Skocz do zawartości

Czyszczenie i konserwacja wędek


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najlepiej domowym sposobem wyczyścić i zakonserwować wędki na zimę? Ja stosuję mikrofibrę + ciepłą wodę z detergentem. W sieci piszą coś o teflonie, którego niestety nie posiadam. Chętnie się dowiem czegoś więcej na temat czyszczenia i konserwacji wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blank, przelotki i uchwyt czyścimy lekko ciepłą wodą z "EWENTUALNIE" odrobiną LUDWICZKA do tego delikatna bawełniana szmatka. Takim "roztworkiem" usuwamy wszelkie brudy następnie samą wodą bez jakichkolwiek dodatków przemywamy na zero usuwając "chemię". Delikatne zarysowania możemy usunąć pastą do polerowania lakieru samochodowego (BARDZO DELIKATNĄ) czynność tę należy wykonać bardzo ostrożnie aby nie usunąć zbyt grubej warstwy lakieru. Rękojeść korkową możemy wyczyścić ACETONEM ubytki zaszpachlować, wypolerować i pokryć preparatem do konserwacji rękojeści korkowych. Rękojeść z pianki EVA tylko ciepłą wodą bez dodatków. Na koniec blank przecieramy niewielką odrobiną oleju lnianego tłoczonego na zimno z pierwszego tłoczenia, po kilkunastu minutach wycieramy blank na zero czystą delikatną ściereczką. SUPER EFEKT MUROWANY.:rolleyes: Jeśli po każdym wędkowaniu przeczyścimy wędkę to "KONSERWACJA" na zimę będzie tylko symboliczna.

Edytowane przez ZDZISŁAW CZEKAŁA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę jedynie to, aby nie zapominać o złączach wędek nasadowych;).Obojętnie czy jest to tradycyjne złącze czy typu spigot ,po prostu traktuję go niewielką ilością wosku,pocierając zwykłą świeczką.Zapobiega to szybkiemu ścieraniu się węgla a także "zakleszczaniu" się złącza.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odp. Z ciekawości spytam, czy gdzieś na terenie Rzeszowa można kupić preparat Cork Seal U-40 i szpachlę do korka ? W sieci w kilku sklepach jest dostępny U-40, jednak kupując jedna sztukę nie za bardzo się opłaca ze względu na "koszty" wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecydowanie nigdzie. Opakowanie Cork Seal starczy na kilkadziesiąt wędek co szpachli to używam własnej dużo mocniejszej i trwalszej. Jeśli masz tylko drobne naprawki to mogę Ci to zrobić, jeśli wola, koszt około 15,- zł. Będziesz w Rzeszowie to podrzuć rano, a za trzy godzinki gotowe do odbioru tylko wcześniej daj znać, albo odbiór przy następnej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KRS - jeśli chcesz to mam oba preparaty szpachlę wood filler i impregnat cork seal. Używałem tego na wiosnę i przymierzam się do kolejnej naprawy ale się nie mogę zebrać. Wychodzi bardzo ładnie. Jeśli chcesz to mogę Ci pożyczyć bo nie sądzę żebym kiedykolwiek wykorzystał całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.