W zależności od pory roku,reguluję skład mixu mączkami rybnymi i ziarnami.

Inaczej sprawa przedstawia się ,kiedy łowię na żwirowniach.Wiosna - 20% + mączki rybne (tłusto),lato - czasami dodaję ok.5% ale wtedy głównie nastawiam się na amury czyli dużo i słodko (Żółty Impuls baza + ziarna ...),jesienią wracam do ok.15% + mięsne dodatki.Żwirownie to specyficzne łowiska.Ta, na której najczęściej wędkuję latem mocno zarasta.Nie wiem czym to jest spowodowane ale złowienie w miesiącach wakacyjnych karpi graniczy z cudem!Dla tego wtedy nastawiam się na amury.

Nie traktuję Robin Reda jako super składnika mixu ale jakoś ufam w jego skuteczność.Wszystko zależy od wody na jakiej się łowi i kilku innych czynników.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt,każda woda rządzi się swoimi prawami i na jednej wodzie gdzie karpie biorą najlepiej na przynętę X na innej wodzie ta przynęta X może być zupełnie nieskuteczna.Jedno jest pewne trzeba kombinować a ja jeszcze do Robina kiedyś wrócę i wypróbuje,ale podczas domowego kulania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem TB Impact Pop-Up:

Ananasowy sok 18mm

Czarny Halibut 18mm

Total Scopex 18 mm

Starbaits:

Ryba-Banan

Ryba-Pomarańcza

Rak

Krewetka z czymś..

Ananas

Truskawka

Wszystko to kulasy haczykowe. Nad zanętowymi się zastanowie co do poszczególnych smaków, na które będę łowił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tradycyjnie kuleczki Dynamite Baits:D:D,śmierdziuszki+owoc!!!;). Wtamtym sezonie bardzo dobrze sie sprawdziła ta kombinacja!!:D. W tym sezonie powróce również do TB mocarna kałamarnica,gdyż 2 sezony temu był to killer!!:eek:, no i oczywiście własne kulaski;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.