Skocz do zawartości

Jasiołka


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w sobote pośmigać na Jasiołce, łowiłem około 2 godzin

efekt to jeden mały klenik i pstrąg około 35cm

łowiłem w Dukli (koniec odc górskiego, początek nizinnego)

łowi ktoś z was na tej rzece?

Ja łowię ale w okolicy Jasła.Ciekawa rzeka, lub rzeczka bo malutka:Dale bardzo urokliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja łowię na Jasiołce od kilku lat na odcinku nizinnym od Szczepańcowej do Jedlicza i mogę powiedzieć że jest to typ krainy lipienia. Natomiast dominującymi rybami są klenie, świnki, uklejki, czasem trafia się płoć, okoń, jelec czy szczupaczek. Bardzo rzadko lipień i pstrąg. Ogólnie rzeczka zarówno dla spiningisty jak i gruntowca. Jednak z roku na roku obserwuję spadek ilości i jakości łowionych ryb co mnie bardzo martwi bo faktycznie rzeczka bardzo urokliwa i ciekawa. Pomimo tego mam sentyment do Jasiołki i często moczę tam kije hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez czesto przesiaduje na Jasiołce od miescowosci Równe az do Jedlicza,ale rowniez jezdze na odcinek gorski.Łowie na grunt jak i na spinning.Wczoraj wyszedłem tak dla relaksu przed pracą na 1,5 godzinki i dwa klenie 30 i 32 cm.Ale rowniez zauwazyłem ze niema tak ryb jak kiedys,poprostu chyba została zapomniana,i niedocenina rzeka,a tak naprawde ma swoj urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja, 35 lat temu (:(), na obrotówkę nr 0 lub 1, w Wietrznie, łowiłem na spinning świnki.

Brały, gdy zmąciłem wodę brodząc.

Inni wędkarze, ciągnęli świnkę za świnką, z mostu, na "mormyszkę", małego kogucika, zamontowanego na najmniejszej trójstronnej kotwiczce. Ciekawe, czy obecnie stosuje ktoś takie metody, poza oczywiście faktem, że z mostu nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem z pare lat temu przyłów w postaci świnki na obrotówke miedziana 0, odnośnie metody z kotwiczka to u nas mówi sie na to "pajączek" odrazu tłumaczę to nie jest szarpak chodzi w niej o to by prowadzić kotwiczkę z zawiązanym na niej chwostem bardzo powolnym ruchem w gorę i w dól jak przy łowieniu pod lodem co do efektów faktycznie można w ten sposób złowić kilka świnek klenia okonia także skuteczna metoda dla tych co wiedza o co w niej chodzi pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego Konio a gdzie łowiłeś na Jasiołce i na jaka metodę ja dziś byłem w tym deszczu na grunt i sama drobnica na czerwonego kiełb. ukleja i płoć nic godnego uwagi. Na dniach jak przestanie padać to się zasadzę hehe pozdro:)

Na spina łowiłem na woblerki:) w sumie to w Jaśle:)Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedało mi jednak siedziec w domu i wziałem swoj spinning i poszedłem na Jasiołke po 19,skoro mam niedaleko.Łowiłem 1,5 godziny.Nurt faktycznie silny,woda troche metna,ale brania w miare dobre,zabawa z kleniami sie udała,wciagu tego czasu 10 sztuk od 19 cm.najwiekszy 35cm,oczywisie wszyskie wróciły na wolnosc.Jezeli obudze sie z rana to wybiore sie,wkoncu mam 10 minut na nogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no ja byłem wczoraj na spławik i sama ukleja i płoć woda jeszcze nie ta co ma byc do idealnego łowienia ale cos się działo świnki rozproszone i ten cholerny wiatr utrudniał życie zobaczymy co pokażą następne dni wtedy spróbuje na pszenicę po tych żniwach heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Własnie wróciłem znad rzeki Jasiołka,powiedziec mozna woda znów mała,ale postanowiłem troche porzucac i wypróbowac nowe woblery.Idac wzdłóz rzeki mozna było napodkac wedkarzy,zadajac pytanie jak tam,odpowiedz kiepsko.Niezrazony minołem ich,i poszedłem dalej.Przy pierwszym rzucie,delikatne pukniecie,mysle niejest zle,drugi rzut puszczenie przynety z nurtem rzeki,pod gałezie zamkniecie kabłaka,i momentalne poterzne uderzenie,spokojny chol i klen 34 cm.Mysle sobie obłowie jeszcze to miejsce,i jeszcze kilka rzutów,znów klen tym razem 38cm,kolejny 28cm,gdy szedłem w dół rzeki,kazde obławiane miejsce konczyło sie braniem raz mniejsze raz wieksze klenie od 18-38 cm.Trafił sie równiez okon,ale przed samymi nogami sie spia,i nieudało sie go zmierzyc,ale wygladał tak na 15cm.Widocznie ryba pomału wraca do Jasiołki.Woblery przeszły test na 100%.Jednego czego załuje to ze niewziąłem aparatu,i brak pamiątki z tak udanego wedkowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pomimo niskiego stanu wody złowiłem około 11 jelców, 4 płocie kilka uklejek i jedna swinkę około 28 cm w sumie 2 kg rybki wszystko wróciło s powrotem do wody łowiłem na przepływankę spławik 1g użyłem kilo zanety własnej roboty a łowiłem na pszenicę i pęczak czas wedkowania 17 - 20:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, pytanko do stałych bywalców na Jasiołce.

Mam ochotę wybrać się w okolice Dukli na nizinny odc. tej rzeczki, dodam ze nigdy tam nie wędkowałem ale proszę o info czy jest o tej porze ro ku szansa na przyzwoitego klenia i gdzie go szukać ze spiningiem oczywiście? Może namiar na jakieś miejscówki?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.