Skocz do zawartości

Wyrobisko pożwirowe w Nowej Wsi


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się jeszcze jedno "łowisko" a mianowicie małe wyrobisko po żwirowe (ok.0,5ha) w Nowej Wsi.Nie bardzo wiem do jakich wód to zaliczyć ale powiedzmy że jest to "ziemia niczyja",należy prawdopodobnie do gminy albo do lokalnej oczyszczalni ścieków do budowy której właśnie z tamtąd został pobierany piasek.Nie byłem tam od kilku lat ale pamiętam że można było tam połowić karasie,karpiki,płocie,szczupaki i okonie trafiały się tez liny.Zresztą kilka lat temu sami z kolegą wpuściliśmy tam trochę trochę ryb,pozyskanych od znajomego po likwidacji stawu.Czy coś tam jeszcze ryb zostało, to nie wiem. Dla tych którzy chcą wędkować a nie mają karty mogą tam popróbować;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stawik w nowej wsi odwiedzilem kilkanascie razy . Jest w nim troche bilej ryby typu ploc krap czasem karp i karas . Nie wiem jak w tej chwili bo nie lapie juz na splawik od 2 lat . w tym roku bylem kilka razy ze spininigiem i podstawowym drapieznikiem w duzej ilosci jest okon do 20 cm . Sa tez choc podejrzewam w niewielkiej ilosci okonie znacznie wieksze . W marcu poszedlem na spacer w tamte okolice i znalazlem przy brzegu martwego okonia na okolo 35 cm . Nastepnego dnia wybralem sie ze spiningiem i zalapalem kilka okoni kolo 20 cm i jednego ktory do dzisiaj jest moim rekordem 37 cm . Oprócz okoni sa tez w tym zbiorniku szczupaki jednak te na ktore ja trafilem byly bardzo male od 25-40 cm . Nigdy nie trafilem wymiarowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

@Gochu to lepszej wody już nie masz w okolicy:D no chyba że jedziesz tam w celu pozyskania karasi.Dawno tam nie byłem i nie chcę wprowadzać w błąd ale jeżeli chcesz tam dojechać musisz w Nowej Wsi (Zaczerskiej) odbić koło sklepu w kierunku pastwisk i ...a najlepiej zaznaczę na mapce.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

tylko jedź od strony lotniska bo od Zaczernia nie wiem czy przejedziesz z powodu budowy A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ale stawek pozostanie już tylko w naszych wspomnieniach:(.Nie wiem kto i po co (pewnie względy bezpieczeństwa) kazał go zasypać a co w tym wszystkim najbardziej wku...jące to fakt że zostaje zasypywany razem ze znajdującymi się tam rybami:mad:.I nie ma znaczenia czy były tam duże czy małe ale jednak były i to dość sporo.Rozmawiałem z pewnym człowiekiem,który tam regularnie wędkował.Karpie pod 3kg. i większe,trafiały się również szczupaki ponad kilowe oraz grubsze okonie.No i oczywiście pływało tam mnóstwo karasi.Występowała tam również małże i to dość pokaźnych rozmiarów.Największą jaką udało mi się znaleźć miała ok. 25 cm.W piątek był tam kolega i niestety ciężarówki z ziemią ,z pobliskiej autostrady ,ostro kursowały tak że około środy będzie "pozamiatane":mad:.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wody i jej mieszkańców, jednak według zapisów RAPRyb nie wolno przenosić ryb z jednego do drugiego zbiornika bez nadzoru ichtiologa. Ja myśle, że to powinno odbywac się po konsultacji z ZG PZW lub przynajmniej z okręgowym zarządem PZW. Chociaż i tak, jak znam życie to nic by ich nie interesował taki zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze wiemy że PZW ma daleko w du... ryby, oni się tylko martwią o podnoszenie składek, coroczne kombinowanie z papierami i o to żeby PSR sypało mandatami w porządnych wędkarzy za brak zapisu w rejestrze, bo to prosta kasa a jak by złapali kłusownika z prawdziwego zdarzenia to by tylko zachodu z nim dużo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.