Skocz do zawartości

Zalew Niedźwiadek w Wólce Niedźwiedzkiej


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Ostatnio na zalewie zaliczyłem kilka godzin. Pogoda była rewelacyjna a z rybkami nie było najgorzej. Łącznie złowiłem 5 ładnych płoci 3 karpiki ~35 cm i jaźka na ~30 cm. Miałem też dwie spinki czegoś większego, jeden zwiał w połowie holu a drugi tuż po braniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś planuje niedzielny pobyt na Niedźwiadku to proszę uwzględnić iż od godziny 7 do około 13- 14 odędą się tam zawody spinningowe Koła nr 33 więc cały zbiornik będzie zarezerwowany pozdrawiam

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Dobrze że nie będą to zawody gruntowe bo przez kolejne dwa dni byłoby bezrybie jak zwykle ;)

Ja już nie należę do 33-ójki także dobrze że ktoś pisze o takich sprawach jak zawody bo można byłoby się rozczarować przyjeżdżając na miejsce i czekać ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś od ok 4 rano byłem na Niedzwiadku po stronie lasu. Do godz. ok 7:30 bez brań. Po tej godzinie zaczęły brać karpie. Dwa po krótkim holu się odhaczyły ok 2m od brzegu. Jeden wylądował na brzegu. Złowiłem też wie płocie. Niestety musiałem zwijać się ok 8:20 bo dzieciaka do szkoły musiałem odwieść. A brania dopiero się zaczęły :( . Łowiłem feederem na kukurydzę plus robak czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o Mistrzostwach Okręgu na Niedźwiadku została potwierdzona przez związek, więc jest już pewne że sobota i niedziela są wyłączone z wędkowania na pewno do godz 14:00. Z tego co wiem podczas zawodów wyłączony dla innych wędkujących osób jest cały zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Impreza była przednia, organizacja wzorowa na 100% a i ryby dopisały. W pierwszy dzień była rywalizacja o Puchar Prezesa i do wagi liczyły się ryby zgodnie z RAPRyb tylko płoć miała dolny wymiar 15cm. Druga tura zawodów odbyła się w godzinach wieczornych w sobotę aż do godziny 10 00 w niedzielę i liczyła się tylko największa ryba złowiona przez ten czas. Pierwszą turę zakończyłem z wynikiem 7380gr łowiąc łącznie 5 karpi.To była tura którą pamiętam, choć wręczenie pucharu i nagrody to tylko jak przez mgłę (co widać na zdjęciu w tym poście http://www.fishing.org.pl/f17/lowienie-ryb-metoda-angielska-method-feeder-4187/index6.html#post60324 ) natomiast tura nocna po prostu się "odbyła" i okazało się rano, że też jest zwycięska (karp 1730gr). Oczywiście znowu górę wzięła "Methoda" i kuku na włosie jako przynęta. Wielkie podziękowania dla kolegi @Gochu, który utrzymywał mnie w pozycji "gotowości" i nie pozwolił mi się na dobre "przykleić" do śpiwora. Skutki tej wygranej odczuwam jeszcze w tej chwili dlatego idę się zdrzemnąć póki moja druga połówka wyszła gdzieś z dzieciakiem z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mapet77 nie dał szans konkurencji! Od pierwszych minut zawodów widać było, że będzie dobrze. Na ryby nie czekaliśmy długo... nie wiem nawet czy zdążyliśmy kawę na wejście wypić. Całą pierwszą turę łowił równo i pewnie. Ja w międzyczasie robiłem za kucharza, coffeemana, szpiega a po jakimś czasie zmieniłem się w myśliwego i wytropiłem resztami sił kawałek czegoś na czym można było się położyć ;) Druga tura to już spokojne łowienie. Sukcesywnie do podbieraka wchodziły kolejne sztuki. Liczyła się oczywiście tylko ta największa a z tym już tak łatwo nie było. Muszę przyznać, że karpiki z Niedźwiadka karmione są chyba jakimiś sterydami a w wodzie biją źródła napojów energetyzujących :o Co taki czterdziestak potrafił narobić to szok! Zastanawiałem się czy jest szansa aby ten 1730g był największy ale po ciężkich, całodziennych walkach odjęło mi nogi i nie mogłem szpiegować nad ranem :o Okazało się, że tak więc cel wykonany w 100% :D Na świętowanie nie było już zdrowia.

PS. Tyle pamiętam...

PS2. @Mapet jak już Ci połówki z dziećmi z domu wychodzą to dobrze nie jest :P

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,chciałem zapytać czy nad zalew można przyjechać z przyczepą kempingową , kiedyś był taki zakaz nie wiem jak jest teraz , moje pociechy całej nocki nie wytrzymają a koniecznie chcą się ze mną wybrać na ryby.Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.