Skocz do zawartości

Koło wędkarskie


bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu mówię, aby potraktować to jako luźny pomysł, pytanie.

Otóż zapewne niejednemu z was przeszło przez głowę żeby wykupić jakieś bajorko z kumplami i nim zarządzać. Tylko ten pomysł, jest raczej nieosiągalny. Osobiście mógłbym za kartę zapłacić i 400 zł w ręce ''prywaciarza'' byle tylko łowisko nie było patologiczne jak reszta PZW. No ale.

Więc, skoro pomysł wykupienia, dzierżawy bądź przejęcia nie wchodzi w grę, czy zastanawiał się kiedyś ktoś z was czemu nie powołać koła wędkarskiego? Osobiście jest ich dla mnie stanowczo za dużo, przez co brakuje kasy dla okręgu, ale w kołach tych jest minimum 10 osób i to same dziadki prezesowie, którzy sami najwięcej kłusują. Znam taki przypadek, ale cóż poradzić.

Z tego co wiem a staż mam niewielki, to do założenia koła wędkarskiego według "Regulamin organizacyjny koła Polskiego Związku Wędkarskiego" to:

"3.1 Powołanie koła może nastąpić z inicjatywy własnej zarządu okręgu lub 10 osób, zwanych dalej inicjatorami. 3.2 Wniosek w sprawie powołania koła, inicjatorzy składają wraz z następującymi załącznikami - listą inicjatorów wraz z deklaracjami przynależności do PZW; -informacją o terminie i miejscu wyznaczenia zebrania założycielskiego. 4 Zebranie założycielskie obraduje , z udziałem członka zarządu okręgu, w/g następującego porządku: - otwarcie zebrania przez członka zarządu okręgu; - wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania; - uchwalenie planu pracy "koła w organizacji" oraz jego budżetu; - wybór organów "koła w organizacji": prezasa zarządu, zarządu oraz komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego. 5 Zarząd okręgu, w terminie 30 dni od daty odbycia zebrania założycielskiego, jeśli co najmniej 15 osób jest członkami "koła w organizacji" podejmuje, w obecności przedstawicieli zarządu "koła w organizacji" uchwałę o powołaniu koła PZW. W uchwale tej zarząd okręgu : -nadaje kołu nazwę z oznaczeniem jego siedziby; - określa teren działania; itp, itd to już należy do zarządu okręgu.''

Jest to pytanie czysto teoretyczne, ale czy ktoś z was myślał kiedyś o takim przedsięwzięciu? Załóżmy, że znalazłoby się sporo chętnych z tego forum (czysto teoretycznie) na założenie. Jakie są w takim razie prawa i obowiązki koła? Koło ma swoje wody, którymi zarządza pod okiem okręgu czy ma bardziej podmiot indywidualny?

Pozdrawiam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.