Skocz do zawartości

Zalew w Głuchowie


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Z względów że dzisiaj nic nie połowiłem to chociaż chciałem sprawdzić jak wyglądają prace na zbiorniku w Głuchowie. Prace trwają z tego co widać pełna parą. Na brzegach posadzona już trawa przygotowane kołki oraz gałązki powiązane w celu zabezpieczenia brzegów. Koparka wyrównuje obszar zalewowy. Spotkany pan, który siał trawę, mówił że na wiosnę zbiornik będzie skończony, w zimie mają go zalewać. Fotki dodam jak internet się odmuli :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do administracji jeśli jest możliwość proszę o połączenie tego postu i postu powyżej. jako jedna całość. Powstały dwa ponieważ miałem problem z internetem. Poniżej zdjęcia z Głuchowa.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z informacji od dziadków u których można opłacić składki w sklepie " U Marcina" w Łańcucie,

w tym roku nie bedzie można łowić na zbiorniku w Głuchowie. Ale w rejestrze figuruje.

Więc tak do końca nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

wczoraj byłem zobaczyć czy są jakieśkolwiek postępy w Głuchowie ("Korczak"), i zbiornik wygląda na gotowy ale niestety zapora jest nadal otwarta i zbiornik nie jest zalewany. Jedynym postępem jest umieszczona tabliczka informacyjna na zaporze w wymiarze ochronnym ryb, do jakiego koła należy zalew oraz zakazu kąpieli. Z rozmowy z okolicznymi mieszkańcami wynika że oprócz łowiska ma tu zostać udostępnione kąpielisko co mnie nie za bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, jestem uczniem I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie i zamierzam napisać pracę na Olimpiadę Geograficzną właśnie na temat tego głuchowskiego zbiornika wodnego. W związku z tym pojawia się pytanie: czy mielibyście jakieś informacje na temat tego zbiornika (każde - wszystko przyjmę, łącznie z tym co i jak można tam łowić), ewentualnie czy macie jakieś namiary na kogoś (konkretna osoba, urząd itp.) kto udzieliłby mi jakichkolwiek informacji o tym zalewie. Mam zamiar w najbliższym czasie kontaktować się z UG Łańcut oraz PZW Koło w Łańcucie.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje i pozdrawiam

Bartek Michna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tak 2 tygodnie temu, miało się napełnic jeszcze ponad 70cm wody, dużo na ten temat nie wiadomo, oprócz tego, że łowic będzie można od przyszłego sezonu. Najlepiej podejdz w łancucie do koła i sie zapytaj. Albo do urzędu, na przeciwko Twojej szkoły, do dzialu Ochrona Środowiska i Godpodarki ( mieści się w budynku D, tam gdzie jest dentysta ).

Z nieoficjalnych informacji dużo dobrych rzeczy raczej nie wynika. Zalew przed ''remontem'' dla miejscowych był obiektem do pływania, jednak ze względu na usytuowanie w polach, po nawożeniu pól, wszystko spływało do wody, nikt tego nie kontrolował. Ludzie znajdowali tam martwe zwierzęta, które po prostu jakieś dekle wrzucały do wody. Później było coś, ze ktoś sie utopił, więc chwile odstraszyło to kąpiących. Łowiłem tam jakieś 8 lat temu przez 2 sezony. Oprócz okoni, płoci czasem trafiały się szczupaki i karpie. Zapytaj miejscowych najlepiej. Informacje, które napisałem są nieoficjalne, słyszane od różnych osób, wersje byly różne. Może byc tak, że nikt Ci ich nie potwierdzi. Planuje sie tam przejechac w przyszłym tygodniu od dłuższego czasu, chętnie porównam obraz z ''dzieciństwa i teraz''.

Wiadomośc o topielcu - http://forum.lancut.org/Temat-30-06-2008-Mieszkaniec-Albigowej-utopi%C5%82-si%C4%99-w-Korczaku

Teraz wygląda to lepiej, zrobili plaże, łagodniejsze zejścia i powiększyli oraz pogłębili. Teraz jadąc na przeworsk zalew widac z E4. Nie poprawili tylko dojazdu z E4, dalej jest rozpierniczona droga. Na razie jest bezwzględny zakaz kąpieli, chociaż już widziałem młodych we wodzie jak było jeszcze słońce.

Info szukaj u miejscowych, w kole i urzędzie. Nie wiem czy to nie było w dzierżawie przez koło, więc moze dojdziesz do prywatnego.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aquarel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki "Aquarel", twoje informacje z pewnością okażą się pomocne. Również myślę, że najwięcej informacji uzyskam od miejscowych. Dodatkowo myślę, że coś znajdę w Podkarpackim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie (Inspektorat w Łańcucie - przeprowadził modernizację zbiornika)

Czekam na kolejne wasze wypowiedzi. Ciekawostki również mile widziane.

Pozdrawiam

Edytowane przez chickenek1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.