Skocz do zawartości

Minn Kota 34lbs vs MotorGuide 45lbs


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup silnika elektrycznego do pontonu, wstępnie zdecydowany byłem na Minn Kotę C2 34lbs ale coraz bardziej przychylam się do zakupu mocniejszego np. MorotGuide R3 45, podobno niczym nie ustępują silnikom Minn Kota, cena ich jest atrakcyjna. Obecnie silnik napędzał by ponton 273cm ze sztywna podłogą (waga około 50kg) ale docelowo była by to łódka/ponton 330-360cm.

Zależy mi aby silnik miał trochę mocy, szczególnie podczas niespodziewanego bardzo silnego wiatru abym spokojnie mógł dopłynąć do brzegu. Czekam na opinie, czy warto inwestować w mocniejszy silnik np. Motorguide czy dać sobie spokój i kupić sprawdzona słabszą Minn Kotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs o silnikach MorotGuide nie będę się wypowiadał ponieważ nie miałem z nimi jakiejkolwiek styczności.Minn Kota-sprawdzone,niezawodne i cieszące się uznaniem wędkarzy.Proponowany przez Ciebie o uciągu 34lbs do pontonu długości 275cm bez problemu wystarczy ale jeżeli chcesz kupić silniczek z "zapasem" do łódki 330-360 to proponuję 36-38lbs na pewno da radę tak jak i z pontonem o dł.330.Jeżeli chodzi o ponton 360 to tutaj zwiększył bym uciąg do 40lbs z wiadomych powodów.Reasumując -najlepszym rozwiązaniem przyszłościowym będzie zakup 40lbs albo 38Pro.Dodam tylko że różnica w wadze między 36 a 40 jest już odczuwalna,może nie za wiele ale jest.Wracając jeszcze do porównania tych dwóch firm czyli Minn Kota i MorotGuide , przeleciałem tak na szybko opisy techniczne i jedno co mnie zastanawia to podawany,różny max. ciężar łodzi dla silników o tym samym uciągu:confused:

Minn Kota

Ciąg: 45 lbs

Napięcie: 12 v

Maksymalny ciężar łodzi (wraz z załogą): 950kg

Długość kolumny 91 cm

MorotGuide

- uciąg 45 Lbs (20,4 kg)

- maksymalny ciężar łodzi 1500 kg

- długość kolumny 91 cm

- waga 9,5 kg

Coś mi się jednak wydaje że bliższy prawdzie jest opis podawany przez Minn Kotę.A cha,szukaj silniczka z maxymizerem,straty prądu są jednak mniejsze.

Zależy mi aby silnik miał trochę mocy, szczególnie podczas niespodziewanego bardzo silnego wiatru abym spokojnie mógł dopłynąć do brzegu.

W takich sytuacjach to i 50lbs czasami jest za mało:D.Już raz przerabiałem taką sytuację:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolegę @rapala zawsze można liczyć :D Może faktycznie lepiej kupię Minn Kotę 34lbs do obecnego pontonu, myślę że do łódki/pontonu max 330 też się nada, czy 34lbs to z deka za mało ? Jest dobra cena na 34lbs w zestawie z akumulatorem MK 100ah i ładowarką MK, dlatego zastanawiam się nad tym modelem.

W takich sytuacjach to i 50lbs czasami jest za mało.Już raz przerabiałem taką sytuację.

Miałem podobną sytuację, na szczęście był to niewielki zbiornik i przewiało mnie na przeciwległy brzeg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odpuszczę sobie 34lbs i wybiorę pewnie 40lbs, nie chciałbym za kilka lat kupować ponownie nowego silnika. W sklepie gdzie chcę kupić nie mają modelu 36lbs, tylko 34 i 40, mam u nich jeszcze przez kilka dni aktywny kupon rabatowy po ostatnim zakupie echo, dlatego szkoda by było z niego nie skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @rapala może więc pisze że posiada akumulator Haze http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-haze-hzb-12-100-12v-95-7ah-i1679807305.html.Tylko z tą ceną kogoś pogięło:eek:

Czy Minnkota SCS150DC 100Ah to dobry wybór ?

Bez znaczenia czy żelowy ,czy kwasowy byle był głębokiego rozładowania.O zaletach i wadach jednych jak i drugich gdzieś na forum było:D.

P.S. Ostatnio kolega "załatwił" swój akumulator ponieważ podpiął go pod papaja i zaczął na nim go odpalać.Papaj,stary więc trochę kręcenia było:D.Potem ,kiedy pojechał na rybki po godzinie pływania ,spływał na pagajach.Dzisiaj kumpel załatwia mu żelówkę,chyba taką jak ja mam,zobaczymy jaką cenę mu zrobi:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @rapala może więc pisze że posiada akumulator Haze http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-haze-hzb-12-100-12v-95-7ah-i1679807305.html.Tylko z tą ceną kogoś pogięło:eek:.

Faktycznie cena z deka sufitowa, Minn Kota kosztuje ok. 700zł, tylko ten kwas.., sam już nie wiem co wybrać. W zestawie jest z ładowarką MK105P: http://www.bass-sklep.pl/ladowarka-do-akumulatorow-minnkota-mk105p.html ale z tego co widzę to ładowarka tylko do aku kwasowych. @rapala jaką masz ładowarkę ? (link który kiedyś podawałeś na forum już nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy:D ładowarka,którą zapodałeś w linku ,obsłuży również akumulatory żelowe:).Chodzi o to aby była to ładowarka automatyczna,która naładuje aku żelowy czy kwasowy na full.Zwykłym prostownikiem samochodowym tego nie zrobisz co w konsekwencji znacznie skraca żywotność akumulatora.Ja używam takiej http://allegro.pl/ladowarka-est-514-12v-15a-zel-agm-automat-i1665099069.html,chyba jedna z najlepszych i najpopularniejszych u nas na rynku.Z tego co się orientuje to dużo osób ją używa i ma dobrą opinię.

Co do samego dylematu czy kwasówka czy żelówka ja bym wybrał....taki jak mam :D.Poczekaj do wieczora to dam Ci znać ile kumpel beknął za tą żelówkę Haze;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silniczek zakupiony. Posłuchałem rad @rapali i postawiłem na sprawdzoną markę czyli Minn Kota(ę). Zastanawiałem się nad mocą silnika pomiędzy 40 a 34lbs i wybrałem 34 z kilku względów: mniejsze zapotrzebowanie na prąd, wagę co też nie jest bez znaczenia i przeznaczenie czyli w 99% podkarpackie zbiorniki. Dodatkowo zostało 250zł w kieszeni ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.