Skocz do zawartości

Zalew w Głuchowie


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Wpuścili niedawno 1,5t (lub mniej) karpia handlowego oraz rzekomo olbrzymiego suma oraz inne gatunki ryb.

No to faktycznie, sum się zaaklimatyzuje na dobre:D:D:D w końcu będzie miał 1,5 tony karpia do zjedzenia!!! Jak można tak zarybiać wodę, tylko u nas w patologicznym pod względem gospodarowania wodami kraju. Na zachodzie istnieją łowiska, które charakteryzują się tym, że jeden gatunek nie zagraża w znacznym stopniu drugiemu. I tak np: w wodzie, gdzie pływają płotki, możemy spodziewać się leszczy, ich hybryd (płocioleszcz), okoni, krąpi może szczupaka lub węgorza dla równowagi. W łowisku z karpiami będą to tylko karpie, amury karasie, liny. Owszem, zdarzają się łowiska z populacją suma i karpia, ale nigdy nie były to wody zarybiane obydwoma gatunkami na raz. Zazwyczaj były to stawy hodowlane, w których przyrost populacji karpia wymknął się z pod kontroli i trzeba było troszkę przerzedzić "prosiaczka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile te informacje są sprawdzone, pochodzą od kumpla z głuchowa. postaram sie dowiedzieć w najbliższych dniach coś więcej, ale zarybiali już.

w każdym razie kwestia czasu zanim przyjadą na sankach z agregatem i wybiorą połowę karpi, chyba, że jest lepiej niż przez ostatnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj rowerkiem bo pogoda jest całkiem całkiem. Pierwszy raz widziałem na żywo po remoncie i muszę powiedzieć, że jestem dość pozytywnie zaskoczony. Na razie woda jest bardzo czysta, tylko ciekawe jak długo. Śmieci już się zaczynają pojawiać. Kąpiących było mało, jakaś rodzinka, gość na plaży i paru młodych, którzy zachowywali sie jak małpy (kur*y leciały jedna za drugą) a jak zobaczyli ryby to zaczęli sie drzeć ile tu mięsa pływa. Także musiałem się zbierać bo wróciliby do domu bez zębów. Wrzucam kilka fotek, niestety zajmie to pewnie ze 3 posty, wiec przepraszam.

Ucieszyły mnie stada pływających ryb wielkości od palca do dłoni, jak będą dbać to szykuje sie kawał dobrego łowiska :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Byłem pewny że będzie jednak dodatkowa oplata, ale widzę że się myliłem. Na razie tam nie ma nic dużego. Znajomy był przy zarybianiu to cały narybek był wielkości palca. Poczekamy Jeszcze. W przyszłym tygodniu oplace to się może wybiore już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj spacerowałem z dzieciakiem i widziałem jak małe szczupaczki łowili na obrotówki (całe szczęście że wracały do wody)..... Nie widziałem nic większego aby zacieli. Nie wiem i nie mam oficjalnego potwierdzenia, że w zeszłym roku było zarybiane rybką handlową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpuściłem Wisłok i rzucałem godzinkę na głuchowie. Wynik to 2 szczupaki w granicach 50, nie mierzyłem. Pełno zielska pod wodą.

Dodam jeszcze, że jakby ktoś chciał się wybrać w tym tygodniu na spina to chętnie potowarzyszę.

Edytowane przez bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajtelek2, gdyby ktoś miał na moim doświadczeniu w spinningowaniu oceniać czy ze zbiornikiem jest cienko to bym go zdrowo wyśmiał.

Byłem drugi raz, trochę mądrzejszy niż wczoraj i padł jeden pod wymiar, 57 dokładnie. Reszta to od 20 do 40.

Mina miejscowego przy wypuszczaniu i stwierdzenie, że jestem młody i naoglądałem się programów wędkarskich i wypuszczam, bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.