Skocz do zawartości

Problem w doborze zanety ..:(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczow :) mam kilka pytan a mianowicie 1.Jakie zanety polecacie jaka firma czy sie nadaje czy nie 2.Macie np kilka zanet wymieszane czy osobno na karpia leszcza itd 3.Czy dodajecie jakies swoje sprawdzone''przyprawy'' ? Z gory dzieki ;)

Edytowane przez Jacson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacson ,musisz bardziej sprecyzować swoje pytania:confused:.Temat zanęt jest tak obszerny że można by napisać kilka artykułów a nie post.Jaka metoda połowu?Na jakie rybki się nastawiasz?Jakie łowisko rzeka czy zbiornik?To są podstawowe czynniki jakimi należy się kierować przy doborze zanęty.Jeżeli tego na początku nie określisz to nie masz co liczyć na rzeczową odpowiedź.

P.S. Witaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie zakup dobrej jakości gotowej zanęty w sklepie wędkarskim z ukierunkowaniem na podane gatunki ryb.Jaką?Trudno odpowiedzieć na to pytanie ponieważ to zależy od specyfiki każdego łowiska.Tu masz stronkę o zanętach ,poczytaj czym powinna się charakteryzować zanęta a wpisując w google zanęta lin-karaś czy zanęta na leszcza będziesz miał mnóstwo do poczytania http://kolowedkarskie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=136&Itemid=131

ale jeżeli nie masz choć podstawowego doświadczenia w tym względzie to nie proponuję zabierać się samemu do tworzenia własnych zanęt lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowej zanęty.

Następna bardzo istotna sprawa to wybór miejsca połowu i znajomość łowiska.Dysponując dobrą zanętą a wybierając złe miejsce nie oczekuj dobrych wyników.Poza tym jest jeszcze masę czynników decydujących o tym że z wędkowania nie wracamy o kiju.Chociażby sam fakt przecierania przez sito zanęty aby dobrze "pracowała" w wodzie.Najlepiej będzie jeżeli podasz na jakim zbiorniku łowisz i przede wszystkim czy łowisz z gruntu czy na spławik?Więcej informacji!Inaczej będzie to zabawa w ciuciu-babkę.Na forum jest masę wędkarzy,którzy mają doświadczenie na naszych łowiskach i na pewno coś pomogą;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczow :) mam kilka pytan a mianowicie 1.Jakie zanety polecacie jaka firma czy sie nadaje czy nie 2.Macie np kilka zanet wymieszane czy osobno na karpia leszcza itd 3.Czy dodajecie jakies swoje sprawdzone''przyprawy'' ? Z gory dzieki ;)

Miałem ci wczoraj pierwszy odpisać ,ale brakło mi neta i rapala mnie wyprzedził:),ale skopiowałem wczoraj tekst do notatnika.

I jest dokładnie jak kolega wyżej napisał plus to:

Zadałeś tak szeroko ogólne pytania ,że można by ci w postaci odpowiedzi napisać książkę. A jeśli mogę z grubsza ogólnie odpowiedzieć to tak na pierwsze,drugie i trzecie pytanie: Po rankingu cenowym sprawdzone: Sensans , Marcel van Dayne,itp. itd. jest tego ogrom.:D:D. Z tym ,że te najtańsze bazy to czasem prawdziwy shit. Lepiej skomponować coś samemu ,a większą wagę przyłożyć do firmowych atraktorów.

Niema uniwersalnej super zanęty . Na to mają wpływ wszelkie uwarunkowania. Gatunek ryb ,pora roku ,rodzaj wody itp. Każdy wtajemniczony ,,zanęciarz,, ma swoje

sprawdzone specyfiki w tym przyprawy ,które odgrywają znaczącą role w danych warunkach.Nawiązując tylko do żywych składników zanęty-nieraz wrzucenie pinki czy ochotki do zanęty niskiej klasy zrobi z niej równą lub lepszą od tych najlepszych. Mieszanie zanęt czemu nie ,ale trzeba wiedzieć kiedy można ,a kiedy nie można. W zanęcie leszczowej możesz na przykład mieć składniki które działają wybiórczo akurat na ten gatunek ,a mogą zniechęcić karpia. Temat jest bardzo obszerny lepiej dużo poczytać zanim się zada takie pytania ,a jest tego pod dostatkiem na sieci. Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o odpowiednim przygotowaniu. Szczególnie na wody stojące czyli odpowiednim nawilżeniu,przetarciu czyli spulchnieniu-napowietrzeniu.

PS. Jeśli chcesz uzyskać precyzyjniejsze odpowiedzi ,zadaj precyzyjniejsze pytania ,witamy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich Forumowiczow :) mam kilka pytan a mianowicie 1.Jakie zanety polecacie jaka firma czy sie nadaje czy nie 2.Macie np kilka zanet wymieszane czy osobno na karpia leszcza itd 3.Czy dodajecie jakies swoje sprawdzone''przyprawy'' ? Z gory dzieki ;)

1. Dobrych zanęt jest mnóstwo, natomiast z tych kiepskich, na pierwszym miejscu stawiam zanęty firmy Traper - nawet te zawodnicze są nieciekawe, natomiast te tańsze zawierają często "cudowne dodatki" typu: sznurek od snopowiązałki, kawałki drewna, fragmenty podeszwy od trampka itp.

2. Raczej nie ma zanęt w pełni "uniwersalnych" - ale należy pamiętać, że ryby nie potrafią czytać ;) - i tak np. zanęty typu "Płoć duża" (różnych producentów) - zwykle świetnie wabią również małe leszcze i krąpie.

3. Dobra zanęta nie wymaga żadnych dodatków (ewentualnie glinę do "rozcieńczenia" + przynęty zanętowe) - natomiast kiepskiej zanęty nie warto używać, bo nie dość, że nie wabi ryb, to jeszcze kiśnie w wodzie i psuje/zatruwa łowisko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.