Skocz do zawartości

Plątanie się żyłki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam takie pytanie odnośnie plątanie się żyłki. Mam 2 kręcioły Shimano br 6000 i podczas wywózki pontonem na wolnym biegu żyłka trochę się plącze. Czy lepiej jest wywozić z otwartym kabłąkiem?? Czy na wolnym biegu. Czy może to być wina żyłki. Poza tym dowiedziałem się o fajnym patencie. Może niektórzy już go znają. Mianowicie gdy zwijamy już zestaw do domu można żyłkę zwijać trzymając ją zużytą torebeczką od herbaty. Podobno znakomicie czyści żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na zasiadce wywoziłem z otwartym kabłąkiem i kolega trzymał moją wędke na brzegu lekko blokując palcem żyłkę. Żyłka obkręciła na szczytówce. Efektem tego było wbicie się włosa ( Haka) w ręke. Aż ponton stanoł dęba:). Hak nr1 z zadziorem. Nie łatwo go było wyciągnąć. Ale człowiek się uczy na błędach :D. Dobrze że mi łapy nie urwało :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wywoziłbym na otwartym kabłąku, ale jak wróci Rapala z zasiadki karpiowej to myślę, że on rozwieje wszelkie wątpliwości w tej sprawie...

:D:D:D

@rapala,właśnie wrócił do domu...ale tylko uzupełnić zapasy płynne i troszkę spożywcze:D

Z żyłką jest tak jak większość pisze;) jeżeli wywózka to tylko z otwartym kabłąkiem kołowrotka,nigdy z wolnego biegu bo inaczej 2-3 kursy i żyłka do wyrzucenia nie mówiąc już o możliwości zajechania hamulca wolnego biegu.

@Dominik18king,przyczyn skręcania się żyłki może być wiele,począwszy od źle chodzącej rolki prowadzącej w kabłąku,poprzez wywożenie z wolnego biegu a skończywszy na twardej żyłce.Sam hol kilku czy kilkunasto kilogramowej ryby jest też tego przyczyną.Najlepiej sprawdź rolkę w kabłąku a jak nie to wymień żyłkę na bardziej miękką.Przed wywożeniem ,zamocz szpulę kołowrotka w wodzie,żyłka wpije jej trochę i będzie bardziej elastyczna;).Ściągając zestaw nie kręć jednostajnie,rób to w ten sposób jakbyś holował rybę.Zastosuj o ile to możliwe ciężarki centryczne.To chyba tyle z mojej strony:D.Ale stawiam na za twardą żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.