Skocz do zawartości

zalety łowienia na spławik


Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze 3 lata mojej wędkarskiej kariery poświęciłem połowem ryb z gruntu-miałem 2 gruntówki teleskopowe kupione po 20 zł na giełdzie -dotego żyłka 0,28 .

Łowiłem wtedy karpie karasie i leszcze -takie do 50 cm wszystkie bez żadnego problemu lądowały na brzegu kije były ta sztywne ze rybki w ogóle nie było czuć na wędce

Wszystko zmieniło się kiedy kupiłem spławikówke najpierw 4 potem 6-metrową

na takiej wędce przy żyłce 0,15- 0,16 wyciągnięcie karpika albo leszcza po około 45cm stało się o wiele ciekawsze i przyjemniejsze. Może i częściej zdarza mi sie że rybka zerwie żyłke ale za to walka jest "powiedzmy " bardziej wyrównana a i hol mniejszych ryb jest przyjemniejszy co przy dzisiejszej obfitości dużych ryb w naszych zbiornikach jest wydaje mi sie "rozsądne"

ps.

może inni spławikowcy podzielą się swoimi doświadczeniami i ten dział forum sie troche rozrusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę, że większość z nas swoją przygodę z wędką rozpoczynała od obserwacji podskakującego spławika na wodzie. Obecnie spławikówka za sprawą bata przeżywa rekonensans. Okazuje się , że wcale nie trzeba wykonywać rzutów po kilkadziesiąt metrów żeby mieć przyjemność kontaktu z rybą. Cała tajemnica sukcesu to odpowiednio podana zanęta. Pod spławik można ją dosypać precyzyjnie a ryba podejdzie często o wiele szybciej niż do sprężyny czy koszyka. Poza tym na lekkiej wędce sam hol jest o wiele bardziej emocjonujący niż przy użyciu cięższego zestawu. No i jest to metoda nie mniej aktywna od spiningu i to nie tylko przy łowieniu przepływankowo w rzece ale i na wodzie stojącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.