Skocz do zawartości

Dobre rękawice do spinningu


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojej strony mogę polecić Ci rękawice BEHR.Wykonane z neoprenu,ciepłe i wygodne z odpinanymi końcówkami ,które za pomocą rzepów można w praktyczny sposób przymocować w górnej części palca.Mają również wstawki z materiału antypoślizgowego.Używam ich od jakiś pięciu lat głównie na lodzie ale i do spiningu choć gdy jest nawet dość zimno to daję radę bez rękawic jakieś takie przyzwyczajenie;).Też chyba tego roku muszę zakupić nowe bo obecne są już trochę sfatygowane:D.Na koniec mała rada abyś przed zakupem przymierzył rękawice.Każda firma ma "swoją" rozmiarówkę i niekiedy różnica w tym samym rozmiarze jest dość duża.Muszą być w sam raz czyli nie za duże i nie za małe ponieważ nie będą spełniać do końca swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymają chociaż do końca sezonu?
:eek:

Używam ich z pięć lat:D,fakt że rzepy od ciągłego odpinania palców nie są już jak nowe ale jeszcze dają radę i nie zauważyłem aby gdzieś były podarte na szwach.Wiadomo że neopren nie należy do mocnych materiałów i trochę na nie trzeba uważać.Pamiętam jak po zakończonym którymś sezonie,zapomniałem o nich i zostawiłem w skrzynce nie wyprane.Widok jaki zastałem po kilku miesiącach był śmieszny ponieważ całe pokryte były ...pleśnią:D.Wyprałem w jakimś mocnym płynie i nadal mi służą:D.Jak dla mnie są wystarczająco ciepłe,mogą być "zimne" jeżeli kupisz za małe.Jeżeli nie chodzisz po lodzie to myślę że do spiningowania na pewno wystarczą a wizyta i przymiarka w sklepie i tak Cię nie ominie;).Tak jak pisałem też prawdopodobnie kupię sobie w tym roku nowe i tak w oko wpadły mi TAKIE ale bez przymiarki się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaopatrzyłem się całkiem przypadkiem w zwykłe rękawiczki polarowe - chyba za 10 zł - są dopasowane i ciepłe, obciąłem końcówki na kciuka, palca wskazującego i środkowego. Problem pojawia się gdy kotwiczka się wczepi to trzeba się ciut pomęczyć". W tym roku będę chciał nabyć coś z Rapali ale trzeba trafić w sklepie i przymierzyć albo zaryzykować zakup w sklepie int.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną cechą funkcjonalnych rekawiczek do spiningu jest posiadanie przez nie "zapinanie" na rzep w nadgarstku. Lepiej trzymają się na dłoniach i podczas wykonywanie rzutów nie odkrywają nadgarstka co podczas niskich temperatur jest bardzo ważne. Kiedyś miałem taki z gumkami i po drugim wypadzie nad zimowy San oddałem je gratis koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie spinningowania kazde rękawiczki będą przeszkadzać. Trzeba wybrać takie które będą nam sprawiać najmniej kłopotów i choć trochę ogrzeją dłonie. Ja osobiście używam rowerowych zapinanych na nadgarstku na rzep. Pierwsza zaleta- zawsze są w samochodzie, bo używam je do jazdy w zimie-rewelacja. Druga zaleta wszystkie palce są wolne. Może nie są za ciepłe ale dają radę. W zimie dużo ganiam za pstrągami i dla mnie się sprawdziły.

Jeszcze jedna rewelacyjna zaleta- fantastycznie trzymają kij, żadnego poślizgu.

Edytowane przez Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka różnych modeli rękawic, ale albo zgubiłem, albo mi nie pasowały. Obecnie mam takie i są dla mnie jak najbardziej oki.

http://allegro.pl/polar-neopren-rekawiczki-cormoran-astro-thermo-l-i1848958151.html

Szybko można odsłonić paltony i np. zawiązać agrafkę. Ciepłe, wygodne i nie drogie. Przy spinie palce jednej ręki muszą być odsłonięte, ale nawet w mroźne dni to mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka wersja rękawiczek z neoprenu wzmacniane nitką ,nylon z siatki nie pomaga stracić przyczepności nawet w bardzo wilgotną pogodę.Końcówki kciuk i palec wskazujący pozostają otwarte co pozwala na bardziej subtelne manipulacje bez zdejmowania rękawic wiązanie węzłów,zakładanie przynęty itp. Używam tych rękawiczek łowiąc w jesieni na spina lub w zimie z lodu dzięki temu, że nie są grube można ubierać na nie dużo grubsze jak jest naprawdę zimno, na jesienne chłody (nawet około -) starczą. Man je kilka lat są naprawdę ok.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Lekka wersja rękawiczek z neoprenu wzmacniane nitką ,nylon z siatki nie pomaga stracić przyczepności nawet w bardzo wilgotną pogodę.Końcówki kciuk i palec wskazujący pozostają otwarte co pozwala na bardziej subtelne manipulacje bez zdejmowania rękawic wiązanie węzłów,zakładanie przynęty itp. Używam tych rękawiczek łowiąc w jesieni na spina lub w zimie z lodu dzięki temu, że nie są grube można ubierać na nie dużo grubsze jak jest naprawdę zimno, na jesienne chłody (nawet około -) starczą. Man je kilka lat są naprawdę ok.

A możesz napisać co to jest za firma i model rękawic? Ewentualnie gdzie można je kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Przeniosłem posty do wątku dot rękawiczek spinningowych.

 

Zakupiłem na aliexpress rękawiczki sygnowane logo Abu Garcia, koszt 32zł u nas za takie same wołają conajmniej 2x tyle, tak więc sie opłacało ;) Szybka przesyłka do paczkomatu. Kupiłem L ale lepsze były by dla mnie XL, rozmiarówka trochę mała ale nie ma tragedii. 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W neoprenach ręce mi się pocą i za chwile jest mi zimno ostatnio zamiast neoprenowych kupiłem cienkie polarowe rękawiczki  i jest mi cieplej jeśli się wbije kotwica to lipa nie łatwo wyciągnąć ale po prostu trzeba tak łowić aby nie dotykać przynęty zwłaszcza w nocy jak się coś popląta  lepiej ściągnąć rękawiczki  i po wszystkim znowu ubrać.

Edytowane przez Andrzejm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.