Skocz do zawartości

Przygotowania do sezonu


ryba7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dużymi krokami zbliża się do Nas zima:) Wczoraj postanowiłem przejrzeć cały sprzęt od przynęt po wędki.

Wędki umyłem dokładnie mokrą szmatka z odrobiną "Ludwika" po czym obejrzałem wszystkie elementy, czy nie ma gdzieś pęknięć, uszkodzeń i odpryśnięć lakieru. Na szczęście nie znalazłem nic takiego. Nie zapomnijmy o przelotkach a w szczególności o szczytowej czy nie ma na niej pęknięć, nacięć zrobionych przez żyłkę lub plecionkę.

Kołowrotki wyczyściłem i oddałem do nasmarowania, pościągałem żyłki które już były trochę sfatygowane ale nowe nawinę dopiero przed pierwszym wiosennym wyjściem na ryby.

A teraz najprzyjemniejsza cześć a mianowicie plany i zakupy na nowy sezon:)

Jak narazie nabyłem wędkę Dragona HM 80 Silver Demon i kręcioł Zaubera 2000.

Zakupiłem również kilka woblerów i smużaków, głownie Storki, Dorado i killery Pana Leszka:beer: Do pudełka trafiły również smużaki A. Lipińskiego i kilka innych chrząszczów mniej znanych wykonawców.

Nie myślcie że nie będę wędkował do wiosny, wręcz przeciwnie:) Moim celem tej zimy są okonie i dla nich specjalnie nabyłem całe pudełko paproszów w przeróżnych kolorach (według mnie najbardziej łowne:cool:) a od lutego mam zamiar zacząć swoja przygodę z pstrągami.

W planach mam jeszcze kupić jakiś kołowrotek pod kij Dragona ale poczekam na grudzień i zrobie sobie prezent pod choinkę:) Na koniec kupię świeżutkie żyłeczki.

W przyszłym roku myślę o wykupieniu licencji na San, w okolicach Dubiecka mam działkę z małym domkiem:D

Z utęsknieniem myślę już o wiośnie ale myślę że i zima miło Nas zaskoczy.

A jak u Was wyglądają przygotowania do sezonu?:beer:

PS. Jutro jak znajdę chwilkę to powrzucam fotki przynęt.

PS2. Nie zapomnijcie opłacić kart:p

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego widzę że wczorajszy dzień spędziliśmy tak samo kolego @ryba7:beer:. Ja też zajmowałem się wędkami. Dorobiłem sobie 20 przyponów spinningowych. 10 z fluocarbonu i 10 z wolframu w otulinie. Kręciołki sam smaruje. W planach zakupowych mam 2 transmitery, 1 centralkę, 4 podpórki, i wobki na przyszły sezon. Ja jeszcze sezonu nie zakończyłem gdyż w ten weekend wybierak się na Wisłokę i na Stare Wiślisko na spinna .Mam nadzieje :)że coś tam się złapie bo ostatnio straszna bieda:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez jaj:D.Listopad i grudzień to według mnie jedne z najlepszych miesięcy na spotkanie z naprawdę przyzwoitym drapieżnikiem!Ja "tyram" dokąd się da!Pod koniec miesiąca zapowiadają ocieplenie:D.Do póki dam radę przebić się przez lód pontonem nie odpuszczam a później czas zacząć sezon podlodowy.Jeszcze trzeba będzie przygotować sobie kilka miejscówek okoniowych na Wilczej ,zaznaczyć ich na GPS-ie i można spokojnie czekać pierwszego lodu.Właśnie pozyskałem kawałek blachy chromoniklowej na blaszki podlodowe.Szlifierka w łapę i do przodu!Sezon wędkarski nigdy się nie kończy!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo pdejście jak @rapala, czyli macham do końca grudnia, głównie sandał i szczupły, okazjonalnie okoń:cool: Łowiska to głownie Wilcza jeżeli chodzi o sandała, a szczupły takie tam małe zbiorniczki mało odwiedzane. @rapala może zorganizowałoby się sandaczowy wypad np. na Nielisz. Poznałem ostatnio osobiście na zawodach kolegę z forum @koyot i mówił, że troche ich tam pływa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przeprosiłem się z moimi wędkami na drapieżniki i posiedziałem 2 godzinki nad wodą. Efektów żadnych, ale coś czuję, że dopiero czas drapieżnika się zacznie jak zmieni się pogoda na bardziej jesienną niż zimową... Na wieszak odwiesiłem natomiast sprzęt feederowy, na który spojrzę dopiero około marca 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma nadzieję jeszcze powalczyć do końca roku. Trochę bieda z czasem na rybki ale wciąż myślę o pobiciu marnego rekordu sandacza, którego wciąż mało mam na rozkładzie. W niedziele jak dobrze pójdzie razem z Lobosem powalczymy nad jakaś wodą. Mimo to już poważnie zaczynam myśleć o sezonie pstrągowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Sezon spinningowy jeszcze nie zakończyłem ale zrobiłem sobie już zapas na przyszły rok. Około 20 przyponów z Fluocarbonu i 20 z wolframu oraz małe etui na przypony. Jest trochę zabawy z Fluocarbonem gdyż trzeba wybrać dobry węzeł jako że jest on strasznie sztywny.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, nie masz złych doświadczeń z tymi agrafkami? Nie miałeś przypadków z rozpinaniem się lub wyginaniem tej blaszki, która wszystko trzyma? Ja zrezygnowałem z nic po po pierwszym szczupaku 60+, który wlazł mi w trzciny i tak się zaplątał, że łeb wystawał ponad wodę i nic nie dało się zrobić. Szkoda było żeby się męczył i zdechł jak na uwieszony na szubienicy. Wlazłem po niego do wody aż po pachy pomimo tego że był to początek listopada. Kiedy dotarłem do zestawu okazało się, że mojej niedoszłej zdobyczy już nie ma na końcu zestawu. Zawiodła agrafka, która się rozpięła. Ten jeden raz wystarczył mi, żeby dać sobie spokój z takimi agrafkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, nie masz złych doświadczeń z tymi agrafkami?
No właśnie. Szczerze to jak robiłem sobię te przypony to robiłem z innych agrawek ale że zostało mi 2 takie to zrobiłem z nimi. Widać z resztą że jest używana i żle zagnieciona. Właśnie tak sobie później myślałem że złą wziełem do zdjęcia. Jednak że nie miałem z nimi nigdy problemu. Dają rade z wyciąganiem zestawu za pomocą odczepiacza. Jednak ja używam innych . Wydaje mi sie że twój przypadek był spowodowany złym zabezpieczeniem tego uszka. Cos jak na moim zdjęciu. Bo 60 cm szczupak raczej nie da rady odpiąć agrafki no chyba że miałeś jakieś maluteńkie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.