Skocz do zawartości

Jasiołka


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem na jasiołce w Żarnowcu od remizy w dół rzeki, porostu jasiołka straciła prawa rodzicielskie i wszystko ryby zostały zabrane.. 

Złapałem tylko jedną rybę, życiówkę zdj na dole,

Żadnych brań,moim zdaniem na jasiołke rano nie  ma po co chodzić, bardzo za niepokoiły mnie ślady klusownictwa. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię na Jasiołce bardzo często i na jej obronę mogę powiedzieć, że przy takiej samej pogodzie jednego dnia mam mnóstwo brań na spinning, a żadnego z gruntu,  drugiego na odwrót, a trzeciego wcale. Inna spawa, że dużą rzadkością są wymiarowe ryby. Tak jak wyżej pisałem kłusownictwo i miąsiarstwo jest tu na najwyższym poziomie przy przyzwoleniu lokalnych społeczności i zerowych kontrolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś byłem z synem na Jasiołce w okolicach Dobieszyna i po godzinnych kapielach przeplatanych z wędkowaniem nagle z lewej strony wyłania się z zakrętu mały niedźwiedź który polował na rybki lub przynajmniej próbował. Szedł w naszą stronę także szybko się pakowałem bo mamusia musi gdzieś w okolicach być, na szczęście po kilku minutach zmienił kierunek i oddalił się. 

Powiem że w tych rejonach w życiu bym się nie spodziewał niedźwiedzia, także radzę uważać. 

A co do rybek to kilka klenikow w przedziale 15-30 cm zlowilismy. Większe to raczej ciężko a napewno nie z dzieckiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sezon szarpakowy na Jasiołce  już się rozpoczął.Dzisiaj po południ nad wodą zobaczyłem dwóch mężczyzn stojących po kolana w wodzie  nad dołkiem zarzucając jakiś sznurek do wody.Po pewnym momencie jeden z nich zaczął mocno pociągać sznurek co mnie to zaciekawiło i ruszyłem w ich stronę . Ów delikwenci widząc chłopa ubranego w moro szybko chwycili reklamówkę i dali nogę zostawiając taki sprzęt jak na zdjęciu !!!!:mad:. Jednym słowem Masakra. A tak po zatem rybki choć nieduże bo takie 25 cm bardo dobrze brały na suchą muszkę

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez kropek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2019 o 21:45, Krzysiek1989 napisał:

Dziś byłem z synem na Jasiołce w okolicach Dobieszyna i po godzinnych kapielach przeplatanych z wędkowaniem nagle z lewej strony wyłania się z zakrętu mały niedźwiedź który polował na rybki lub przynajmniej próbował. Szedł w naszą stronę także szybko się pakowałem bo mamusia musi gdzieś w okolicach być, na szczęście po kilku minutach zmienił kierunek i oddalił się. 

Powiem że w tych rejonach w życiu bym się nie spodziewał niedźwiedzia, także radzę uważać. 

A co do rybek to kilka klenikow w przedziale 15-30 cm zlowilismy. Większe to raczej ciężko a napewno nie z dzieckiem. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Pittspeed
Pismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kropek26 napisał:

Sezon szarpakowy na Jasiołce  już się rozpoczął.Dzisiaj po południ nad wodą zobaczyłem dwóch mężczyzn stojących po kolana w wodzie  nad dołkiem zarzucając jakiś sznurek do wody.Po pewnym momencie jeden z nich zaczął mocno pociągać sznurek co mnie to zaciekawiło i ruszyłem w ich stronę . Ów delikwenci widząc chłopa ubranego w moro szybko chwycili reklamówkę i dali nogę zostawiając taki sprzęt jak na zdjęciu !!!!:mad:. Jednym słowem Masakra. A tak po zatem rybki choć nieduże bo takie 25 cm bardo dobrze brały na suchą muszkę

 

W jakiej okolicy na sucharka da się porzucać. Bo jutro mam ochotę się wybrać jeśli woda nie będzie trącona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.