Skocz do zawartości

Wklejanka na klenia


bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłym sezonie mam zamiar zabrać się za klenie od wiosny. I mam pytanie dot. wędki. Mianowicie czy wklejanka 3-18 sprawdzi się na klenie? Czytałem sporo opinii, ma tak samo tylu przeciwników jak i zwolenników. Nie chodzi mi o super miękkie końcówki, raczej o twardsze, mimo wszystko wielu ludzi pisze, że wyciągnięcie 40 klenia ze środku nurtu jest dość ciężkie, natomiast zwolennicy piszą o całkowitym i dokładnym wyczuwaniu brania a przeciwnicy znowu o tym jak ciężko z daleka i w nurcie zaciąć.

Proszę o opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanka nie nadaję się do łowienia kleni,próbowałem specjalnie.Wyobraź sobie poprowadzić woblerka w nurcie wklejanką ,szczytówka będzie się za mocno wyginała i nie będziesz miał komfortu zacięcia.Kij jak dla mnie musi być średnio-szybki o średnim pół parabolicznym ugięciu albo głębszym żeby mógł amortyzować zrywy kleni zapiętych za przysłowiową skórkę ,kiedyś byłem zdania że kij musi być bardzo szybki ale po łowieniu x-fastem zrezygnowałem gdyż było za małe ugięcie i spóźniałem z zacięciem .Kij z troszkę wolniejszą akcją lepiej będzie CI podawał małe przynęty i bardziej komfortowo będzie się łowiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka wklejanka, bo wklejka wklejce nierówna, łowiłem klenie wklejką kongera do 12g pożyczoną od kolegi @Aspus'a(nie pamiętam modelu) i spoko, dawała radę, teraz kupiłem sobie tango 275 i będę używał go również do małych wobów i obrotówek, próbowałem go już na wisłoku i całkiem przyjemnie się łowi-niestety na razie tylko okonki siadały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wklejkę do 12g i nawet złowiłem nią kilka kleni, ale to nie jest to. Przede wszystkim średnica wewnętrzna przelotek jest stanowczo za mała. Np. małe przynęty nie chcą w ogóle latać, to tylko moje skromne zdanie. Nie próbowałem natomiast na tęższe. Pewne jest jedno, że są tak jak mówisz zwolennicy tego typu wędzisk pod klenia.

Dla mnie wklejka z małym cw to jest wędka do łowienia okoni na paprochy i mały boczny trok.

Być może, że ta 3-18 będzie odpowiednia, a sprawdzi się dopiero w praniu tzn. łowieniu kleni.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaką wklejanką łowiłeś? 3-18 jest dość sztywne, przechodzi z akcji szczytowej w paraboliczną dość szybko i wydaje mi się że ma twardą końcówkę jak na wklejankę. Podam info, że chodzi o Kongera Tiger Cross Max 3-18

Edytowane przez bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.