Skocz do zawartości

Co sądzicie o takich kulkach?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć za parę dni wybieram się nad staw. Jest tam dużo karpia ale jeszcze więcej płoci i karasia. Wiec chciałbym tam połowić na kulki. Tyle, że karpie tam nie znają kulek a znają kukurydzę. Więc wpadłem na pomysł zrobienia kulek z mąki kukurydzianej, jaj i dipu/boostera o smaku kukurydzianym. Czy takie coś się sprawdzi na stawie gdzie ryby nie znają kulek proteinowych? Oczywiście będę nęcić krótkotrwale z pva prawdopodobnie ale nie mam czasu przyzwyczajać karpie i amury do zwyczajnych kulek.

Ps. wiem że skład mizerny, małowartościowy dla ryb ale chodzi mi oto aby ryby poznały, że te kulki to papu :) co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po co tak kombinujesz?Czy nie prościej było by iść do sklepu i kupić jakieś sprawdzone kulki?Nie mam tu na myśli tych z najwyższej półki ale jakieś dobrej jakości za rozsądną cenę.Znacznie szybciej przyzwyczaisz karpie (choć samemu chce mi się trochę śmiać z takiego sformułowania) do kulek,które w swoim składzie mają to co im jest potrzebne niż wrzucać do wody "kukurydzę" tylko w innym kształcie i postaci.Karpie należą do ryb ciekawskich i jeżeli nawet nigdy nie miały do czynienia z kulkami proteinowymi to jeśli stwierdzą że "papu" jest dobre to na pewno brań się doczekasz.Kilkanaście kulek na zestaw + pellet,konopie w PVA na zestaw powinno w zupełności wystarczyć,tym bardziej że jak piszesz jest to staw a nie jakiś większy zbiornik.W postach często piszesz że nie masz czasu a łowienie karpi to przede wszystkim CZAS ,CIERPLIWOŚĆ i masę godzin spędzonych nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy że to shit:D

Na Lipiu spotkałem się z pewnym Panem, który stosuje właśnie takie kulki, tylko wzmacniane jakimś olejkiem rumowym. Co prawda jakieś tam efekty miał, jeśli efektem można w ogóle nazwać karpiki rozmiaru krocząt. Nie mniej jednak nie pchał bym się w takie coś :) Za 1kg kulasków w miarę dobrej jakości firmy Tandem Baits zapłacisz ok. 25zł więc czy to Ci się w ogóle opłaca?

Nikt nie powiedział że karpie muszą brać na dobre kulki, czasem okaz może się z ciekawości skusić na coś "innego" ale to raczej przypadek :) Nie mniej jednak połamania!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć za parę dni wybieram się nad staw. Jest tam dużo karpia ale jeszcze więcej płoci i karasia. Wiec chciałbym tam połowić na kulki. Tyle, że karpie tam nie znają kulek a znają kukurydzę. Więc wpadłem na pomysł zrobienia kulek z mąki kukurydzianej, jaj i dipu/boostera o smaku kukurydzianym. Czy takie coś się sprawdzi na stawie gdzie ryby nie znają kulek proteinowych? Oczywiście będę nęcić krótkotrwale z pva prawdopodobnie ale nie mam czasu przyzwyczajać karpie i amury do zwyczajnych kulek.

Ps. wiem że skład mizerny, małowartościowy dla ryb ale chodzi mi oto aby ryby poznały, że te kulki to papu :) co o tym sądzicie???

może bym dodał jeszcze jakieś ziarna mielone, białka i osłodził je???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że lubisz utrudniać sobie życie:D.Wpisujesz w google "przepis na kulki proteinowe" i masz już z czego wybierać;) Np.

http://www.splawik.com/index.php?showtopic=3125

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,najlepsze-przepisy-na-kulki-proteinowe,6359

...a moży by tak jeszcze Bioamino,Robin Red,Ptx,Nectarblend... ? i w końcu dojdziesz do tego że potrzebujesz całego przepisu na konkretny mix:D.Jeżeli już koniecznie chcesz mieć kulasy własnej produkcji to kup gotowy mix i po krzyku a szanse że karpie zagustują w tych kulkach na pewno zdecydowanie wzrosną.Z komponowanie dobrego ,własnego mixu wcale nie jest rzeczą prostą i zbyt wiele błędów można popełnić,dawkując określone składniki.Ja, wybierając się na karpie zawsze robię kulki pod określoną wodę,nie znając gdzie chcesz wędkować to jest taka mała zgadywanka.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.