Jump to content

Daiwa Black Widow Carp 360 3lbs


Recommended Posts

Do rzutu nadaje się każda wędka nawet najtańszy teleskop, pytanie tylko na jaką odległość?:D Wracając do tematu te Daiwy to naprawdę dobry wybór, nienaganne wykonanie, cienki blank dobre przelotki stawiają ten kij według mnie na pierwszym miejscu w tym przedziale cenowym:):). Kilku moich znajomych łowi na te wędki sam parę karpików przy ich pomocy wyholowałem, bardzo uniwersalne kije doskonale nadają się do łowienia na methodę i pva, hol ryb bardzo przyjemny akcja blanku bardziej paraboliczna wybaczają błędy początkującym wędkarzą, w rzeczywistości znacznie lepiej prezentują się niż na zdjęciach katalogowych:) Jako ciekawostkę powiem ci , że po kilku:beer:sprawdzaliśmy czy wytrzyma rzuty rakietą, wytrzymała:eek:

Link to comment
Share on other sites

Witam. Jestem właścicielem tych kijaszków, dokładnie takich jak napisałeś :) I zgadzam się w 100% z opinią kolegi wyżej. Kije powiedziałbym miększe od większości wędzisk 3lbs. Akcja zdecydowanie paraboliczna, wykonanie bardzo dobre, na prawdę. Widziałem kilka wędzisz droższych od tej Daiwy i jakością wykonania ustępowały temu modelowi. Minusem jest krótki dolnik, do którego trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Co do rakiety, tez próbowałem ale za miękka lekko :)

Link to comment
Share on other sites

Mam takie kijaszki w zapasie i czasem używałam ich.Paraboliczna akcja jak potwierdzili koledzy wyżej na początek będzie jak znalazł,podczas holu na pewno poczujesz emocje.Nie biłem rekordów jeżeli chodzi o odległość rzutu,ale taki zestawikiem powiedzmy 80 gr można śmiało cisnąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sorry że odświeżam trochę temat, ale może ktoś jeszcze myśli nad zakupem Daiwy BW

Otrzymałem dziś przesyłkę z nowym modelem DAIWA BLACK WIDOW na sezon 2012. Wędka na pierwszy rzut oka ma całkiem inne wykończenie blanka, przelotki bez zmian jak i uchwyt kołowrotka. Nowe wędzisko otrzymało dodatkowo piankę przed uchwytem. Producent zapewnia ze nowa daiwa bazuje na blankach poprzedniczek, choć starszy model 3,0lbs był miękki to nowa daiwa jest delikatnie jeszcze miększa od poprzedniczki. Poprzednia DAIWA była w całości lakierowana, nowa natomiast jest matowa. Poniżej wrzucam zdjęcia tych szczegółów.

Wyżej nowa daiwa, niżej stara:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Panowie, nie chcę zaczynać nowego tematu i śmiecić forum, więc piszę tu... Wreszcie nadszedł czas wymiany wędzisk. I tu stawiam pytanie: Który z tych dwóch modeli wydaje się być najlepszy i prosił bym Was o opinie tych wędzisk jeśli ktoś je wcześniej miał w ręku ew. dalej ma i na nie łowi (chodzi głównie jaką mają pracę i czy mogą posłużyć przez parę sezonów).

- Daiwa Carp Widow 3,60 m 3lbs 2-częściowe

- Prologic C1 3,60 m 3lbs 2-częściowe

Link to comment
Share on other sites

Trochę dziwne pytanie zadałeś, bo ciężko znaleźć osobę która posiada i łowi na obydwa kije bo tylko wtedy porównanie było by miarodajne. W innym przypadku każdy będzie polecał to co ma, jeśli nie będzie to kompletny bubel:) Padło kilka dobrych słów o tych Daiwach, powiem szczerze, że jakbym miał znów kupować kije wybrałbym Daiwy ;) Sam kupiłem te kijaszki bez oglądania, tylko z tego co wyczytałem z sieci i nie żałuję. Akcja? Jak dla mnie parabolik, choć są i ludzie którzy piszą że szczytowa. Dla mnie bardzo miękki kijaszek, fajnie czuć na nim rybkę. Każdy odjazd daje frajdę. No chyba że chcesz osiągnąć akcję paraboliczną przy 5 kilogramach :D Jeśli aż tak bardzo chcesz porównać te kije, to poszukaj sklep gdzie mają je na stanie i pomachaj na sucho, pooglądaj wykonanie i wtedy sobie wybierzesz odpowiadający Ci kijek. No chyba że mamy na forum milionera co zmienia kijki co sezon, to będzie mógł się wypowiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

No wiem, że z porównaniem może być trudno :), ale Wiesz jak chcesz coś kupić to dobrze by było, żeby to "coś" trochę wytrzymało. :) O Daiwach wiele słyszałem (oczywiście dobrego), ale zainteresowały mnie też te ProLogici.

Chciałbym się dowiedzieć właśnie trochę o nich.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy