Skocz do zawartości

Stawy za Strugiem


resovia

Rekomendowane odpowiedzi

Te stawy jeśli o tych samych mówimy są stawami prywatnymi po powodziach z tamtego roku z rybą kiepsko duża presja wędkarska przez ostatnie lata.... ciężko nawet o w miarę fajnego lina 4 lata temu łowiłem tam non stop przez jakieś dwa lata było mnóstwo ryby lin 3.50kg największy, leszcze po 50cm, wzdręgi giganty teren, zalewowy więc i klenie i jazie się łowiło. Prądo bicie było po czym dużo ryby niestety padło i ogromna presja wędkarska oczywiście wszystko w siatę..... Stawy zarośnięte i ciężko dostępne z brzegu to już praktycznie sadzawki.... Od 2 lat nie złowiłem ani nie słyszałem żeby coś w miarę godnego ktoś tam złowił. Znajomi podobnie jak ja mają wiele wspomnień z tymi bajorami i często je odwiedzają przeważnie kończy się na niewielkich płociach i okoniach dopiero co przekształconych z ikry....

Wydaję mi się że jeśli jeszcze coś większego tam pływało to popłynęło razem z wysoką wodą w ubiegłym roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dodać, że mimo tego iż te stawy są prywatne to wędkować na nich można bez opłaty.

Ponieważ nie są zarybiane i nigdy nie były.

Przez jakiś czas był z nich wydobywany piasek i żwir kiedy zasoby się skończyły prace przerwano i od tego czasu stawy zarastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
stawy za strugiem nawet nie wiem jak je opisac wiem tyle ze kilak lat temu bylo to niezle łowisko jesli chodzi o lina a dzis chcialem sie dowiedziec co tam mozna zlowic ,czy ktos tam łowi i czy te stawy naleza do pzw?

mozecie powiedziec w kotry miejscu są te stawy o ktorych mowa powyzej jestem z bliskich okolic tyczyna ale nie kojaze niczego innego niz stawy w budziwoju za parkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Byłem tam dzisiaj w poszukiwaniu ciekawego tła pod zdjęcia wędek pstryknąłem kilka fotek. Przy okazji wróciły dawne wspomnienia linów, karasi, wzdręgi, okoni i szczupaczków choć trafiały się tam też wielkie okazy osobiście miałem takiego już praktycznie na brzegu ale z braku możliwości innego podebrania chwyt za stalkę skończył się mocnym szarpnięciem kotwica wypadła a ja zostałem z krwawiącą rozciętą dłonią.Szczupaczek miał tak pomiędzy 90, a 100 cm wyśledziłem go dzień wcześniej na najgłębszym stawie jak się wygrzewał w słońcu w tym dniu nie reagował na żadne przynęty.Dzień później wiedząc gdzie jest biczowałem wodę kilka godzin od mniej więcej 16:00 uderzył w dziesięciocentymetrowego woblera (imitacja szczupaka) pod sam wieczór, a skończyło się jak skończyło.Prawdopodobnie był to mój największy zębaty jakiego miałem na kiju. Klimaty tamtych dni pozostały do dzisiaj.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos szczupaka to widziałem zdjęcie po jednej z długich zim (2010-2011) około 100cm, niestety zdechłego. Zrobił je kolega Picker podczas wiosennego spaceru-zwiadu ze swoją (wówczas) dziewczyną. Przyczyną jego zejścia była przyducha, myślę kolego Zdzisławie, że jest tam jeszcze kilka takich osobników tylko jak się do nich dobrać? Może muchówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.